REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Polska] Czy cena mieszkania rośnie wraz z piętremartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy cena mieszkania rośnie wraz z piętrem
Jak wyceniane są nowe mieszkania? W jakim stopniu usytuowanie lokalu w budynku wpływa na jego cenę?...
[Wrocław] Przedmieście Oławskie odzyskuje blask. W samym sercu tego osiedla powstanie Paryski Zakątekartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przedmieście Oławskie odzyskuje blask. W samym sercu tego osiedla powstanie Paryski Zakątek
Przedmieście Oławskie pięknieje niemal z dnia na dzień. Pojawia się sporo nowych inwestycji mieszkan...
Amerykańska firma Hillwood planuje wielką inwestycję w Środzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Hillwood planuje wielką inwestycję w Środzie Śląskiej
Amerykańska firma Hillwood planuje zrealizować kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem w Środzie Śląskiej. Przy drodze wojewódzkiej nr 346 (ul. Oławska) i obwodnicy miasta zamierza wybudować wielki park magazynowy Hillwood Środa Śląska. Dzięki tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy.
WSSE Invest-Park buduje kompleks hal magazynowo-produkcyjnych w Ząbkowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
WSSE Invest-Park buduje kompleks hal magazynowo-produkcyjnych w Ząbkowicach Śląskich
Dzięki nowej inwestycji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE) w Ząbkowicach Śląskich jest szansa na wiele nowych miejsc pracy. Strefa konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych na Dolnym Śląsku z myślą o małych i średnich firmach i inwestorach. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w połowie tego roku.
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. i Raytheon otwierają nowe Centrum Eksperckie Wiązek Kablowychartykuł
Pokaż artykuł
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. i Raytheon otwierają nowe Centrum Eksperckie Wiązek Kablowych
Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. (WZU) podpisały 16 stycznia umowę z firmą Raytheon Polska, dotyczącą otwarcia Centrum Eksperckiego Wiązek Kablowych do produkcji ponad 80 typów kabli do systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot.
Fabryka Cukierków Pszczółka rusza po kontrakty dla wojska i NATO. Szykuje produkcję żywności o 30‑letnim terminie ważnościartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Cukierków Pszczółka rusza po kontrakty dla wojska i NATO. Szykuje produkcję żywności o 30‑letnim terminie ważności
Lubelska Fabryka Cukierków Pszczółka może wkrótce wejść w zupełnie nowy segment produkcji — żywności energetycznej o trwałości sięgającej nawet 30 lat, przeznaczonej dla wojska oraz odbiorców z państw NATO. Rząd zapowiada, że do końca kwietnia przedstawi nową strategię rozwoju, która ma umożliwić zakładowi rozpoczęcie inwestycji i stworzenie nowych miejsc pracy. Nowa strategia ma odmienić przyszłość zakładu i otworzyć drogę do dużych inwestycji.
 Powstaje jedna ze strategicznych linii elektroenergetycznych na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje jedna ze strategicznych linii elektroenergetycznych na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Trwa realizacja jednej ze strategicznych inwestycji energetycznych na Dolnym Śląsku. Powstaje linia elektroenergetyczna 400 kV Mikułowa – Świebodzice. Będzie przebiegać przez obszar 17 gmin województwa dolnośląskiego – Sulików, Platerówka, Siekierczyn, gm. Lubań, Miasto Lubań, Nowogrodziec, Gryfów Śląski, Lwówek Śląski, Wleń, Pielgrzymka, Świerzawa, Bolków, Paszowice, Dobromierz, Strzegom, Świebodzice, Świdnica.
Polska wschodnia zyskuje dzięki Zintegrowanej Sieci Kolejowejartykuł
Pokaż artykuł
Polska wschodnia zyskuje dzięki Zintegrowanej Sieci Kolejowej
W koncepcji Zintegrowanej Sieci Kolejowej Polska wschodnia zyska nowe połączenia i linie kolejowe. Według planu ZSK na wschodzie kraju powstanie około - 490 kilometrów nowych torów podczas gdy poprzedni plan „piasty i szprychy” zakładał budowę w Polsce wschodniej około 260 km nowych linii kolejowych.
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną na finansowanie budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach o planowanej mocy ok. 1050 MW. W ramach umowy NFOŚiGW obejmie 49 proc. udziałów w spółce celowej PGE Inwest 12, odpowiedzialnej za budowę ESP Młoty. PGE zachowa większościowy pakiet udziałów – 51 proc. Zawarcie umowy ma na celu zapewnienie finansowania budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach.
