REKLAMA
Znaleziono 2492 wyników
Szwajcarska firma Sika wybuduje fabrykę w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma Sika wybuduje fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największa jak do tej pory inwestycja Sika w Polsce wzmocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.
Kolejne polskie firmy zainwestują w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne polskie firmy zainwestują w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Krakowski Park Technologiczny wydał przedsiębiorcom z Małopolski kolejne decyzje o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Umożliwi im to skorzystanie ze zwolnień podatkowych i dynamiczny rozwój ich działalności. Ze wsparcia skorzystają firmy: IPS Europe sp. z o.o., BIG+, Hardtop Centrum Odlewnictwa, TEMARD Piekarnia ze Smakiem i POLMARK sp. z o.o. sp.k. Łącznie, tych pięć firm planuje zainwestować ponad 53 miliony złotych w zwiększenie zdolności produkcyjnych, modernizację zakładów i rozwój technologiczny.
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomsku
Fabryka Beko w Radomsku, jeden z największych zakładów AGD w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła wyprodukowanie 45-milionowej sztuki sprzętu gospodarstwa domowego. To ważny kamień milowy dla zakładu należącego do Grupy Arçelik – właściciela globalnej marki Beko – i wyraźny sygnał strategicznego znaczenia Polski na przemysłowej mapie Europy.
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazęartykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazę
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazę. Spółka zakończyła zasadnicze prace budowlane związane z realizacją inwestycji o wartości około 12 milionów złotych, która stanowi jeden z najważniejszych projektów rozwojowych w historii przedsiębiorstwa.
Gigantyczna nowa dzielnica dla 40 tys. mieszkańców? Tele-Fonika chce zmienić Kraków i postawić zabudowę sięgającą 250 metrówartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna nowa dzielnica dla 40 tys. mieszkańców? Tele-Fonika chce zmienić Kraków i postawić zabudowę sięgającą 250 metrów
Kraków może stanąć przed jedną z największych transformacji urbanistycznych w swojej historii. Tele-Fonika, potentat kablowy z Myślenic, ponownie złożyła projekt Zintegrowanego Planu Inwestycyjnego, który zakłada przekształcenie ponad 64 hektarów terenów na Złocieniu w nowoczesną dzielnicę dla nawet 40 tysięcy mieszkańców. W planach pojawiają się budynki o wysokości sięgającej 250 metrów – rozwiązanie, które mogłoby diametralnie zmienić panoramę miasta.
Budowa szkoły czy przedszkola w 6 miesięcy? MOD21 chce budować w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa szkoły czy przedszkola w 6 miesięcy? MOD21 chce budować w Polsce [FILM]
MOD21 – należący do Grupy ERBUD – chce wspomóc polskie samorządy w realizacji projektów budowlanych ze środków z KPO. Czasu jest mało, ale spółka deklaruje, że jest w stanie oddać do użytku szkołę czy przedszkole nawet w sześć miesięcy.
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?artykuł
Pokaż artykuł
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) – globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtronn prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
[Świdnica] Galeria Świdnickainwestycja
Pokaż inwestycję
[Świdnica] Galeria Świdnicka
Świdnica, Kraszowice
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Krosno] Fabryka Goodrich
[Dolny Śląsk] Wkrótce otwarcie fabryki Wessel-Poliamid w Kłodzkuartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Wkrótce otwarcie fabryki Wessel-Poliamid w Kłodzku
W czerwcu br. rozpoczęła się budowa zakładu polsko-niemieckiej firmy Wessel-Poliamid sp. z o.o., w K...
Dolny Śląsk: GKN Driveline rozbudowuje zakład w Oleśnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: GKN Driveline rozbudowuje zakład w Oleśnicy
Na początku października br. rozpoczęto prace budowlane związane z rozbudową zakładu OLE2 GKN Drivel...
Wrocław: Miasto sprzeda niszczejący zakład nad Nadodrzańskim podwórzuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzeda niszczejący zakład nad Nadodrzańskim podwórzu
Nieruchomość położona przy placu Strzeleckim wśród kamienic jest przeznaczona m.in. pod mieszkania....
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4Rartykuł
Pokaż artykuł
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4R
23 października w miejscowości Grabce Józefpolskie (powiat żyrardowski) pod Mszczonowem (woj. mazowieckie) odbyło się uroczyste otwarcie zakładu 4R (Recovery, Recycling, Reclamation, Reuse), w którym wykorzystywana jest unikalna technologia do rozdziału mieszanin czynników chłodniczych. Zakład otrzymał imię śp. prof. Janusza Kozakiewicza, który jako światowej klasy autorytet przez wiele lat zawodowej kariery wnosił nieoceniony wkład w rozwój nauki i ochrony środowiska, w szczególności w zakresie ochrony warstwy ozonowej i klimatu.
Aglomeracja Wrocławska: Ruszyła rozbudowa fabryki Autoliv w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Ruszyła rozbudowa fabryki Autoliv w Jelczu-Laskowicach
12 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę jelczańskiej fabryki Autoliv, gdzie p...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] POLAND SMELTING TECHNOLOGIES POLST Sp. z o.o.
Wałbrzych
[zachodniopomorskie] FW Marszewo oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] FW Marszewo oddana do użytku
Farma wiatrowa Marszewo (woj. zachodniopomorskie) o mocy 82 MW rozpoczęła prace. Do budowy należącej...
[Kraków] Wznowią przebudowę szkieletora. Podziemne wyburzenia jeszcze w sierpniuartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Wznowią przebudowę szkieletora. Podziemne wyburzenia jeszcze w sierpniu
Przebudowę szkieletora wstrzymano w lipcu, dalsze prace rozbiórkowe części podziemnej rozpoczną się...
Centrum handlowe Ostrów Wielkopolskiinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum handlowe Ostrów Wielkopolski
Ostrów Wielkopolski, Łąkociny, Browarna
Mosty Chrobregoinwestycja
Pokaż inwestycję
Mosty Chrobrego
Wrocław, Mosty Chrobrego
REKLAMA