REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Aglomeracja Wrocławska] Mirbud zrealizuje I etap centrum magazynowo-dystrybucyjnego MLP Wrocław Wschód w Mirkowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Mirbud zrealizuje I etap centrum magazynowo-dystrybucyjnego MLP Wrocław Wschód w Mirkowie [WIZUALIZACJE]
Firma budowlana Mirbud S.A.ze Skierniewic podpisała umowę na budowę centrum logistyczno-magazynowego...
7R po raz kolejny inwestuje we Wrocławiu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
7R po raz kolejny inwestuje we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
7R City Flex Wrocław to kolejny obiekt sieci 7R City Flex Last Mile Logistics. Inwestycja o powierzc...
[Wrocław] Tysiące kibiców i ponad 300-metrowy pociąg na Dworcu Głównym PKP podczas Euroartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Tysiące kibiców i ponad 300-metrowy pociąg na Dworcu Głównym PKP podczas Euro
Wrocławski Dworzec Główny przetrwał prawdziwe oblężenie podczas Euro 2012. Szacuje się, że w ciągu t...
Magazyny w Polsce nadal trzymają się mocnoartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny w Polsce nadal trzymają się mocno
Pomimo nadal niepewnej sytuacji geopolitycznej za południowo-wschodnią granicą Polski zarówno wyniki sektora magazynowego na rynku inwestycyjnym, jak i najmu napawają optymizmem. Popyt w III kw. 2022 r. wyniósł 1,6 mln mkw. (+11 proc. r/r), co wskazuje, że firmy wciąż są zainteresowanie akwizycją nowych powierzchni do rozwoju. Z kolei po stronie podaży, nowa polityka finansowania inwestycji przez banki w kolejnych kwartałach przyniesie zapowiadane ostudzenie w realizacji nowych projektów. Trend ten może szczególnie dotyczyć magazynów budowanych spekulacyjnie, które na koniec września 2022 r. stanowiły ok. 52 proc. z obecnie realizowanych 4 mln mkw. powierzchni. Firma AXI IMMO prezentuje dane podsumowujące III kw. 2022 r. na rynku przemysłowo-logistycznym w raporcie "Polski rynek magazynowy w III kw. 2022 r.".
Grupa PGE prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa PGE prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski [FILM]
Grupa PGE konsekwentnie od 2018 roku prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski. Efektem tego jest oddanie przez PGE do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku zakończą się inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach. Wszystkie te projekty w istotny sposób zwiększą komfort i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców oraz znacząco wpłyną na zmniejszenie emisji z elektrociepłowni.
Okam Capital chce ożywić swój 62-hektarowy teren na warszawskim Żeraniuartykuł
Pokaż artykuł
Okam Capital chce ożywić swój 62-hektarowy teren na warszawskim Żeraniu
19 maja na terenie działki na warszawskim Żeraniu Okam Capital zorganizował spotkanie dla agentów komercyjnych, podczas którego przedstawił ofertę najmu istniejącej powierzchni komercyjnej.
Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego dużego kompleksu biurowego w centrum Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego dużego kompleksu biurowego w centrum Wrocławia
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego, dużego kompleksu biurowego w samym centrum Wrocławia. Echo Investment S.A. planuje realizację projektu Swobodna, w ramach którego powstanie docelowo 42,4 tys. mkw. powierzchni biurowych. Projekt będzie znacznie mniejszy w stosunku do wcześniejszych planów inwestora.
Japońska firma z branży automotive Nippon Seiki otworzyła fabrykę pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Japońska firma z branży automotive Nippon Seiki otworzyła fabrykę pod Łodzią
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w Polsce. Japońska firma Nippon Seiki otworzyła oficjalnie 2 września fabrykę w Ksawerowie pod Łodzią (powiat pabianicki). Powstała na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji wyniósł ponad 80 milionów złotych.
Małopolska: Przedsiębiorcy łączą siły – dwie nowe inwestycje w Limanowejartykuł
Pokaż artykuł
Małopolska: Przedsiębiorcy łączą siły – dwie nowe inwestycje w Limanowej
Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji – obie trafiły do przedsiębiorców z Limanowej, którzy połączyli siły, by zakupić teren pod inwestycje. Dzięki temu powstaną nowe zakłady, a przedsiębiorcy zainwestują łącznie blisko 27 milionów złotych.
W północnej części Torunia otwarto nowy biurowiec Polna 66 artykuł
Pokaż artykuł
W północnej części Torunia otwarto nowy biurowiec Polna 66
Nowy punkt na biznesowej mapie Torunia. We wtorek 13 września uroczyście otwarto biurowiec Polna 66 w północnej części Torunia. W nowoczesnym budynku swoje siedziby będą miały m.in. Krajowa Grupa Spożywcza S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Oddział w Toruniu, Strabag Sp. z o.o., czy Onde S.A.
