REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Katowice Airport rusza budowa multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw artykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport rusza budowa multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw
Kolejna wielka inwestycja na terenie Katowice Airport. 24 lipca 2024 r. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – podpisało umowę z wykonawcą robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw w oparciu o bocznicę kolejową w Porcie Lotniczym Katowice”. Zwycięzcą przetargu na realizację prac zostało konsorcjum firm Mostostal Kraków S.A. oraz Budimex S.A.
Coraz bliżej do otwarcia kolejnego wielkiego kompleksu handlowego w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej do otwarcia kolejnego wielkiego kompleksu handlowego w Krakowie
Coraz bliżej do otwarcia kolejnego wielkiego kompleksu handlowego w stolicy Małopolski. Centrum Designer Outlet Kraków otworzy się w maju tego roku. Wśród marek znajdą się adidas, Tommy Hilfiger, Puma, Guess, Calvin Klein, Swarovski, Desigual, New Balance. Inwestorem i właścicielem centrum Designer Outlet Kraków jest KG Group, za zarządzanie nim i proces najmu odpowiada ROS Retail Outlet Shopping.
Dolny Śląsk: W Brzegu Dolnym zainwestuje duży chiński inwestor z branży elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Brzegu Dolnym zainwestuje duży chiński inwestor z branży elektromobilności
Dolny Śląsk przyciągnął kolejnego inwestora z branży elektromobilności. W podwrocławskim Brzegu Doln...
Planowana w Szczecinie kładka na Kępę Parnicką także dla służb ratunkowychartykuł
Pokaż artykuł
Planowana w Szczecinie kładka na Kępę Parnicką także dla służb ratunkowych
Planowana kładka pieszo-rowerowa między Dworcem Głównym a Kępą Parnicką będzie dostępna nie tylko dla pieszych i rowerzystów, ale także dla pojazdów służb ratunkowych. To efekt rozmów z Wodami Polskimi.
Grupa Azoty zainwestuje miliony euro w rozwój Portu Morskiego Policeartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Azoty zainwestuje miliony euro w rozwój Portu Morskiego Police
Dofinansowanie z Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska zostanie przeznaczone na budowę węzła kolejowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w ramach budowy linii kolejowej nr 437 do Portu Morskiego Police. Całkowita wartość inwestycji realizowanej przez Zarząd Morskiego Portu Police (ZMPP) to ponad 48,3 mln euro. Jej celem jest zwiększenie dostępności portu zarówno od strony lądowej, jak i morskiej, a także zwiększenie wydajności przeładunkowej. To projekt zgodny z celami zarządu Grupy Azoty, który zapowiadał wzrost znaczenia biznesowego posiadanej infrastruktury portowej. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kw. 2028 roku.
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna polska firma zdecydowała się w inwestycję w swój zakład produkcyjny, zlokalizowany w województwie mazowieckim. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma BOJAR-TECH Kamil Bojarski wyda 1 370 000 złotych na projekt polegający na modernizacji istniejącego zakładu w Malewie (gmina Raciąż), w powiecie płońskim.
Rusza remont zabytkowej Bastei Hioba w centrum Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Rusza remont zabytkowej Bastei Hioba w centrum Wrocławia
Kolejny zabytek w stolicy Dolnego Śląska doczeka się remontu. Tym razem będzie to Basteja Hioba, która zlokalizowana jest w samym centrum Wrocławia, przy Galerii Dominikańskiej.
Zabytkowa Basteja Hioba w centrum Wrocławia przeszła remont [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa Basteja Hioba w centrum Wrocławia przeszła remont [ZDJĘCIA]
Kolejny zabytek w stolicy Dolnego Śląska doczekał się remontu. Tym razem jest to Basteja Hioba, która zlokalizowana jest w samym centrum Wrocławia, przy Galerii Dominikańskiej. Jest ona częścią dawnych systemów obronnych miasta. Najstarsze elementy budowli powstały pod koniec XV w., większa część jest jednak młodsza. Fortyfikacja została zdemolowana i zabudowana w XIX w. Została na nowo odsłonięta dzięki budowie hotelu Panorama w 1967 r.
Wrocław: Przebudowa skweru na Gajowicach może ruszaćartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Przebudowa skweru na Gajowicach może ruszać
Głównym założeniem inwestycji jest doświetlenie, uporządkowanie przestrzeni i wprowadzenie funkcji r...
