REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W zabytkowej wrocławskiej elektrowni na nowo ruszy produkcja ciepła i energii elektrycznejartykuł
Pokaż artykuł
W zabytkowej wrocławskiej elektrowni na nowo ruszy produkcja ciepła i energii elektrycznej
Do 2030 roku na terenie KOGENERACJI, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomione zostaną nowe urządzenia produkcyjne w technologiach nisko- i zeroemisyjnej. W tym celu spółka wykorzysta nieeksploatowane obecnie historyczne budynki produkcyjne dawnej elektrowni, wybudowane na początku XX wieku, które znajdują się na terenie funkcjonującej EC Wrocław. Działania te nie tylko pozytywnie wpłyną na środowisko naturalne, ale też zagwarantują bezpieczeństwo dostaw energii do odbiorców na najbliższe lata.
Wybrano wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo – Zdunowoartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo
Fragment drogi ekspresowej S10 w województwie zachodniopomorskim o długości 4,4 km ma wybudować konsorcjum firm NDI i NDI Sopot. Złożona przez nie oferta, o wartości 187,34 mln zł, wskazana została jako najkorzystniejsza. Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.
Hillwood finalizuje umowę kredytową o wartości 368 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Hillwood finalizuje umowę kredytową o wartości 368 mln euro
EU Industrial Club III Hillwood zamknął umowę kredytową o wartości 368,19 mln euro z Aareal Bank AG, wiodącym międzynarodowym dostawcą finansowania, usług bankowych i rozwiązań płatniczych dla sektora nieruchomości.
Coraz bliżej końca budowy 174-metrowego biurowca The Bridge w Warszawie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej końca budowy 174-metrowego biurowca The Bridge w Warszawie [FILM]
Zbliża się do końca budowa kolejnego wieżowca w stolicy. Ghelamco buduje na Woli, przy ul. Grzybowskiej 73 biurowiec The Bridge. Budynek ma 174 metry wysokości. Dzieło światowej renomy architektów już niedługo stanie się jednym z symboli biznesowej Warszawy, której serce bije wokół ronda Daszyńskiego.
W Polsce rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europie
W Polsce, w województwie pomorskim, powstanie jeden z największych magazynów energii elektrycznej w Europie. Polska Grupa Energetyczna (PGE) w najbliższym czasie rozpocznie oficjalnie budowę magazynu energii o mocy 262 MW i pojemności 981 MWh w Żarnowcu, poinformował wiceprezes ds. operacyjnych Maciej Górski. – “Na dniach oficjalnie rozpoczniemy budowę magazynu energii w Żarnowcu” – powiedział Górski podczas konferencji prasowej.
[Częstochowa] Elektrociepłownia "Fortum"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Częstochowa] Elektrociepłownia "Fortum"
Częstochowa, Zawodzie-Dąbie
[Psary] Galeria "Zielone Centrum"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Psary] Galeria "Zielone Centrum"
Psary, Żmigródek
[śląskie] DTŚ wychodzi na prostąartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] DTŚ wychodzi na prostą
Kończy się problem z bieżącym finansowaniem gliwickiego odcinka DTŚ. Odblokowano transzę kredytu z E...
DK25 obwodnica Kaliszainwestycja
Pokaż inwestycję
DK25 obwodnica Kalisza
Kalisz
DK73 obwodnicy Brzostku i Kołaczycinwestycja
Pokaż inwestycję
DK73 obwodnicy Brzostku i Kołaczyc
Brzostek
[Warszawa] Tamka 29inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Tamka 29
Warszawa, Śródmieście
[Warszawa] Dynasyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Dynasy
Warszawa, Śródmieście
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy
W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
300 mln euro od EBI na budowę tzw. żelaznej kopuły w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
300 mln euro od EBI na budowę tzw. żelaznej kopuły w Polsce!
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zdecydował się zainwestować 300 mln euro w polski program satelitarny. To część nowego planu EBI działań dla bezpieczeństwa i obrony.
Logicor Mszczonówinwestycja
Pokaż inwestycję
Logicor Mszczonów
Mszczonów, Tarczyńska
Amerykańska firma technologiczna iTechArt zatrudni 100 osób w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma technologiczna iTechArt zatrudni 100 osób w Warszawie
Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times wynajęła 29. piętro biurowca Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Do końca 2022 roku w biurze ma się znaleźć niemal setka specjalistów iTechArt.
HB Reavis z dodatkowym finansowaniem dla kampusu biurowego Forest w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
HB Reavis z dodatkowym finansowaniem dla kampusu biurowego Forest w Warszawie
Konsorcjum czterech banków zwiększyło finansowanie dla kampusu biurowego Forest w Warszawie do 205 milionów euro. Budynki, których realizacja zakończyła się w 2022 roku, to jedna z największych inwestycji HB Reavis w Europie, wyróżniająca się rozwiązaniami proekologicznymi, potwierdzonymi certyfikatami BREEAM i WELL.
W woj. małopolskim trwa modernizacja linii kolejowej Sucha Beskidzka – Żywiec [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. małopolskim trwa modernizacja linii kolejowej Sucha Beskidzka – Żywiec [FILM]
W województwie małopolskim trwają prace na linii kolejowej nr 97 Sucha Beskidzka – Żywiec. Przebudowa torów, peronów oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych między Suchą Beskidzką a Żywcem poprawi jakość podróży koleją.
Fortum zainwestuje 85 mln euro w dekarbonizację elektrociepłowni w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
Fortum zainwestuje 85 mln euro w dekarbonizację elektrociepłowni w Zabrzu
Proces odchodzenia Fortum od węgla postępuje wraz z dekarbonizacją elektrociepłowni (CHP) w Zabrzu. Fortum podjęło decyzję o zainwestowaniu około 85 mln euro w modernizację zakładu w Zabrzu. Inwestycja zostanie zrealizowana w okresie od czwartego kwartału 2025 roku do czwartego kwartału 2027 roku.
[Złotniki] Centrum Biotechnologii "Nickel BioCentrum"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Złotniki] Centrum Biotechnologii "Nickel BioCentrum"
Złotniki, Jelonek
REKLAMA