REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Kraków] Remont Elewacji, Nadbudowa, ul. Dietla 15inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Elewacji, Nadbudowa, ul. Dietla 15
Kraków, Śródmieście, Dietla 15
Mieszkania na wynajem, a może lokale inwestycyjne?artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkania na wynajem, a może lokale inwestycyjne?
Wiele osób zastanawia się obecnie, czy warto inwestować w mieszkania na wynajem. Rzeczywiście wynajm...
[Warszawa] Nowa mapa warszawskich wież biurowychartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowa mapa warszawskich wież biurowych
Obiekty biurowe powstające w Warszawie przyćmią swoją wielkością istniejące biurowce.
Lechicka 65inwestycja
Pokaż inwestycję
Lechicka 65
Poznań, Lechicka 65
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnieartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnie
Konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Energies rozpoczyna budowę Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Inwestycja powstaje przy ul. Sikorskiego w Krośnie, w sąsiedztwie Elektrociepłowni Krosno. Planowany termin zakończenia prac i oddania instalacji do użytku to wrzesień 2024 roku.
Stan prac nad obwodnicami Dolnego Śląska na koniec 2025 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Stan prac nad obwodnicami Dolnego Śląska na koniec 2025 roku
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) realizuje dolnośląskie inwestycje z Programu budowy 100 obwodnic. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, odciążenie zatłoczonych centrów miast poprzez skierowanie tranzytu poza ich obszar, ograniczenie poziomu hałasu oraz poprawa przepustowości całej sieci komunikacyjnej. Najbardziej zaawansowaną inwestycją jest obwodnica Głogowa, która jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców tego miasta.
Frigo Logistics z kolejną dużą inwestycją w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Frigo Logistics z kolejną dużą inwestycją w woj. łódzkim
Kolejna duża inwestycja w województwie łódzkim. Frigo Logistics, jeden z liderów polskiego rynku logistyki chłodniczej, firma należąca do japońskiego koncernu Nichirei Logistics Group Inc. ogłosiła kolejną dużą inwestycję w Polsce. Spółka postanowiła zainwestować w powiększenie swojego magazynu – mroźni w Radomsku. Po zrealizowaniu tego projektu, obiekt stanie się największym centrum dystrybucyjnym firmy w Polsce.
Powstający na Dolnym Śląsku, duży park handlowy, został sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Powstający na Dolnym Śląsku, duży park handlowy, został sprzedany
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości handlowych w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku. BIG Poland nabył park handlowy powstający w Dzierżoniowie, stając się właścicielem jednej z najciekawszych inwestycji handlowych na Dolnym Śląsku. Transakcja wzmacnia pozycję spółki na polskim rynku i powiększa jej krajowe portfolio do 11 parków handlowych.
Nowoczesna myjnia PKP Intercity w Szczecinie już gotowa!artykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesna myjnia PKP Intercity w Szczecinie już gotowa!
Ruszyła nowa, całoroczna, automatyczna myjnia PKP Intercity zlokalizowana na bocznicy kolejowej Szczecin Zaleskie Łęgi. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł, a za jej realizację odpowiadała firma TORPOL S.A.
Unilever zakończył rozbudowę fabryki w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
Unilever zakończył rozbudowę fabryki w Bydgoszczy
Kolejna duża zagraniczna inwestycja w Polsce. Globalna firma Unilever zakończyła realizację inwestycji o wartości 150 mln zł w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Bydgoszczy, specjalizującym się w wytwarzaniu kosmetyków oraz produktów higieny osobistej.
Columbus Energy wybuduje w Polsce dwa wielkie magazyny energii za około półtora miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Columbus Energy wybuduje w Polsce dwa wielkie magazyny energii za około półtora miliarda złotych
W Polsce szykują się dwie nowe, wielkie inwestycje. Firma Columbus Energy z Krakowa dwa wielkie magazyny energii. Do zapowiedzianej w sierpniu pierwszej inwestycji, teraz poinformowano o kolejnej inwestycji – budowie kolejnego magazynu o mocy prawie 63 MW. To już drugi wielkoskalowy magazyn energii w portfelu spółki. Może kosztować 500 mln zł.
