REKLAMA
Znaleziono 2816 wyników
[Gliwice] Diamond Business Park Gliwiceinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gliwice] Diamond Business Park Gliwice
Gliwice, Łabędy
inwestycja
Pokaż inwestycję
Hala produkcyjna z infrastrukturą towarzyszącą, ul. Pątnowska
Legnica, Pątnowska
Fabryka Capchem Polandinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Capchem Poland
Śrem, Wiosenna 12
Dolny Śląsk: Jinxus zainwestuje w Nowej Rudzie 20 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Jinxus zainwestuje w Nowej Rudzie 20 mln euro
Kilka tygodni temu rozstrzygnięty został przetarg na zakup terenu oraz prowadzanie działalności w gr...
Wrocław: Torowisko na Hubskiej wkrótce gotowe. Miasto dokłada miliony i wyłania wykonawcęartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Torowisko na Hubskiej wkrótce gotowe. Miasto dokłada miliony i wyłania wykonawcę
Drugi przetarg na dokończenie budowy nowej trasy tramwajowej na Hubach przyniósł rozstrzygnięcie. Ko...
Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowieartykuł
Pokaż artykuł
Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie
Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o...
Align Technology otwiera wielki zakład produkcyjny we Wrocławiu. Pracę w nim znajdzie ponad 2500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Align Technology otwiera wielki zakład produkcyjny we Wrocławiu. Pracę w nim znajdzie ponad 2500 osób
Amerykańska firma Align Technology (Nasdaq: ALGN), wiodący światowy producent urządzeń medycznych, zajmujący się produkcją i sprzedażą systemu Invisalign®, skanerów wewnątrzustnych iTero™ oraz oprogramowania exocad CAD/CAM™ wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej, ogłosiła oficjalne otwarcie pierwszego zakładu produkcyjnego w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), który mieści się we Wrocławiu. Nowy obiekt jest trzecim regionalnym centrum produkcyjnym firmy Align na świecie, po Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach.
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała pod Brzegiem Dolnym zakład recyklingu baterii i modułów litowo-jonowychartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała pod Brzegiem Dolnym zakład recyklingu baterii i modułów litowo-jonowych
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała w Bukowicach pod Brzegiem Dolnym (powiat wołowski, województwo dolnośląskie) zakład zajmujący się odzyskiwaniem cennych pierwiastków ze zużytych baterii i modułów litowo-jonowych. Inwestycję do Polski, na Dolny Śląsk przyciągnęła inna firma z Korei Południowej – LG Energy Solution (dawniej LG Chem), która zajmuje się m.in. produkcją baterii i ma ambitne plany rozwoju w związku z coraz większą sprzedażą samochodów elektrycznych. Pod Wrocławiem, w Biskupicach Podgórnych, w gminie Kobierzyce posiada największy kompleks fabryk baterii do aut elektrycznych w Europie.
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsachartykuł
Pokaż artykuł
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach
Łącznie 83,8 mln zł dotacji i pożyczek trafi do spółki Mo-BRUK z przeznaczeniem na modernizację i rozbudowę linii termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach, w województwie świętokrzyskim. Pozwoli to zwiększyć wydajność całej – funkcjonującej instalacji i przetwarzać rocznie docelowo około 25 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych poddając je odzyskowi.
Polska firma FlyFocus zbuduje nowy zakład i rozszerzy produkcję. Produkcja bez części z Chin [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma FlyFocus zbuduje nowy zakład i rozszerzy produkcję. Produkcja bez części z Chin [FILM]
FlyFocus, polski producent zaawansowanych systemów bezzałogowych i dronów z Warszawy, ogłasza największy przełom w swojej historii. Po ośmiu latach samodzielnego rozwoju i zdobyciu bezpośrednich kontraktów wojskowych firma pozyskała 4,5 mln euro. Kapitał zostanie przeznaczony na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Polsce, rozwój sprzedaży międzynarodowej oraz dokończenie dwóch nowych platform dronowych, których premiery zaplanowano na koniec roku.
Holcim Polska inwestuje 98 mln zł w nowy zakład produkcji kruszyw w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Holcim Polska inwestuje 98 mln zł w nowy zakład produkcji kruszyw w woj. kujawsko-pomorskim
Holcim Polska rozpoczyna budowę nowego Zakładu Produkcji Kruszyw w Bielawach. To największa inwestycja w historii firmy w tym segmencie To największa inwestycja w historii firmy w tym segmencie
Co dalej z wielką Hutą Miedzi KGHM w Legnicy?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką Hutą Miedzi KGHM w Legnicy?
