W Gdańsku ruszyła budowa fabryki Northvolt. Będzie praca dla 500 osóbźródło: Northvolt Poland Sp. z o.o.

W Gdańsku ruszyła budowa fabryki Northvolt. Będzie praca dla 500 osób

Orzech
Orzech
REKLAMA
W Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, w pobliżu Portu Gdańsk i terminala kontenerowego DCT ruszyła budowa nowoczesnej fabryki modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt. Koszt inwestycji wyniesie 200 mln dolarów. Pracę w fabryce znajdzie 500 osób. 
W środę 8 grudnia 2021 r., na terenie budowy wbito pierwszą łopatę pod tę inwestycję. Obiekt o powierzchni 50 tys. metrów kwadratowych powstanie w dwóch etapach, z początkową zdolnością produkcyjną 5 GWh rocznie i przewidywanym rozpoczęciem produkcji w 2022 roku. Potencjalna przyszła wydajność zakładu będzie na poziomie 12 GWh.
– Firma Northvolt jest obecna w Polsce od trzech lat i jesteśmy pod wrażeniem zarówno profesjonalizmu jak i wytrwałości inżynierów i personelu produkcyjnego, z którymi współpracujemy. Cieszymy się, że będziemy mogli rozpocząć rekrutację kolejnych 500 osób – powiedział Emad Zand, prezes Battery Systems, Northvolt. 
Wraz z nowym zakładem Northvolt, produkującym systemy bateryjne i moduły bateryjne powstanie również centrum badawczo-rozwojowe.
Fabryka będzie zasilana energią odnawialną, wytworzoną na miejscu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA