W Zabrzu powstanie 500 nowych miejsc pracy dzięki amerykańskiemu inwestorowi źródło: facebook.com/MalgorzataMankaSzulik/

W Zabrzu powstanie 500 nowych miejsc pracy dzięki amerykańskiemu inwestorowi

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA
Za kilka dni w Zabrzu ruszy fabryka grilli należąca do amerykańskiej firmy Weber Stephen Products. Będzie to pierwszy zakład produkcyjny tego przedsiębiorstwa poza USA. O inwestycję Amerykanów ubiegało się wiele europejskich miast, w tym kilka w Polsce. 
Firma już teraz zatrudnia 130 osób, a docelowo planuje utworzyć nawet 500 nowych miejsc pracy w Zabrzu. Inwestycja realizowana jest na terenie zabrzańskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Przypomnijmy, Weber Stephen Products, amerykański producent grilli węglowych, gazowych i elektrycznych, kupił działkę w Zabrzu w lutym 2020 roku, a we wrześniu ubiegłego roku rozpoczął budowę swojego pierwszego w Polsce zakładu. Wartość inwestycji szacowana jest na 200 mln zł.
REKLAMA
– To wielka radość, że uzbrojone przez nas tereny inwestycyjne zapełniają się w takim tempie. Nieruchomości w strefie zakupiło 33 inwestorów, a 19 już rozpoczęło produkcję. Zainwestowali dotąd ponad miliard złotych i zatrudnili około 1500 osób. Do sprzedania pozostała nam ostatnia działka – komentuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.
Fabryka grilli będzie największym zakładem produkcyjnym w Zabrzańskiej Strefie Ekonomicznej.
facebook.com/MalgorzataMankaSzulik/

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Zenek(gość)
Auschwitz podobne
REKLAMA