Jaka przyszłość czeka wielką Hutę Miedzi w Legnicy, należącą do KGHM Polska Miedź S.A.? To najstarsza czynna huta miedzi w Polsce i jeden z największych pracodawców w tym liczącym ponad 91 tysięcy mieszkańców mieście na Dolnym Śląsku. Miedziowa "Solidarność" jest zaniepokojona przyszłością huty.
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsce
Kolejna niemiecka firma planuje i realizuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. Producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact w ciągu najbliższych 8 lat planuje podwoić produkcję w Polsce. W tym celu zdecydował się na realizację kolejnych inwestycji w Nowym Tomyślu (województwo wielkopolskie) i w Tarnobrzegu (województwo podkarpackie).
Jedna z największych firm produkujących mielone mięso drobiowe w Europie inwestuje pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z największych firm produkujących mielone mięso drobiowe w Europie inwestuje pod Łodzią
Kolejna inwestycja z branży spożywczej w województwie łódzkim. Jedna z największych firm produkujących mielone mięso drobiowe w Europie rozbuduje swój zakład produkcyjny zlokalizowany w Koluszkach, w powiecie łódzkim wschodnim pod Łodzią.
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!
Król Danii Fryderyk X w trakcie swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedził Szczecin, który staje się offshorową stolicą Polski. W towarzystwie swoich ministrów i przedstawicieli duńskich firm wmurował kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki firmy Vestas.
Rusza realizacja kolejnej wielkiej inwestycji koreańskiej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja kolejnej wielkiej inwestycji koreańskiej w Polsce
Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej w województwie opolskim. Jeden z największych producentów stali na świecie rozpoczął we wtorek 11 czerwca w Brzegu budowę swojej najnowszej fabryki. Generalnym wykonawcą inwestycji na zlecenie Metroplanu jest firma Dekpol.
Elemental Holding planuje kolejną, wielką inwestycję w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Elemental Holding planuje kolejną, wielką inwestycję w woj. śląskim
Szykuje się kolejna wielka inwestycja w województwie śląskim. Polska Grupa Elemental Holding, światowy lider w branży recyklingu i urban miningu planuje kolejną inwestycję w tej części Polski.
Northvolt Systems zamyka produkcję w Polsce. Co dalej z wielką fabryką w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Northvolt Systems zamyka produkcję w Polsce. Co dalej z wielką fabryką w Gdańsku?
Northvolt ogłosił dzisiaj zakończenie części działalności związanej z rozwojem i produkcją magazynów energii w Polsce i Szwecji. Oznacza to, że działalność fabryki Northvolt przy ul. Andruszkiewicza w Gdańsku, produkującej systemy magazynowania energii, nie będzie kontynuowana, a zakład zostanie przygotowany do sprzedaży.
Co dalej z gotowym, nowoczesnym uzdrowiskiem przy granicy z Rosją? artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z gotowym, nowoczesnym uzdrowiskiem przy granicy z Rosją?
Co dalej z gotowym, nowoczesnym uzdrowiskiem wybudowanym w Polsce, przy granicy z Rosją? Pomimo zakończenia prac budowlanych pod koniec 2023 roku, uzdrowisko w Nowej Wsi Iławeckiej (województwo warmińsko-mazurskie) wciąż nie rozpoczęło działalności. Gmina Górowo Iławeckie, która na realizację inwestycji pozyskała środki z funduszy unijnych oraz rządowych, napotyka trudności w znalezieniu operatora. Jednym z głównych czynników zniechęcających potencjalnych inwestorów pozostaje lokalizacja obiektu – bezpośrednie sąsiedztwo granicy z Rosją.
Amerykańska firma Lyten sfinalizowała zakup fabryki Northvolt Dwa w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Lyten sfinalizowała zakup fabryki Northvolt Dwa w Gdańsku
Amerykańska firma Lyten, działająca w obszarze akumulatorów litowo-siarkowych i magazynów energii, ogłosiła, że sfinalizowała przejęcie fabryki Northvolt Dwa w Gdańsku. Northvolt podpisał umowę sprzedaży dotyczącą przejęcia Northvolt Systems Industrial, w tym fabryki na ul. Elbląskiej w Gdańsku. Systems Industrial zajmuje się opracowywaniem i produkcją systemów bateryjnych dla sektora ciężkiego przemysłu i specjalistycznych maszyn pozadrogowych.
REKLAMA