Mielczanie zyskają większą dostępność do kolei. Powstanie dodatkowy przystanek kolejowy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Mielczanie zyskają większą dostępność do kolei. Powstanie dodatkowy przystanek kolejowy [ZDJĘCIA]
Mielczanie zyskają większą dostępność do kolei. Powstanie dodatkowy punkt zatrzymywania się pociągów, który ułatwi przejazdy m.in. do pracy i szkoły. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły realizację prac budowlanych w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Rządowy Program dla dostępniejszej kolei na Podkarpaciu – nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Rządowy Program dla dostępniejszej kolei na Podkarpaciu – nowe inwestycje
Dodatkowy przystanek w Przemyślu, nowy peron w Medyce i przejście podziemne w Żurawicy – to kolejne obiekty, które zwiększą dostęp mieszkańców do kolei. W marcu ruszyły prace budowlane. Inwestycje PLK S.A. za nieco ponad 12,5 mln zł netto będą zrealizowane w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Jest wniosek o ZRID dla odcinka drogi ekspresowej S10 Solec Kujawski - Toruń Zachódartykuł
Pokaż artykuł
Jest wniosek o ZRID dla odcinka drogi ekspresowej S10 Solec Kujawski - Toruń Zachód
Do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego trafił kolejny wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy S10. Dotyczy on ponad 21-kilometrowego odcinka Solec - Toruń Zachód. Po wydaniu decyzji będzie możliwe rozpoczęcie prac w terenie.
Wrocław: Ekologiczna zajezdnia na Żernikach ma kosztować przeszło 400 milionów. Miasto szuka wykonawcy koncepcjiartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Ekologiczna zajezdnia na Żernikach ma kosztować przeszło 400 milionów. Miasto szuka wykonawcy koncepcji
Wartość przygotowania projektu wyniesie maksymalnie 9,8 miliona złotych netto, a realizacji inwestyc...
Schavemaker z kolejną inwestycją pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Schavemaker z kolejną inwestycją pod Wrocławiem
Kolejna inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Firma Schavemaker Invest Sp. z o.o. (należąca do holenderskiej firmy Schavemaker) realizuje budowę terminala przeładunkowego w Mietkowie (powiat wrocławski) przy swojej istniejącej i działającej bocznicy kolejowej o długości torów około 6 km z ważnym świadectwem bezpieczeństwa z bezpośrednim wjazdem na tory szlakowe, bez konieczności wtaczaniu pociągów ze stacji kolejowej.
W Gdyni powstanie osiedle Nowa Dąbrowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstanie osiedle Nowa Dąbrowa [WIZUALIZACJE]
Allcon rozpoczyna sprzedaż mieszkań na osiedlu Nowa Dąbrowa w Gdyni. Inwestycja powstaje w zachodniej części miasta, przy ul. Rdestowej, w dzielnicy Dąbrowa. W I etapie zostanie wybudowany pięciopiętrowy budynek z 60 mieszkaniami i siedmioma lokalami usługowymi.
Na wrocławskich Maślicach powstaną kolejne dwa nowe budynki mieszkalne wielorodzinneartykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskich Maślicach powstaną kolejne dwa nowe budynki mieszkalne wielorodzinne
Na tym jednym z najszybciej rozbudowujących się osiedlu we Wrocławiu – Maślicach zostanie zrealizowana kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa. Tym razem przy ul. Rędzińskiej.
Wschodnia 45 w Łodzi. Remont kamienicy na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wschodnia 45 w Łodzi. Remont kamienicy na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]
Przebudowa kamienicy przy ul. Wschodniej 45 dobiega końca. Wykonawca prowadzi prace wykończeniowe i porządkowe.
Unidevelopment SA zrealizuje kolejną inwestycję na warszawskiej Białołęceartykuł
Pokaż artykuł
Unidevelopment SA zrealizuje kolejną inwestycję na warszawskiej Białołęce
Jeden z większych, polskich deweloperów zdecydował się po raz kolejny zainwestować na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka. UNI 2 – spółka zależna Unidevelopment z Grupy Unibep SA – nabyła dwie niezabudowane, sąsiadujące ze sobą nieruchomości na terenie tej dzielnicy, za łącznie 10 mln zł netto.
Zabytkowe famuły przy Ogrodowej 24 w Łodzi w trakcie metamorfozy. Trwa wzmacnianie fundamentów [ZDJĘCIA] artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowe famuły przy Ogrodowej 24 w Łodzi w trakcie metamorfozy. Trwa wzmacnianie fundamentów [ZDJĘCIA]
Zabytkowe famuły przy ul. Ogrodowej 24, którym bez inwestycji zagrażało zniszczenie, przechodzą obecnie metamorfozę. W ciągu kilku ostatnich tygodni obiekt był przygotowywany do kluczowego etapu remontu, czyli odnowy elewacji. Ta potrwa około roku.
Polska firma Tetris Meble zainwestuje w województwie opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Tetris Meble zainwestuje w województwie opolskim
Kolejna polska firma z branży meblarskiej inwestuje w województwie opolskim. Producent mebli z Niwnicy (Gmina Nysa) firma Tetris Meble otrzymała wsparcie planowanej inwestycji w wysokości 8,3 mln złotych.
REKLAMA