REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Druga faza kompleksu LCube Rzeszów Airport z pozwoleniem na użytkowanieartykuł
Pokaż artykuł
Druga faza kompleksu LCube Rzeszów Airport z pozwoleniem na użytkowanie
Druga faza kompleksu LCube Rzeszów Airport otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Magazyn o powierzchni 19,7 tys. mkw. został zrealizowany zgodnie z kryteriami certyfikacji w systemie BREEAM.
Wiecha na budowie drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie drugiego etapu Alchemium Politechniki Łódzkiej [ZDJĘCIA]
W Łodzi trwa budowa drugiego etapu inwestycji "Alchemium – magia chemii jutra" Politechniki Łódzkiej. Generalny wykonawca ALSTAL Grupa Budowlana zakończył pierwszy etap prac konstrukcyjnych, co zostało zwieńczone symbolicznym zawieszeniem wiechy. Prace budowlane inwestycji wartej ponad 100 mln zł przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
[Warszawa] Zmysłowa włoska bielizna i grecki debiut modowy w Galerii Północnejartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Zmysłowa włoska bielizna i grecki debiut modowy w Galerii Północnej
Do grona najemców Galerii Północnej dołączyły trzy nowe marki z segmentu fashion. Od 30 października...
[Dolny Śląsk] Oficjalnie: Mercedes zainwestuje ponad 2 mld złotych w fabrykę silników w Jaworze [SZCZEGÓŁY]artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Oficjalnie: Mercedes zainwestuje ponad 2 mld złotych w fabrykę silników w Jaworze [SZCZEGÓŁY]
Koncern Daimler wybuduje w dolnośląskim Jaworze fabrykę silników samochodowych, w której pracę znajd...
Budowa nowego stadionu i hali widowiskowo-sportowej w Katowicach dobiega końca [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego stadionu i hali widowiskowo-sportowej w Katowicach dobiega końca [FILMY]
Budowa stadionu miejskiego w Katowicach idzie pełną parą. Powstaje przy ulicach Bocheńskiego i Upadowej w Katowicach. Obecnie na obiekcie trwa układanie murawy. Przeprowadzono też testy oświetlenia. Generalnym wykonawcą inwestycji jest sopocka firma NDI S.A.
Ponad 200 mln zł na inwestycje gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoliiartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 200 mln zł na inwestycje gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Ponad 39 mln zł z Funduszu Odporności trafi do gmin na realizację 37 projektów inwestycyjnych. Taką decyzję podjęło Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do końca roku gminy mogą liczyć na kolejne pieniądze. Łączny poziom wsparcia zapisany w budżecie GZM na ten rok przekracza 201 mln zł.
Wrocław sprzedaje atrakcyjną działkę pod dużą inwestycję komercyjną [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław sprzedaje atrakcyjną działkę pod dużą inwestycję komercyjną [ZDJĘCIA]
Miasto Wrocław wystawiło na sprzedaż kolejną atrakcyjną nieruchomość. Tym razem z przeznaczeniem pod dużą inwestycję komercyjną, np. kompleks wielofunkcyjny (mixed-use). Teren przeznaczony jest pod budowę obiektów hotelowych, biurowych, handel małopowierzchniowy i gastronomię.
Vanda Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Vanda Park
Chorzów, Wandy 66
[Warszawa] Skanska rozpoczyna II fazę inwestycji biurowej Green Corner w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Skanska rozpoczyna II fazę inwestycji biurowej Green Corner w Warszawie
Skanska rozpoczyna budowę budynku B w kompleksie Green Corner, który zlokalizowany będzie na warszaw...
2600 straci pracę? Związkowcy z PKP Cargotabor chcą interwencji premieraartykuł
Pokaż artykuł
2600 straci pracę? Związkowcy z PKP Cargotabor chcą interwencji premiera
Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w spółce PKP Cargotabor zaapelowała do premiera Donalda Tuska o podjęcie interwencji w celu ratowania spółki i 2600 miejsc pracy w centrali i 16 sekcjach napraw taboru w całej Polsce. Przyczyną dramatycznej sytuacji firmy są problemy finansowe spółki matki, czyli PKP Cargo S.A.
Największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna Geely Holding partnerem technologicznym dla marki Izeraartykuł
Pokaż artykuł
Największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna Geely Holding partnerem technologicznym dla marki Izera
Geely Holding największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna – lider technologii – podpisał umowę licencyjną, w ramach której udostępni ElectroMobility Poland dedykowaną dla samochodów elektrycznych platformę SEA (Sustainable Experience Architecture).
