REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwiartykuł
Pokaż artykuł
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 29 maja umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 60 mln zł budowy południowej obwodnicy miasta Ostrołęki. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi.
Opolskie: GDDKiA odbuduje po powodzi DK45 w Krapkowicach. Powstanie też nowy most na Odrzeartykuł
Pokaż artykuł
Opolskie: GDDKiA odbuduje po powodzi DK45 w Krapkowicach. Powstanie też nowy most na Odrze
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę z firmą Duna Polska na rozbudowę DK45 w Krapkowicach wraz z budową mostu na Odrze na łączną kwotę 181 653 650,87 zł. Wykonawca będzie miał 40 miesięcy na realizację tego zadania, w tym 17 miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę.
GDDKiA wybrała wykonawcę obwodnicy Krosna Odrzańskiegoartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA wybrała wykonawcę obwodnicy Krosna Odrzańskiego
Oferta firmy POLAQUA okazała się najkorzystniejsza spośród ośmiu złożonych w przetargu na zaprojektowanie i budowę ponad jedenastokilometrowej obwodnicy miasta w ciągu DK29. Realizację trasy, zapisanej w Programie budowy 100 obwodnic, wyceniono na ponad 305 mln zł. Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania od wyboru tej oferty, umowa zostanie podpisana w I kw. 2024 r.
Ważna trasa w Bieszczady zostanie całkowicie zamknięta. Będzie objazdartykuł
Pokaż artykuł
Ważna trasa w Bieszczady zostanie całkowicie zamknięta. Będzie objazd
Ważna trasa w Bieszczady zostanie całkowicie zamknięta. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie informuje, iż od dnia 20 maja 2025 r. nastąpi całkowite zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 886 w Domaradzu. Powodem ograniczenia jest rozpoczęcie budowy nowego mostu na rzece Stobnica. Utrudnienia potrwają do końca 2025 r.
W Rzeszowie powstaje II etap Wisłokostrady [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstaje II etap Wisłokostrady [FILM]
W stolicy Podkarpacia realizowany jest II etap wielkiej i bardzo ważnej dla tego miasta inwestycji drogowej. Mieszkańcy Rzeszowa od dawna oczekiwali na budowę Wisłokostrady, która ma poprawić jakość komunikacji w mieście. Nowa droga ma także stymulować rozwój lokalnego biznesu oraz ułatwić dostęp do kluczowych punktów w Rzeszowie i regionie.
Powstanie nowy dworzec Częstochowa Główna [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstanie nowy dworzec Częstochowa Główna [WIZUALIZACJE]
PKP S.A. wybudują kolejny nowy dworzec kolejowy w Polsce. 11 grudnia 2024 r. spółka Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiła postępowania przetargowe obejmujące wybór wykonawcy robót budowlanych oraz inżyniera kontraktu sprawującego nadzór nad inwestycją dworzec Częstochowa Główna.
Panattoni oddało kolejny etap parku w Zielonej Górze. Dostarczyło już blisko 750 000 mkw. w województwie lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni oddało kolejny etap parku w Zielonej Górze. Dostarczyło już blisko 750 000 mkw. w województwie lubuskim
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył trzeci etap Panattoni Park Zielona Góra III, który jest już wynajęty w 80%. Głównym najemcą pozostaje firma ECE Logistics, dla której jest to największa powierzchnia wynajmowana w ramach jednej lokalizacji. Ponadto w I połowie 2024 r. firma zajmie kolejne dwie przestrzenie, tym razem biurowe, o łącznej powierzchni 410 mkw. Z Zielonej Góry firma ECE Logistics obsługuje klientów z branży e-commerce.
Amerykański gigant po raz kolejny inwestuje w Gorzowie Wielkopolskim artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant po raz kolejny inwestuje w Gorzowie Wielkopolskim
Amerykańska firma Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie po raz kolejny inwestuje w Gorzowie Wielkopolskim w województwie lubuskim. Deweloper rozpoczyna realizację Panattoni Park Gorzów II o docelowej powierzchni 67 tys. mkw. w ramach trzech budynków. Inwestycja powstaje ok. 8 km od centrum miasta.