W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks biurowy [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks biurowy [FILM + WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Dolnego Śląska, w tzw. "Centrum Południowym" powstanie kolejny wielki kompleks biurowy. Jeden z największych deweloperów w Polsce – Echo Investment S.A. planuje realizację projektu Swobodna Spot, w ramach którego powstanie docelowo 43 tys. mkw. powierzchni biurowych. Projekt będzie jednak znacznie mniejszy, w stosunku do wcześniejszych planów inwestora.
Pod Warszawą powstanie kolejne wielkie data centerartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie kolejne wielkie data center
Kolejna wielka inwestycja w aglomeracji warszawskiej. Firma Atman zakupiła działkę pod budowę kolejnego data center. Teren o powierzchni 5,5 hektara jest położony w Duchnicach k. Ożarowa Mazowieckiego w powiecie warszawskim zachodnim. Otwarcie kampusu Centrum Danych Atman Warszawa-3 o docelowej mocy IT 43 MW jest zaplanowane na IV kwartał 2024 r.
Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex wybuduje nową, stałą siedzibę w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex wybuduje nową, stałą siedzibę w Warszawie
Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej, czyli Frontex, wybuduje w Warszawie swoją stałą siedzibę. Ogłoszono już przetarg na realizację tej dużej inwestycji. Nowy budynek ma być gotowy w 2026 roku.
Można budować nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe w Kielcach. Powstanie w ramach specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Można budować nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe w Kielcach. Powstanie w ramach specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]
Kolejna planowana, duża inwestycja w Polsce zostanie zrealizowana w ramach specustawy "lex deweloper". Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego – Kielcach.
Zabytkowy kościół na Dolnym Śląsku został wystawiony na sprzedaż [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy kościół na Dolnym Śląsku został wystawiony na sprzedaż [ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy obiekt na Dolnym Śląsku został wystawiony na sprzedaż. Tym razem nie jest to żaden pałac, dwór, zamek czy kamienica tylko...kościół. Na jednym z największych portali nieruchomościowych w Polsce pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży zabytkowego kościoła pw. św. Michała Archanioła w miejscowości Okrzeszyn, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka.
Hiszpański inwestor zrealizuje nową, dużą inwestycję mieszkaniową na wrocławskich Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Hiszpański inwestor zrealizuje nową, dużą inwestycję mieszkaniową na wrocławskich Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]
Szykuje się kolejna nowa, duża inwestycja mieszkaniowa na wrocławskim osiedlu Nowe Żerniki. Swój projekt w tej części stolicy Dolnego Śląska zamierza zrealizować Grupa Kapitałowa GPI należąca do jednego z największych hiszpańskich deweloperów – Grupo Rosmarino.
W centrum Łodzi może powstać nowa inwestycja na bazie specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Łodzi może powstać nowa inwestycja na bazie specustawy "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]
Jest szansa, że kolejna pusta działka w centrum Łodzi zostanie wkrótce zabudowana budynkiem o interesującej formie i architekturze. Przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Narutowicza ma zostać zrealizowana nowa inwestycja mieszkaniowa na bazie specustawy "lex deweloper".
W Gdyni powstanie jeden z największych kompleksów wielofunkcyjnych w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstanie jeden z największych kompleksów wielofunkcyjnych w Polsce [WIZUALIZACJE]
W Gdyni planowana jest realizacja jednego z największych kompleksów wielofunkcyjnych w Polsce. Swoją inwestycję w tym mieście planuje Grupa Allcon, jeden z największych deweloperów w Trójmieście. Najwyższy z budynków może osiągnąć 120 metrów wysokości.
Park handlowy w Żaganiu z prawomocnym pozwoleniem na budowę artykuł
Pokaż artykuł
Park handlowy w Żaganiu z prawomocnym pozwoleniem na budowę
W województwie lubuskim powstanie kolejny nowy obiekt handlowy. Firma Genesis Property uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę parku handlowego w Żaganiu. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2025 roku. Inwestor podkreśla bardzo dobrą lokalizację nowego projektu oraz wysoki poziom jego komercjalizacji, jeszcze przed rozpoczęciem budowy.
Co powstanie w miejscu wyburzonej galerii handlowej Plaza w Krakowie?artykuł
Pokaż artykuł
Co powstanie w miejscu wyburzonej galerii handlowej Plaza w Krakowie?
Co dalej z zagospodarowaniem wielkiej, pustej działki po wyburzonej Galerii Plaza w Krakowie? Jakie plany ma inwestor, spółka Strabag Real Estate? Kiedy rozpocznie się realizacja nowej inwestycji w tym miejscu?
REKLAMA