W woj. łódzkim powstanie duże centrum dystrybucji dla farmacji firmy Procefarartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim powstanie duże centrum dystrybucji dla farmacji firmy Procefar
W województwie łódzkim powstaną nowe miejsca pracy. Swoją inwestycję w tej części Polski planuje spółka Procefar, należąca do polskiej Grupy Hasco z Wrocławia. Powstanie centrum dystrybucji dla farmacji. Zlokalizowane zostanie kilka kilometrów od skrzyżowania dwóch największych autostrad w kraju – A1 oraz A2, w okolicach Strykowa.
Słynny hotel Sofitel Grand Sopot został sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Słynny hotel Sofitel Grand Sopot został sprzedany
Od 2021 roku AccorInvest realizuje plan transformacji, której celem jest konsolidacja portfela Grupy wokół najbardziej rentownych aktywów, głównie w segmencie ekonomicznym i midscale w Europie. Udana sprzedaż hotelu Sofitel Grand Sopot na rzecz Sinfam Investments, to strategiczny krok w ramach procesu transformacji AccorInvest.
W Polsce powstanie największy wielkoskalowy magazyn energii w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie największy wielkoskalowy magazyn energii w Europie
W Polsce zostanie wybudowany największy wieloskalowy magazyn energii w Europie. Inwestor, Grupa PGE przygotowuje się do uruchomienia postępowania zakupowego na zaprojektowanie i budowę, w formule pod klucz, wielkoskalowego bateryjnego magazynu energii elektrycznej, o mocy do 263 MW oraz pojemności minimalnej 900 MWh.
Hotel Hampton by Hilton Świnoujście został sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Hotel Hampton by Hilton Świnoujście został sprzedany
Kolejna duża transakcja na rynku hotelarskim w Polsce. Został sprzedany hotel Hampton by Hilton Świnoujście. Jego nowym właścicielem została Satoria Group. Dzierżawcą i operatorem obiektu od 27 stycznia jest spółka-córka VHM Hotel Management, należąca do Satoria Group.
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsce
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Wielkopolsce. Tym razem jest to producent karmy dla zwierząt Josera Petfood, należący do niemieckiej grupy ERBACHER the food family. Firma buduje nową fabrykę w miejscowości Nowa Paproć, w powiecie nowotomyskim, w gminie Nowy Tomyśl, w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Powstaje w pobliżu już istniejącego zakładu produkcyjnego tej firmy.
Włoska firma Reply stawia na Katowice. Powiększa biuro w DL Piano artykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma Reply stawia na Katowice. Powiększa biuro w DL Piano
Reply, globalna firma z siedzibą we Włoszech, która specjalizuje się w doradztwie, integracji systemów i usługach cyfrowych, stawia na Katowice. Zdecydowała się nie tylko przedłużyć umowę najmu w kompleksie DL Piano przy ul. Wrocławskiej 54 w Katowicach, ale także powiększyć zajmowaną powierzchnię w tym należącym do DL Invest Group budynku. Warto wspomnieć, że jest to jedyne biuro tej firmy w Polsce.
Na Podkarpaciu zakończyła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu zakończyła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce [FILM]
Kolejna wielka inwestycja OZE w Polsce zakończona. W województwie podkarpackim zakończyła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w naszym kraju.
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskim
Grupa PGE przygotowuje się do realizacji nowej, wielkiej inwestycji w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski. Spółka ma w planach budowę nowego źródła ciepła w Gryfinie – Ciepłowni Gryfino. Planowana inwestycja składać się będzie z kotłów wodnych gazowych o mocy około 28 MWt wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Nowa ciepłownia zastąpi obecne źródło ciepła z bloków węglowych Elektrowni Dolna Odra.
Bonduelle Polska nowym najemcą biurowca LAKESIDE w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Bonduelle Polska nowym najemcą biurowca LAKESIDE w Warszawie
Bonduelle Polska, lider w branży przetwórstwa produktów warzywnych, planuje przenieść swoją siedzibę do LAKESIDE w drugim kwartale 2024 roku. Bonduelle Polska S.A. jest integralną częścią grupy Bonduelle, międzynarodowego koncernu specjalizującego się w przetwórstwie warzyw. Biurowiec LAKESIDE to nowa, prestiżowa inwestycja, należąca do ATENOR.
REKLAMA