Johnson Matthey Battery Systems po raz kolejny inwestuje w Gliwicachźródło: Johnson Matthey Poland

Johnson Matthey Battery Systems po raz kolejny inwestuje w Gliwicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
19 sierpnia Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wydała decyzję o wsparciu dla firmy Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o. Inwestor poniesienie co najmniej łącznie 12 mln zł kosztów inwestycji do dnia 31.07.2023 r. (11,7 mln zł – koszty nabycia maszyn i urządzeń, natomiast 0,3 mln zł wydatkowane będzie w ramach innych kosztów).

Przedsiębiorca zadeklarował utrzymanie zatrudnienia na terenie realizacji nowej inwestycji na poziomie co najmniej 534 pracowników w terminie do dnia 31.07.2024 r.
Termin ważności decyzji o wsparciu dla wskazanego obszaru ustalony został na okres 15 lat od dnia jej wydania. W ramach nowej inwestycji Johnson Matthey Battery Systems planuje zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa (zakładu). 
Nowy projekt inwestycyjny realizowany będzie na nieruchomościach objętych granicami KSSE, a w jego ramach spółka dokona min. zakupu niezbędnych maszyn i urządzeń. Zwiększenie zdolności produkcyjnych dotyczyć będzie nie tylko zestawów akumulatorowych do rowerów elektrycznych, ale również innych wyrobów oferowanych przez spółkę w ramach jej działalności.
REKLAMA
Równocześnie Johnson Matthey Battery Systems deklaruje dalszy rozwój swojego działu B+R, w tym między innymi zakup niezbędnego oprzyrządowania służącego testowaniu baterii elektrycznych i zestawów akumulatorowych. 
W ramach planowanej inwestycji spółka zamierza ponieść co najmniej 12000 000 zł wydatków inwestycyjnych, w tym około 11 700 000 zł na koszty nabycia maszyn i urządzeń, natomiast 300 000 zł wydatkowane będzie w ramach innych kosztów.
Źródło: KSSE

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA