JoysonQuin Automotive po raz kolejny inwestuje w Wałbrzychu. Powstaną nowe miejsca pracyźródło: Materiały prasowe

JoysonQuin Automotive po raz kolejny inwestuje w Wałbrzychu. Powstaną nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na terenie podstrefy Wałbrzych WSSE Invest-Park rusza budowa nowej fabryki automotive firmy Joysonquin Automotive Systems Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Atlas Ward Polska z Wrocławia. W ramach przedsięwzięcia zrealizowany zostanie obiekt produkcyjno-magazynowy z dwukondygnacyjnym biurowcem.
JoysonQuin Automotive Systems Polska to producent kierownic i elementów dekoracyjnych do wnętrz samochodów, który działa w Wałbrzychu od przeszło 20 lat. Kolejny projekt inwestycyjny związany jest z budową nowego zakładu, w którym produkowane będą wysokiej jakości detale ozdobne do drzwi i kokpitów. Produkty Joysonquin zostaną zamontowane w pojazdach takich marek jak BMW, Audi czy Mercedes.
Docelowo w nowej fabryce znaleźć ma zatrudnienie około 300 osób. Wartość projektu opiewa na 120 mln złotych.
– Nowa inwestycja to dla JoysonQuin – droga do dalszego rozwoju i stworzenia nowych możliwości w zakresie technologii, doskonalenia organizacji i uzyskania nowych kompetencji. To wielka szansa na dalszą obecność firmy JoysonQuin jako pracodawcy w lokalnym środowisku z poszerzonym portfolio produktów i zastosowaniem bardzo wysokiego stopnia automatyzacji. JoysonQuin na podstawie lat doświadczeń, zdobytej wiedzy i pracy zespołowej chce zbudować nowoczesny, efektywny, przyjazny dla środowiska i pracowników zakład – mówi Jacek Kucharski, prezes zarządu firmy.
REKLAMA
Materiały prasowe
Joysonquin to jeden dostawców rozwiązań automotive dla aut klasy premium. Jest między innymi producentem kierownic, elementów dekoracyjnych, nawiewów samochodowych oraz systemów związanych z bezpieczeństwem. Firma posiada swoje oddziały w 11 lokalizacjach na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Chinach, Niemczech, Rumunii i Polsce. W nowym obiekcie produkowane będą elementy wyposażenia samochodów, które znacząco poszerzą zdolności produkcyjne firmy jak i pozwolą rozwinąć automatyzację procesów produkcyjnych.
Prace przy budowie obiektu o powierzchni około 14 tys. mkw. Atlas Ward Polska planuje zakończyć w II kwartale 2022 roku. Generalny wykonawca w ramach współpracy odpowiedzialny jest również m.in. za zagospodarowanie terenów zewnętrznych oraz budowę zbiorników i pompowni przeciwpożarowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA