REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Polska] Polski rynek nieruchomości wtórnych – raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera – maj 2014 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Polski rynek nieruchomości wtórnych – raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera – maj 2014 r.
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, kwiecień przyniósł niewielkie zm...
[Wrocław] Na dachu Ratusza pojawili się robotnicy. Zobacz co robiąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na dachu Ratusza pojawili się robotnicy. Zobacz co robią
Blisko cztery miesiące jedna z wieżyczek na wrocławskim Ratuszu pozbawiona była ozdobnego kwiatonu -...
firma
Pokaż firmę
Swepac Polska Sp.z o.o
Katowice, Krasińskiego 29
Polska firma Okna Debow inwestuje w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Okna Debow inwestuje w woj. podkarpackim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części, przy wsparciu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Na nową inwestycję zdecydowała się firma Okna Debow, z siedzibą w Dębowie w powiecie przeworskim. Spółka zainwestuje łącznie 2 768 900 zł, które zostaną przeznaczone na rozwój przedsiębiorstwa.
NFOŚiGW zatwierdził listę 183 magazynów energii do dofinansowania łączną kwotą 4,15 mld złartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW zatwierdził listę 183 magazynów energii do dofinansowania łączną kwotą 4,15 mld zł
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził listę wybranych do dofinansowania projektów budowy magazynów energii. Na realizację 183 inwestycji zaplanowano 4,15 mld zł ze środków Funduszu Modernizacyjnego.
Kolejna firma z decyzją o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznejartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma z decyzją o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Kolejna firma otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to polski mikroprzedsiębiorca. W siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla przedsiębiorcy Marcina Kozińskiego, prowadzącego działalność pod firmą Biuro Ochrony Środowiska Marcin Koziński.
Dwie kolejne polskie firmy zainwestują na Podlasiu, dzięki wsparciu SSSE S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne polskie firmy zainwestują na Podlasiu, dzięki wsparciu SSSE S.A.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała kolejne decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców z województwa podlaskiego. Otrzymały je firmy Bart-Pack Tomasz Bartoszuk Sp. k. z siedzibą w Koplanach oraz PROMOSTAL Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Czarnej Białostockiej.
Producent maszyn przemysłowych i automatyki K2ROBOTS inwestuje w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Producent maszyn przemysłowych i automatyki K2ROBOTS inwestuje w Małopolsce
Polski producent maszyn przemysłowych i automatyki zainwestuje w miejscowości Jawiszowice, w gminie Brzeszcze (powiat oświęcimski). Nowy zakład produkcyjny firmy K2ROBOTS powstanie przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji, a przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 2,2 mln zł. Głównym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest projektowanie, montaż oraz serwisowanie zaawansowanych robotów wykorzystywanych w różnych branżach przemysłowych.
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSE S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSE S.A.
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.
ALDI otwiera trzy kolejne sklepy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ALDI otwiera trzy kolejne sklepy w Polsce
ALDI kontynuuje swoje ambitne plany ekspansji w Polsce. W środę 13 listopada sieć uruchomiła aż trzy nowe sklepy: w Strzegomiu (woj. dolnośląskie), Środzie Wielkopolskiej (woj. wielkopolskie) oraz Kielcach. W przypadku dwóch pierwszych lokalizacji jest to debiut sieci w danej miejscowości, natomiast w Kielcach będzie to już druga placówka ALDI. Łącznie w skali kraju dyskonter posiada już 339 sklepów.
firma
Pokaż firmę
HAK Sp. z.o.o.
Wrocław, Jerzmanowska 8f
[Wrocław] Kamień węgielny pod Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne firmy Balluffartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kamień węgielny pod Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne firmy Balluff
Nowoczesna, ascetyczna architektura, dwie kondygnacje, pomieszczenia szkoleniowo-prezentacyjne dla k...
W Gliwicach wystartowała budowa parku handlowego Andersaartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach wystartowała budowa parku handlowego Andersa
W liczących ponad 168 tysiecy mieszkańców Gliwicach powstaje park handlowy, którego otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2026 roku. Obiekt, który przy ulicy Andersa i Okulickiego jest już w większości skomercjalizowany.
Nowe możliwości w fotowoltaice dla przedsiębiorstw. Zmiana ustawy o OZEartykuł
Pokaż artykuł
Nowe możliwości w fotowoltaice dla przedsiębiorstw. Zmiana ustawy o OZE
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zawiera ona szereg regulacji wprowadzonych w unijnej dyrektywie o OZE. Istotnym elementem nowelizacji jest zwolnienie z pozwolenia na budowę instalacji fotowoltaicznych o mocy do 150 kW. Dotychczas jedynie montowanie mikroinstalacji (do 50 kW) było zwolnione z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. A co jeszcze powinny wiedzieć przedsiębiorstwa o nowelizacji ustawy i jakie są koszty instalacji fotowoltaicznej?
Co dalej z The Bridge? Ghelamco szykuje sprzedaż flagowego wieżowca w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z The Bridge? Ghelamco szykuje sprzedaż flagowego wieżowca w Warszawie
Ghelamco Invest zakończyło pierwsze półrocze 2025 roku ze stratą netto w wysokości 16,1 mln zł, notując spadek względem ubiegłego roku, kiedy spółka wypracowała zysk 5,3 mln zł. Głównymi przyczynami pogorszenia wyników były niższe przychody z udzielonych pożyczek (spadek z 88,1 mln zł do 61,3 mln zł) oraz wzrost kosztów finansowych, które sięgnęły 75,5 mln zł.
[Dolny Śląsk] Patelec rozbuduje swoja fabrykę w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Patelec rozbuduje swoja fabrykę w Legnicy
Międzynarodowy koncern Patelec zdecydował się na rozbudowę swojej polskiej fabryki w Legnicy (działa...
Powstaje największy w Polsce biurowiec z drewna CLT [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje największy w Polsce biurowiec z drewna CLT [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W podpoznańskiej Środzie Wielkopolskiej powstaje jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przemysłowo-biurowych, w którym nakładem 54 mln euro, oprócz fabrycznych hal i magazynów, "wyrasta" wyjątkowy w skali kraju budynek realizowany w technologii CLT, czyli drewna klejonego krzyżowo. Jest to kluczowa inwestycja dla niemieckiej Grupy HOMAG, która została zlokalizowana w gminie będącej częścią Polskiej Strefy Inwestycji. Po zakończeniu prac planowanym w połowie 2026 r. obiekt z CLT stanie się największym drewnianym biurowcem w Polsce.
[Warszawa] Metraż ma znaczenieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Metraż ma znaczenie
Warszawiacy wciąż wybierają mieszkania kompaktowe, ale nie kawalerki. Dla nikogo nie jest tajemnic...
Vasco Tech rozbuduje zakład produkcyjny w Świebodzicach na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Vasco Tech rozbuduje zakład produkcyjny w Świebodzicach na Dolnym Śląsku
Kolejna polska firma zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na terenie Dolnego Ś...
Dolny Śląsk: Kolejna firma z branży automotive w Wałbrzychu zwiększy zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejna firma z branży automotive w Wałbrzychu zwiększy zatrudnienie
Niemiecki Quin GmbH – jedna z największych zagranicznych firm z branży automotive działająca na...
REKLAMA