Ruszyła budowa wielkiej fabryki pomp ciepła Grupy Daikin Europe. Powstanie 3000 nowych miejsc pracy w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa wielkiej fabryki pomp ciepła Grupy Daikin Europe. Powstanie 3000 nowych miejsc pracy w woj. łódzkim
We wtorek 4 kwietnia, w Ksawerowie w powiecie pabianickim pod Łodzią rozpoczęto budowę fabryki pomp ciepła Grupy Daikin Europe. Docelowo znajdzie tam pracę 3000 osób do 2030 roku. W uroczystości inaugurującej inwestycję wziął udział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Firmy inwestują miliony w rozwój przemysłu w Małopolsce. KPT wspiera lokalnych producentówartykuł
Pokaż artykuł
Firmy inwestują miliony w rozwój przemysłu w Małopolsce. KPT wspiera lokalnych producentów
Dwa przedsiębiorstwa z południowej Polski zrealizują inwestycje warte łącznie blisko 22 miliony złotych dzięki wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Krakowski Park Technologiczny przyznał ulgę podatkową firmom z branż meblarskiej i instalacyjnej. Wspólnym mianownikiem tych inwestycji są nowoczesne technologie, rozwój mocy produkcyjnych i umacnianie pozycji firm na rynkach krajowych i zagranicznych.
W Polsce powstanie wielka fabryka prochuartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie wielka fabryka prochu
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) planuje znacząco zwiększyć krajowe zdolności produkcyjne w zakresie amunicji. Jednym z kluczowych elementów tej strategii jest budowa nowoczesnej fabryki prochu w miejscowości Pionki (powiat radomski, województwo mazowieckie). Inwestycja znacząco zwiększy krajowe zdolności produkcyjne w zakresie amunicji. Projekt wart ponad 651 mln zł otrzyma rządowe wsparcie.
Producent ekologicznych opakowań z tektury falistej inwestuje w Małopolsce, przy wsparciu KPTartykuł
Pokaż artykuł
Producent ekologicznych opakowań z tektury falistej inwestuje w Małopolsce, przy wsparciu KPT
TEK-PAK otrzymał trzecią decyzję o wsparciu i kontynuuje udaną współpracę z Krakowskim Parkiem Technologicznym (KPT). Firma zakupi nowe maszyny i wzmocni swoje zdolności produkcyjne.
Palko rozbuduje za 39 milionów złotych zakład produkcyjny w województwie świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Palko rozbuduje za 39 milionów złotych zakład produkcyjny w województwie świętokrzyskim
Krakowski Park Technologiczny wydał, jedenastą w tym roku, decyzję o wsparciu, tym razem dla firmy Palko Sp. z o.o., która rozbuduje swój zakład w miejscowości Gniewęcin, w województwie świętokrzyskim. Kwota inwestycji wyniesie 39 000 000 zł.
PIT-RADWAR S.A. otwiera Mazowieckie Centrum Produkcyjno-Serwisowe pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
PIT-RADWAR S.A. otwiera Mazowieckie Centrum Produkcyjno-Serwisowe pod Warszawą
Ogromne inwestycje w modernizację Sił Zbrojnych RP stawiają przed Polską Grupą Zbrojeniową liczne wyzwania szybkiego zwielokrotnienia możliwości produkcyjnych. Odpowiedzią na zapotrzebowanie polskiego MON jest rozwój szeroko rozumianego potencjału spółek PGZ.
Czeski deweloper rozpoczyna realizację kolejnych etapów wielkiego osiedla na terenie dawnej fabryki Ursus w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Czeski deweloper rozpoczyna realizację kolejnych etapów wielkiego osiedla na terenie dawnej fabryki Ursus w Warszawie [WIZUALIZACJE]
UDI Tau, spółka z czeskiej grupy UDI, rozpoczyna realizację kolejnych etapów swojej inwestycji w dzielnicy Ursus w Warszawie. Inwestor podpisał w piątek, 4 listopada z firmą Unibep S.A. umowę na wykonanie robót na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Herbu Oksza w Warszawie. Inwestycja realizowana jest na terenie dawnej fabryki Ursusa.
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie Centrum Policji [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie Centrum Policji [ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska powstanie wielkie, nowe Centrum Policji Dzięki środkom z Programu we Wrocławiu powstanie nowoczesne Centrum Policji przy ul. Poznańskiej (Szczepin) w miejscu dawnych, historycznych koszarów wojskowych (4 Regionalna Baza Logistyczna).
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepła
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, oficjalnie przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy – konsorcjum Polimex Energetyka oraz Polimex Mostostal. Nowa jednostka wytwórcza, zasilana paliwem gazowym, powstanie na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Zakończenie całości prac zaplanowano na 2025 rok.
REKLAMA