REKLAMA
Znaleziono 9 wyników
Węgiel, zysk i przyszłość Bogdankiartykuł
Pokaż artykuł
Węgiel, zysk i przyszłość Bogdanki
Lubelski Węgiel Bogdanka zakończył pierwsze półrocze 2025 roku w świetnym stylu. Spółka wypracowała aż 408,6 mln zł EBITDA i 264,7 mln zł zysku netto, przy przychodach sięgających 1,5 mld zł. Produkcja węgla handlowego wyniosła 3,87 mln ton, a sprzedaż 4 mln ton. Wyniki te, szczególnie po latach spadków cen surowca, pokazują siłę finansowego i operacyjnego potencjału Bogdanki. Czy to zapowiedź złotych lat dla lubelskiej kopalni?
[śląskie] Górnicy z kopalni Brzeszcze protestują przeciwko budowie drogi S1artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Górnicy z kopalni Brzeszcze protestują przeciwko budowie drogi S1
6 czerwca w Brzeszczach odbędzie się manifestacja w obronie tamtejszej kopalni. Pod koniec maja zar...
Program SAFE napędza polską zbrojeniówkę. Miliardy euro i tysiące miejsc pracy dla regionówartykuł
Pokaż artykuł
Program SAFE napędza polską zbrojeniówkę. Miliardy euro i tysiące miejsc pracy dla regionów
Unijny mechanizm SAFE staje się potężnym kołem zamachowym dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa. Jak ogłosił wicepremier i szef MSZ Radosław Sikorski, ponad 80 procent całkowitego budżetu tego programu zostanie wydane bezpośrednio w Polsce. Dla krajowych fabryk oznacza to gigantyczne kontrakty na nowoczesny sprzęt wojskowy, a dla regionów takich jak Śląsk czy Łódzkie – setki nowych, wysokopłatnych miejsc pracy i przyspieszenie transformacji przemysłowej.
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsce
W KGHM Polska Miedź S.A. trwają prace związane z budową infrastruktury powierzchniowej szybu GG-1. To największa inwestycja górnicza w Zagłębiu Miedziowym ostatnich lat. Zakończenie aktualnego etapu prac planowane jest na wrzesień 2029 roku. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej KGHM.
Unijne miliony na śląską transformację. Dawny szyb kopalni w Rydułtowach zmieni się w nowoczesny hub biznesowyartykuł
Pokaż artykuł
Unijne miliony na śląską transformację. Dawny szyb kopalni w Rydułtowach zmieni się w nowoczesny hub biznesowy
Górny Śląsk udowadnia, że poprzemysłowe dziedzictwo może stać się fundamentem dla nowoczesnej gospodarki. Samorząd Rydułtów zdobył gigantyczne dofinansowanie unijne na rewitalizację terenów po dawnym szybie Leon III kopalni Rydułtowy. Projekt o wartości ponad 35 milionów złotych zyskał blisko 33 miliony złotych dotacji. W historycznych budynkach sprężarek i maszyny wyciągowej powstaną zaawansowane przestrzenie biurowe oraz magazyny, które dadzą impuls do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłąartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłą
Kanał Śląski, planowana droga wodna łącząca Odrę z Wisłą, może stać się jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych w Polsce. Inwestycja o długości ok. 93–95 km przebiegać ma przez Rybnicki Okręg Węglowy, Kuźnię Raciborską, Żory, Tychy, Bieruń i Oświęcim, tworząc nowy impuls rozwojowy dla Śląska i Małopolski. Projekt, który sięga korzeniami lat 40. XX wieku, wraca jako element transeuropejskiego korytarza transportowego północ–południe.
Półmetek budowy wielkiej fabryki Northvolt w Gdańsku. Produkcja ruszy na początku 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Półmetek budowy wielkiej fabryki Northvolt w Gdańsku. Produkcja ruszy na początku 2023 roku
W Gdańsku trwa budowa największej w Europie fabryki systemów bateryjnych i magazynów energii firmy Northvolt. Ten europejski dostawca ogniw jonowo-litowych i systemów bateryjnych w gdańskim zakładzie stawia na wysoką automatyzację produkcji, ale równolegle planuje podwoić obecne zatrudnienie.
Prawie 100 milionów na nowe życie dla KWK Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Prawie 100 milionów na nowe życie dla KWK Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu [WIZUALIZACJE]
Sosnowiecki projekt wykorzystania terenów po kopalni „Kazimierz-Juliusz” otrzymał 70 mln zł dofinansowania! Wieża szybowa, budynek stacji ratowniczej i maszyny wyciągowej to tylko niektóre elementy dawnej kopalni, które w najbliższych latach przejdą metamorfozę.
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce
Ponad jedna trzecia wszystkich pracowników Polskiej Grupy Górniczej gotowa jest odejść z pracy w górnictwie pod warunkiem uzyskania jednorazowej odprawy pieniężnej lub przejścia na pomostowy urlop do emerytury – tak wynika z ankiety, którą spółka przeprowadziła w grudniu 2024 roku wśród swoich pracowników.
REKLAMA