Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 200. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiźródło: pixabay.com

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 200. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Orzech
Orzech
REKLAMA
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) w czwartek 14 stycznia inwestorowi wręczyła 200. decyzję o wsparciu, wydaną w myśl przepisów o Polskiej Strefie Inwestycji. Wsparcie od strefy otrzymał polski producent opakowań SigmaPak, który zainwestuje w Krzepicach w powiecie kłobuckim (Śląskie) ponad 5,5 mln zł.
Firma SigmaPak jest prywatną polską firmą. Od samego początku swojego istnienia firma weszła na rynek opakowań foliowych, stając się jednym z największych ich producentów w naszym kraju. Wytwarza m.in. opakowania z folii czystej oraz z laminatów z nadrukiem.
Budowa nowej hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń umożliwią spółce zwiększenie mocy produkcyjnych w ramach dotychczasowej działalności przedsiębiorstwa

– Nowa inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma zostać zakończona do 31 grudnia 2024 roku. Polega na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego. Pozwoli firmie SigmaPak na wzmocnienie pozycji na rynku opakowań foliowych – poinformował prezes Katowickiej SSE Janusz Michałek.

Ogółem w ciągu 25 lat istnienia, Katowicka SSE pozyskała inwestycje o łącznej wartości ok. 44 mld zł. Ponad 500 działających w strefie firm stworzyło 90 tys. miejsc pracy. Strefa pozyskała 813 rozmaitych projektów inwestycyjnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA