NEINVER: ponad 17 000 miejsc pracy w Europie w ciągu ostatnich sześciu lat

NEINVER: ponad 17 000 miejsc pracy w Europie w ciągu ostatnich sześciu lat

REKLAMA
Hiszpańska spółka NEINVER w najbliższych trzech latach planuje stworzyć na europejskich rynkach kolejne 14 000 miejsc pracy. Firma jest jednym z niewielu przedstawicieli sektora nieruchomości, który zwiększają zatrudnienie. Centra outlet należące do NEINVER są dla regionów, w których powstają, siłą ekonomiczną, stymulującą rozwój rynku pracy, sprzyjają polepszaniu infrastruktury oraz wspierają budżety gmin.

Ponad 17 000 miejsc pracy stworzyła od 2006 roku działająca w sektorze nieruchomości hiszpańska firma NEINVER, specjalizująca się w sektorze powierzchni handlowych, która skupia swoją działalność na działalności deweloperskiej, zarządzaniu aktywami i funduszami. Nowe miejsca pracy to efekt powstania 300 000 mkw. powierzchni handlowych i utworzenia w poszczególnych krajach dedykowanych ku temu zespołów. W czasie kiedy gospodarka i rynek pracy przeżywają trudności, NEINVER jest jedną z nielicznych firm z branży nieruchomości, która stale potrzebuje nowych pracowników.

 

Grupa NEINVER działa jako siła napędowa rozwoju gospodarczego w regionach, gdzie tworzy swoje inwestycje. Każdorazowe otwarcie nowego centrum wywołuje pozytywne zmiany w rozwoju m. in. infrastruktury komunikacyjnej i energetycznej. Wywołując ożywienie gospodarki w miejscowościach położonych w pobliżu centrów, NEINVER tworzy nowe możliwości na rynku.


Firma zobowiązała się do wsparcia lokalnego zatrudnienia i ściśle współpracuje z regionalnymi instytucjami pośrednictwa pracy. Dzięki takiej polityce i specjalnym szkoleniom, maleje bezrobocie w okolicach, w których funkcjonują obiekty zarządzane przez NEINVER. Od 1997 firma prowadzi program edukacyjny, który ma na celu kształcenie przyszłych pracowników centrów handlowych.


Obecnie NEINVER pracuje nad pięcioma nowymi projektami inwestycyjnymi w Hiszpanii, Polsce, Francji i Portugalii, których powstanie wiąże się ze stworzeniem około 11 400 nowych miejsc pracy. Dzięki budowie nowych centrów i rozwojowi już istniejących, firma może nawet przekroczyć liczbę 14 300 nowych miejsc pracy w niespełna trzy lata. NEINVER uważa za istotne wspieranie lokalnego zatrudnienia. Przykładem jest bliska współpraca z lokalnymi władzami w zakresie poszukiwania nowego personelu do pracy w Coruña The Style Outlets i nowo powstającym centrum we Francji: Roppenheim The Style Outlets.

 

***

NEINVER jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. NEINVER  posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

REKLAMA


Pod marką FACTORY, NEINVER wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii i Polski i od lat pozostaje liderem na tych rynkach. Firma jest także drugim co do wielkości operatorem centrów outlet w Europie. W 2009 roku NEINVER skonsolidował swoje centra outlet w Portugalii, Niemczech i Włoszech, wprowadzając nową markę „The Style Outlets”.

NEINVER zarządza „IRUS European Retail Property Fund”, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości.

W Polsce NEINVER obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158 500 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250  000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2002 NEINVER uruchomił pierwsze w kraju centrum outlet FACTORY Warszawa Ursus. W 2007 powstała Galerii Malta - największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce - za realizację której firma otrzymała tytuł „Budowa Roku”. W 2008 NEINVER zrealizował autorską koncepcję FUTURA Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu. Otwierając w 2011 roku FUTURA Park Kraków, NEINVER pioniersko połączył oba koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Krakowski FUTURA Park to pierwszy w Polsce istniejący kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym najwyższe standardy ekologiczne budynku.


Od 2009 roku NEINVER realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic. Inwestycja obejmuje budowę nowego dworca kolejowego oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę Galerii Katowickiej i budynku biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego.

***

NEINVER Asset Management Polska odpowiada za kompleksowe zarządzanie, w ramach którego realizuje usługi związane z bieżącym utrzymaniem i marketingiem obiektów. Firma koncentruje się na podejmowaniu działań zmierzających do regularnego wzrostu wartości nieruchomości.

Obecnie NEINVER Asset Management Polska zarządza nieruchomościami o łącznej powierzchni najmu 158 500 mkw. W portfolio firmy znajdują się centra outlet: FACTORY Warszawa, FACTORY Wrocław, FACTORY Poznań, FACTORY Kraków, parki handlowe FUTURA we Wrocławiu i Krakowie, oraz poznańskie centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA