REKLAMA
Znaleziono 9126 wyników
Carrefour otworzy swój najnowszy sklep na terenie pasażu handlowo-usługowego Plac Uniiartykuł
Pokaż artykuł
Carrefour otworzy swój najnowszy sklep na terenie pasażu handlowo-usługowego Plac Unii
Carrefour Polska otworzy swój najnowszy sklep na terenie pasażu handlowo-usługowego Plac Unii. Zaoferuje on klientom wiele nowatorskich rozwiązań zapewniających wysoki komfort zakupów, w tym specjalistyczne i tematyczne przestrzenie, strefę produktów ekologicznych oraz kuchnie świata i kasy samoobsługowe. Otwarcie nastąpi w pierwszej połowie bieżącego roku. Doradcą w procesie transakcji była firma Colliers.
Na terenie Galerii Różanej w Kutnie powstanie dwukondygnacyjna restauracja KFCartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Galerii Różanej w Kutnie powstanie dwukondygnacyjna restauracja KFC
Dwukondygnacyjna restauracja KFC powstanie na terenie Galerii Różanej w Kutnie, zarządzanej przez Master Management Group. Wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnego obiektu przy głównym wejściu do galerii. Restaurację KFC wybuduje firma Master Management Group. Otwarcie zaplanowano już w 2023 roku.
Wielofunkcyjny kompleks Plac Unii partnerem lokalnych inicjatyw na Mokotowieartykuł
Pokaż artykuł
Wielofunkcyjny kompleks Plac Unii partnerem lokalnych inicjatyw na Mokotowie
Wielofunkcyjny kompleks Plac Unii został oficjalnym partnerem wydarzeń organizowanych z myślą o zapewnieniu aktywnego wypoczynku mieszkańcom Mokotowa oraz promowaniu ekologicznego stylu życia. W ostatnim czasie Plac Unii nawiązał współpracę partnerską z organizatorem „Mokotowskiego Eko Biegu”, a także z Centrum Łowicka, które zaprasza warszawiaków do udziału wbezpłatnych „Spacerach po Mokotowie i nie tylko – Budynki Mówią 3”.
W Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności [ZDJĘCIA]
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności. Zlikwidowane zostanie rondo tramwajowe, a przystanki przeniesione w okolicę pomnika Tadeusza Kościuszki.
Lodowisko w katowickim Spodku będzie miało nowy dach i panele fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
Lodowisko w katowickim Spodku będzie miało nowy dach i panele fotowoltaiczne
Lodowisko mieszczące się w katowickim Spodku przejdzie modernizację dachu. To przede wszystkim zabezpieczenie obiektu na kolejne lata, ale przy okazji prac zostanie zrealizowana również inwestycja obejmująca montaż paneli fotowoltaicznych. Na razie trwa postępowanie przetargowe, a planowane roboty będą realizowane w okresie wiosenno-letnim, czyli po zakończeniu sezonu hokejowego. W tym samym czasie zostaną rozbudowane trybuny lodowiska.
W Poznaniu trwa I etap przebudowy Starej Rzeźni [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu trwa I etap przebudowy Starej Rzeźni [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski trwa realizacja kolejnego wielkiego projektu wielofunkcyjnego. Vastint przebudowuje kompleks Stara Rzeźnia przy ul. Garbary 101/111. W I etapie zostanie przeprowadzony remont wraz ze zmianą funkcji trzech pierwszych budynków historycznych. W ramach prac zostaną one odrestaurowane i przekształcone w obiekty biurowe.
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie funkcjonował pod nową, światową marką [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie funkcjonował pod nową, światową marką [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum Katowic trwa gruntowna modernizacja Hotelu Katowice. Po jej zakończeniu obiekt będzie funkcjonował pod nową, światową marką hotelarską. Właściciel budynku, Polski Holding Hotelowy podpisał w październiku 2020 r. z międzynarodową siecią InterContinental (IHG) umowę franczyzową na wprowadzenie 160-pokojowego hotelu Katowice pod markę voco z segmentu premium. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce działający pod tym światowym hotelarskim brandem. Przedsięwzięcie jest etapowane, aby w trakcie prac utrzymać nieprzerwaną działalność hotelu oraz innych podmiotów działających w budynku.
Nowe inwestycje w Krakowie z unijnym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe inwestycje w Krakowie z unijnym dofinansowaniem
Gmina Miejska Kraków jako członek Stowarzyszenia Metropolia Krakowska jest beneficjentem środków europejskich dla projektów ujętych w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Krakowskiej (ZIT). W programie Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021–2027 – FEM oraz programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021–2027 (FEnIKS) stolica Małopolski otrzyma 180 milionów złotych.
Kancelaria Sejmu przebuduje i rozbuduje zabytkowy budynek na Powiśluartykuł
Pokaż artykuł
Kancelaria Sejmu przebuduje i rozbuduje zabytkowy budynek na Powiślu
Kancelaria Sejmu planuje duży projekt budowlany na Powiślu, obejmujący przebudowę, nadbudowę i rozbudowę zabytkowego budynku „M” (Dom im. Wojciecha Sawickiego) przy ul. Zagórnej 3 w Warszawie. Celem inwestycji jest również poprawa efektywności energetycznej obiektu, która odbywać się będzie w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej – modernizacja budynku przy ul. Zagórnej 3 w Warszawie”. Środki finansowe na realizację tego zadania pochodzą między innymi z Funduszu Spójności Unii Europejskiej na lata 2021–2027.
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla znanego producenta słodyczy, firmy Wawel S.A., w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, co wiąże się z ulgą podatkową na nowe przedsięwzięcia. Przedsiębiorstwo zrealizuje inwestycję o wartości ponad 95,9 mln zł w swoich zakładach produkcyjnych w Dobczycach i Niezdowie (woj. małopolskie, powiat myślenicki).
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystówartykuł
Pokaż artykuł
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów
Kopalnia Soli „Wieliczka” rozpoczyna największą od dekad modernizację infrastruktury dla odwiedzających. Podpisano umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów – inwestycji wartej ponad 52 miliony złotych, która całkowicie odmieni sposób zwiedzania jednego z najważniejszych zabytków UNESCO w Polsce. Prace wykona konsorcjum firm Ters i Instbud, a zakończenie projektu przewidziano za trzy lata. Nowy obiekt powstanie tuż obok szybów Daniłowicza i Paderewskiego, z którymi zostanie połączony podziemnymi korytarzami.
Przestrzeń, która łączy wygodę i energię miasta [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Przestrzeń, która łączy wygodę i energię miasta [FILM]
Wyobraź sobie codzienność w miejscu, gdzie rytm Łodzi słychać tuż za oknem, a jednocześnie możesz liczyć na komfort nowoczesnego budownictwa. Nowa inwestycja na Starym Polesiu to propozycja dla tych, którzy chcą czerpać z miejskiej energii pełnymi garściami, nie rezygnując z wygody i jakości. To przestrzeń, w której współczesna architektura spotyka się z funkcjonalnością, a wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w zasięgu krótkiego spaceru.
Zmodernizowany biurowiec Eurocentrum Alfa w Warszawie przyciąga najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowany biurowiec Eurocentrum Alfa w Warszawie przyciąga najemców
Do budynku Eurocentrum Alfa, którego właścicielem jest CPI Property Group Poland, wprowadził się Strabag PFS – spółka z grupy Strabag specjalizująca się w obsłudze facility management dla nieruchomości. Umowa najmu obejmuje ponad 1000 mkw.
Słynna Złota Kamienica w Gdańsku ponownie wystawiona sprzedaż. Czy tym razem znajdzie się kupiec?artykuł
Pokaż artykuł
Słynna Złota Kamienica w Gdańsku ponownie wystawiona sprzedaż. Czy tym razem znajdzie się kupiec?
Złota Kamienica, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Gdańska, ponownie trafiła na rynek. To już trzecia próba sprzedaży historycznego obiektu przy Długim Targu. Uniwersytet Morski w Gdyni – właściciel nieruchomości – zdecydował się na znaczącą obniżkę ceny wywoławczej. Po dwóch nieudanych przetargach uczelnia liczy, że niższa kwota wreszcie przyciągnie inwestorów.
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
[Wrocław] Zapytają nas czy chcemy metra we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zapytają nas czy chcemy metra we Wrocławiu
Do wiosny mają być znane wyniki badań przeprowadzonych przez wrocławskich socjologów na temat tego c...
[Wrocław] Nowa trasa tramwajowa połączy Kępę Mieszczańską z zachodem Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa trasa tramwajowa połączy Kępę Mieszczańską z zachodem Wrocławia
W ciągu kilku najbliższych lat we Wrocławiu powstanie nowa trasa tramwajowa, biegnąca od Kępy Mieszc...
[Wrocław] Naziemne przejścia na rondzie Reagana już są. Piesi zyskają, kierowcy nie stracąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Naziemne przejścia na rondzie Reagana już są. Piesi zyskają, kierowcy nie stracą
Naziemne przejścia na rondzie Reagana od wielu lat były tematem sporu między urzędnikami a aktywista...
[Katowice] Jest nowy plan transportu dla Katowicartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Jest nowy plan transportu dla Katowic
Władze Katowic odebrały plan transportowy, który został zamówiony rok temu. Dokument w dużej części...
Toyota rozpoczyna produkcję przekładni hybrydowych w fabryce w Wałbrzychuartykuł
Pokaż artykuł
Toyota rozpoczyna produkcję przekładni hybrydowych w fabryce w Wałbrzychu
Toyota rozpoczyna produkcję przekładni do napędu hybrydowego 4. generacji w fabryce Toyota Motor Man...
REKLAMA