REKLAMA
Znaleziono 1966 wyników
W Wielkopolsce powstanie kolejna duża elektrownia fotowoltaicznaartykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie kolejna duża elektrownia fotowoltaiczna
ML System zawarła ze spółką EW Kiekrz umowę dotyczącą realizacji inwestycji polegającej na kompleksowym zaprojektowaniu oraz budowie Elektrowni Fotowoltaicznej Kiekrz o łącznej mocy 44,48 MWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz przyłączem energetycznym. Łączna wartość kontraktu wynosi 61,6 mln zł netto.
Fundusz z RPA zrealizuje wielką inwestycję w Zabrzu. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Fundusz z RPA zrealizuje wielką inwestycję w Zabrzu. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Fortress Real Estate Investments Limited z siedzibą w Republice Południowej Afryki, spółka specjalizująca się w sektorze nieruchomości logistycznych i handlowych, wybuduje park magazynowy Fortress Logistics Park Zabrze o docelowej powierzchni 77 500 mkw.
Dworzec kolejowy w podwarszawskich Ząbkach jak nowy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec kolejowy w podwarszawskich Ząbkach jak nowy [ZDJĘCIA]
Jest symbolem modernistycznej architektury, kształtem przypomina wagon z lat 30. XX w. i towarzyszą mu dwie skrzydlate wiaty. Niewielki dworzec w Ząbkach przeszedł prawdziwą metamorfozę, dzięki której nie tylko odzyskał historyczny wygląd, ale stał się również komfortowym miejscem obsługi pasażerów.
20 000 paneli zasili fabrykę NGK Ceramics Polska w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
20 000 paneli zasili fabrykę NGK Ceramics Polska w Dąbrowie Górniczej
Elektrownia fotowoltaiczna w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) zapewni energię odnawialną na potrzeby lokalnej działalności produkcyjnej firmy NGK Ceramics Polska. W sumie zainstalowano około 20 000 paneli na łącznej powierzchni 51 000 metrów kwadratowych, dwie stacje transformatorowe oraz podstację SN. Nowa elektrownia będzie produkować 11 600 MWh energii rocznie, pomagając NGK w osiągnięciu neutralności węglowej poprzez przejście na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym z energii słonecznej.
MLP Business Park Łódź z pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
MLP Business Park Łódź z pierwszym najemcą
Wiodący ogólnopolski dystrybutor produktów do sektora HoReCa został pierwszym najemcą parku MLP Business Park Łódź. Firma wynajęła ponad 1,6 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja Renthis Estate.
Przyjęto Warszawski Standard Zielonego Budynkuartykuł
Pokaż artykuł
Przyjęto Warszawski Standard Zielonego Budynku
Warszawa przyjęła właśnie zielony standard, dzięki któremu miejskie budownictwo będzie bardziej efektywne energetycznie i ekologiczne. Stolica jest pierwszym miastem w Polsce, które wdrożyło takie rozwiązanie.
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe
W Śremie, w województwie wielkopolskim, startuje jedna z największych i najbardziej innowacyjnych inwestycji w historii miasta. Powstanie tam pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe, zasilane wyłącznie energią odnawialną – z fotowoltaiki, turbin wiatrowych, pomp ciepła oraz technologii wodorowych.
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznych
• Planowane do budowy przez KGHM farmy fotowoltaiczne powstaną na terenach w całości należących do Spółki
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multiboxartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multibox
Budrem, właściciel sieci parków handlowych Multibox, we współpracy z agencją BOIG, wkrótce uruchomi kolejne trzy projekty w strategicznych lokalizacjach. Inwestor stawia na polskie miasta średniej wielkości: Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie), Milicz (woj. dolnośląskie), Sochaczew (woj. mazowieckie).
Vilda Arte – nowoczesna inwestycja mieszkaniowa w sercu Wildy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Vilda Arte – nowoczesna inwestycja mieszkaniowa w sercu Wildy [WIZUALIZACJE]
W portfolio jednego z największych deweloperów w Polsce - formy Develia S.A. z Wrocławia znalazł się kolejny projekt mieszkaniowy, zainicjowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska, której inwestycje spółka przejęła latem tego roku. Develia będzie kontynuować realizację i sprzedaż Vilda Arte, która powstaje przy ul. Niedziałkowskiego, w jednej z najbardziej prestiżowych i poszukiwanych przez klientów lokalizacji w Poznaniu, na Wildzie.