Największy polski producent podzespołów elektronicznych zainwestuje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Największy polski producent podzespołów elektronicznych zainwestuje w Krakowie
We wschodniej części Krakowa powstanie zakład produkcyjny największego polskiego producenta podzespołów elektronicznych. Reprezentujący sektor zaawansowanych technologii Fildeltronik pozyskał od Nowa Huta Przyszłości S.A. parcelę o powierzchni 4,3 hektara przy ulicy Igołomskiej i wniesie istotny wkład w proces rozwoju Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”.
Kraków: Powstanie nowy wiadukt drogowy, łaczący Kraków z Zielonkamiartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Powstanie nowy wiadukt drogowy, łaczący Kraków z Zielonkami
Kraków zyska nowe połączenie drogowe z gminą Zielonki. Nowa droga będzie w części mostową przeprawą...
[Kraków] Kraków broni swojej pozycji na rynku nieruchomości biurowychartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Kraków broni swojej pozycji na rynku nieruchomości biurowych
W najnowszym raporcie "Occupier Economics: Rynek biurowy w Krakowie, I połowa 2018 roku" Cresa szacu...
[śląskie] Remonty dróg w Cieszynieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Remonty dróg w Cieszynie
Ponad 1,5 mln zł przeznaczy Cieszyn na remont dróg i chodników na terenie miasta w 2012 roku. Znamy...
[śląskie] Wspólne inwestycje na drogach wojewódzkich? Przyjęto program WID 2012artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Wspólne inwestycje na drogach wojewódzkich? Przyjęto program WID 2012
Zarząd Województwa Śląskiego przyjął program WID 2012 dotyczący zadań na drogach wojewódzkich współf...
Shell zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Krakowie o kolejne 400 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Shell zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Krakowie o kolejne 400 osób
Holendersko-brytyjski Shell po raz kolejny stawia na stolicę Małopolski. Ten wielki, międzynarodowy...
Ponad 400 pracowników dużej firmy w woj. opolskim może stracić pracęartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 400 pracowników dużej firmy w woj. opolskim może stracić pracę
Wiadomości o dużych, grupowych zwolnieniach w Polsce ciąg dalszy. Tym razem złe wiadomości nadeszły z województwa opolskiego, z powiatu strzeleckiego. Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. – właściciela walcowni, podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu likwidacji oddziału.
Nie będzie zwolnień w kopalni węgla kamiennego Bobrek w Bytomiuartykuł
Pokaż artykuł
Nie będzie zwolnień w kopalni węgla kamiennego Bobrek w Bytomiu
Minister Przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się w piątek 5 lipca 2024 roku z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych działających w kopalni Bobrek, by omówić aktualną sytuację zakładu. Marzena Czarnecka potwierdziła wcześniejsze stanowisko resortu, że nikt z pracowników zakładu nie straci pracy.
Trwa budowa nowego mostu przez Wisłę i modernizacja przystanku kolejowego Kraków Zabłocie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowego mostu przez Wisłę i modernizacja przystanku kolejowego Kraków Zabłocie [ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski powstają nowe mosty kolejowe i pieszo-rowerowe nad Wisłą. Zwiększą one dostęp do modernizowanego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze współudziałem Gminy Miejskiej Kraków, współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
[Wrocław] Nowy terminal ma pozwolenie na użytkowanie. Polecimy z niego 11 marcaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowy terminal ma pozwolenie na użytkowanie. Polecimy z niego 11 marca
Wrocławskie lotnisko gotowe na 100 dni przed UEFA EURO 2012. Nowy terminal uzyskał właśnie pozwoleni...
Firma Opakowania OPTIMA zainwestuje w rozbudowę fabryki w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma Opakowania OPTIMA zainwestuje w rozbudowę fabryki w woj. podlaskim
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 29 grudnia 2023 r. Decyzję o Wsparciu na realizację nowej inwestycji. Otrzymał ją polski przedsiębiorca z Hajnówki, firma Opakowania OPTIMA Sp. z o.o., producent opakowań kartonowych. Nowa inwestycja ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu. Spółka OPTIMA, w ramach nowej inwestycji, planuje rozbudowę hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń do zakładu.
REKLAMA