Ponad 29 mln zł na dalszy remont zespołu poszpitalnego Bożego Ciała [WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 29 mln zł na dalszy remont zespołu poszpitalnego Bożego Ciała [WIZUALIZACJE]
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) przyznało na ten cel dotację w wysokości 29 250 792,27 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację projektu „Pracownia Gdańska. Rewaloryzacja i adaptacja budynków A i B zespołu poszpitalnego pw. Bożego Ciała w Gdańsku na potrzeby działalności kulturalnej i edukacyjnej”. Całkowita wartość projektu wynosi 59 480 472,67 zł.
DK29 obwodnica Krosna Odrzańskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
DK29 obwodnica Krosna Odrzańskiego
Krosno Odrzańskie
Kraków: Stacja kolejowa Bronowice gotowa za dwanaście miesięcyartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Stacja kolejowa Bronowice gotowa za dwanaście miesięcy
Kraków w ostatnim czasie zyskał kilka nowych stacji kolejowych: Kraków Łagiewniki, Podgórze, Zabłoci...
[Wrocław] Węzeł obok stadionu na Pilczycach ma być gotów na mecz z Włochamiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Węzeł obok stadionu na Pilczycach ma być gotów na mecz z Włochami
Robotnicy walczą o to, by węzeł tramwajowo-kolejowy obok stadionu na Pilczycach był gotowy na mecz P...
[Wrocław] Ulica Bogusławskiego - deptakiem?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Ulica Bogusławskiego - deptakiem?
Nasyp kolejowy przy ulicy Bogusławskiego jest chętnie odwiedzanym przez Wrocławian miejscem - koloro...
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańsku
7 maja 2013 roku Konsorcjum Budimeksu (lider, 95 proc. udziałów) i Ferrovialu Agroman (partner) podp...
Remont Mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu będzie opóźnionyartykuł
Pokaż artykuł
Remont Mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu będzie opóźniony
Niestety złe wiadomości odnośnie rozpoczęcia remontu tego jakże ważnego, zabytkowego mostu w stolicy...
W Kobyłce pod Warszawą, w okolicach ul. Orszagha i ul. Granicznej zostanie wybudowany nowy wiadukt kolejowy artykuł
Pokaż artykuł
W Kobyłce pod Warszawą, w okolicach ul. Orszagha i ul. Granicznej zostanie wybudowany nowy wiadukt kolejowy
Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w Kobyłce zapewni bezpieczny i sprawny ruch kolejowy oraz drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą o wartości 46 mln zł na realizację prac budowlanych. To kolejny z dwunastu obiektów i drugi w Kobyłce powstający na mazowieckim odcinku Rail Baltica. Inwestycje są współfinansowane ze środków instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w logistyce paliw w Polsce. PERN uruchomił masowy front kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w logistyce paliw w Polsce. PERN uruchomił masowy front kolejowy
W Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej (woj. kujawsko-pomorskie) PERN oddał do eksploatacji masowy front kolejowy. Inwestycja umożliwia jednoczesny przeładunek do 36 wagonów-cystern i dwukrotnie zwiększa zdolności bazy w zakresie transportu kolejowego. Obecnie baza pod Bydgoszczą jest jednym z największych i najnowocześniejszych węzłów logistycznych paliw w kraju, zapewniającym sprawną redystrybucję paliw z importu i utrzymanie ciągłości zaopatrzenia rynku.
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]
Dolny Śląsk wyrasta na prawdziwy "Kolejowy Raj". Trwają prace nad przywróceniem ruchu pasażerskiego na kolejnych zamkniętych trasach w tej części Polski. Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318. Samorząd Województwa Dolnośląskiego daje nowe życie Kolei Sowiogórskiej. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
[małopolskie] Nowa obwodnica w Dobczycachartykuł
Pokaż artykuł
[małopolskie] Nowa obwodnica w Dobczycach
Za 56,5 mln zł w Dobczycach wybudowano nową obwodnicę miasta. Jutro w samo południe otwarcie drogi z...
[Świdnik] Terminal bez tajemnicartykuł
Pokaż artykuł
[Świdnik] Terminal bez tajemnic
Jak będzie wyglądał terminal Portu Lotniczego Lublin? Przedstawiamy najważniejsze informacje na ten...
REKLAMA