Bernadovo z certyfikatem BREEAM. Wyjątkowe osiedle w Gdyni docenione!artykuł
Pokaż artykuł
Bernadovo z certyfikatem BREEAM. Wyjątkowe osiedle w Gdyni docenione!
Bernadovo to nie tylko mieszkanie – to styl życia. Bliskość natury, komfortowe warunki, wysoki standard i przyjazne sąsiedztwo tworzą idealne miejsce do życia. Co jest wyjątkowego w tej inwestycji?
Nowa, wielka farma wiatrowa Energi ukończonaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka farma wiatrowa Energi ukończona
Grupa Energa konsekwentnie realizuje strategiczny program rozwoju źródeł odnawialnych. Energa Green Development, spółka zależna Energi, dokonała końcowego odbioru oraz uzyskała pozwolenie na użytkowanie farmy wiatrowej Szybowice (woj. opolskie) o łącznej mocy 37,4 MW. To już 19. lądowa farma wiatrowa w portfolio całej Grupy ORLEN, której częścią jest Energa.
Na północy Krakowa powstanie Przystanek Prądnik – Dom Development uruchamia sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na północy Krakowa powstanie Przystanek Prądnik – Dom Development uruchamia sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej [WIZUALIZACJE]
Rosnąca liczba mieszkańców oraz zmieniające się potrzeby sprawiają, że rozwój nowoczesnej oferty mieszkaniowej w Krakowie pozostaje jednym z kluczowych wyzwań dla miasta. Na tę sytuację odpowiada Dom Development, który rozpoczął właśnie sprzedaż pierwszego etapu nowej inwestycji Przystanek Prądnik, zlokalizowanej przy ul. Meiera w dzielnicy Prądnik Biały. W ofercie znalazło się 121 mieszkań oraz 6 lokali usługowych, a przekazanie kluczy przewidziano na IV kwartał 2027 roku. Docelowo osiedle będzie realizowane w czterech etapach i obejmie ponad 700 mieszkań.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Oława] Osiedle "Piękne Południe"
Oława
[Wrocław] Sępa Szarzyńskiego 57inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Sępa Szarzyńskiego 57
Wrocław, Śródmieście
Fabryka Fortaco Polskainwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Fortaco Polska
Knurów, 26 Stycznia 2C
Twins Garden - Domy Czajewskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Twins Garden - Domy Czajewskiego
Łódź, Widzew, Czajewskiego 9
Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczceartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce
– To niezwykle ważna inwestycja z uwagi na fakt, że dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla mieszkańców całego powiatu wielickiego będzie usprawniony. Już za dwa lata będziemy mogli się cieszyć nowoczesnym i funkcjonalnym budynkiem – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś w poniedziałek, 11 września podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gmachu Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie prowadzone są trzy inwestycje warte łącznie 120 mln złartykuł
Pokaż artykuł
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie prowadzone są trzy inwestycje warte łącznie 120 mln zł
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie prowadzi trzy duże inwestycje. Największa to budowa budynku zabiegowo-anestezjologicznego o wartości 83 mln zł. Dwie pozostałe inwestycje dotyczą gruntownej modernizacji szpitalnej kuchni oraz pralni. Wyniosą łącznie 36,9 mln zł.
W Zawierciu ruszyła budowa wielkiego zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych Elemental Strategic Metals [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Zawierciu ruszyła budowa wielkiego zakładu recyklingu akumulatorów litowo-jonowych Elemental Strategic Metals [WIZUALIZACJE]
Należąca do Grupy Elemental Holding spółka Elemental Strategic Metals rozpoczęła w Zawierciu, w województwie śląskim, budowę zakładu, w którym recyklingowi poddawane będą zużyte akumulatory litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych, baterie z laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń, a także katalizatory.
REKLAMA