REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W fabrykach Stellantis w Polsce powstają jedne z największych carportów fotowoltaicznych w Środkowej Europieartykuł
Pokaż artykuł
W fabrykach Stellantis w Polsce powstają jedne z największych carportów fotowoltaicznych w Środkowej Europie
Pion produkcyjny Stellantis w Polsce przechodzi do kolejnego etapu transformacji energetycznej, realizując projekt farm fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 54 hektara. Całkowita moc instalacji wyniesie 58 MW i zaopatrzy w energię cztery zakłady produkcyjne Stellantis: w Gliwicach, Skoczowie i dwa w Tychach.
Kolejna znana polska firma zostanie zlikwidowana?artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna znana polska firma zostanie zlikwidowana?
Niestety, wiele wskazuje na to, że wkrótce zlikwidowana zostanie kolejna, znana, polska firma istniejąca od wielu, wielu lat. Pod koniec października ma zapaść ostateczna decyzja dotycząca likwidacji Fabryki Aparatury Pomiarowej „Pafal” – jednego z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych zakładów przemysłowych w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Przedsiębiorstwo, które od dekad produkowało urządzenia pomiarowe i liczniki energii elektrycznej, może wkrótce zakończyć swoją działalność. Zarząd spółki Apator, właściciela fabryki od 2004 roku, opublikował oświadczenie wyjaśniające przyczyny planowanej likwidacji.
Ponad miliard złotych wsparcia rządowego dla projektu o kluczowym znaczeniu dla Polski i UEartykuł
Pokaż artykuł
Ponad miliard złotych wsparcia rządowego dla projektu o kluczowym znaczeniu dla Polski i UE
Ministerstwo Rozwoju i Technologii podpisało umowę z Elemental Battery Metals, spółką z Grupy Elemental, przyznając rekordowy grant w wysokości 1,038 mld zł (ok. 300 mln USD) na realizację projektu Polvolt w Zawierciu. To największa prywatna inwestycja w sektorze strategicznym w Polsce, wpisana na listę kluczowych projektów Unii Europejskiej w ramach Critical Raw Materials Act.
Dolny Śląsk: Jinxus zainwestuje w Nowej Rudzie 20 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Jinxus zainwestuje w Nowej Rudzie 20 mln euro
Kilka tygodni temu rozstrzygnięty został przetarg na zakup terenu oraz prowadzanie działalności w gr...
Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowieartykuł
Pokaż artykuł
Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie
Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o...
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała pod Brzegiem Dolnym zakład recyklingu baterii i modułów litowo-jonowychartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała pod Brzegiem Dolnym zakład recyklingu baterii i modułów litowo-jonowych
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała w Bukowicach pod Brzegiem Dolnym (powiat wołowski, województwo dolnośląskie) zakład zajmujący się odzyskiwaniem cennych pierwiastków ze zużytych baterii i modułów litowo-jonowych. Inwestycję do Polski, na Dolny Śląsk przyciągnęła inna firma z Korei Południowej – LG Energy Solution (dawniej LG Chem), która zajmuje się m.in. produkcją baterii i ma ambitne plany rozwoju w związku z coraz większą sprzedażą samochodów elektrycznych. Pod Wrocławiem, w Biskupicach Podgórnych, w gminie Kobierzyce posiada największy kompleks fabryk baterii do aut elektrycznych w Europie.
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsachartykuł
Pokaż artykuł
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach
Łącznie 83,8 mln zł dotacji i pożyczek trafi do spółki Mo-BRUK z przeznaczeniem na modernizację i rozbudowę linii termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach, w województwie świętokrzyskim. Pozwoli to zwiększyć wydajność całej – funkcjonującej instalacji i przetwarzać rocznie docelowo około 25 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych poddając je odzyskowi.
[śląskie] Odremontowany oddział wewnętrzny i nowa oferta medyczna w Szpitalu Miejskim w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Odremontowany oddział wewnętrzny i nowa oferta medyczna w Szpitalu Miejskim w Zabrzu
Zakończył się pierwszy etap modernizacji oddziału wewnętrznego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Rozszer...
[lubuskie] ROCKWOOL zaizolował dachy płaskie w nowej inwestycji firmy Electropoli  w Nowej Soliartykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] ROCKWOOL zaizolował dachy płaskie w nowej inwestycji firmy Electropoli w Nowej Soli
Firma Electropoli, europejski lider w branży powłok ochronnych dla motoryzacji, kończy inwestycję w...
[Polska] Internauci wybrali Fasady Roku 2016artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Internauci wybrali Fasady Roku 2016
182 projekty, 5 kategorii i tysiące oddanych głosów. Przez osiem miesięcy internauci typowali swoich...
Wrocław: Estakada z placu Społecznego wkrótce zniknie? Jedna z ofert mieści się w budżecieartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Estakada z placu Społecznego wkrótce zniknie? Jedna z ofert mieści się w budżecie
Zadanie ma pochłonąć przeszło pięć milionów złotych. Jeden z zainteresowanych oczekuje ponad milion...
Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostejartykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje ostatni etap zakładu produkcyj...
W Polsce powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europie
W Polsce, w województwie podkarpackim powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europie. Polska firma ROMET chce zostać jednym z najbardziej znaczących producentów na europejskim rynku rowerowym. Dzięki otrzymanemu właśnie olbrzymiemu dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w wysokości 100 mln zł zmodernizuje swoją fabrykę w Podgrodziu niedaleko Dębicy.
Firma Breezy uruchomiła pod Warszawą zrobotyzowaną linię opartą na AI do klasyfikacji i modernizacji używanych smartfonówartykuł
Pokaż artykuł
Firma Breezy uruchomiła pod Warszawą zrobotyzowaną linię opartą na AI do klasyfikacji i modernizacji używanych smartfonów
Breezy – spółka zależna Grupy ASBIS, specjalizująca się w modernizacji i remarketingu używanych urządzeń cyfrowych – uruchomiła nowoczesny zakład w Raszynie pod Warszawą. W tym obiekcie najnowszej generacji wykorzystano zaawansowaną sztuczną inteligencję (AI) i rozwiązania robotyczne do efektywnej klasyfikacji i modernizacji używanych smartfonów.
Czy gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem jest zagrożona?artykuł
Pokaż artykuł
Czy gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem jest zagrożona?
W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiły się nieoficjalne informacje o rzekomym zagrożeniu planowanej największej inwestycji zagranicznej w historii Polski, która ma powstać na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia.
Budynek Oddziału Urzędu Dozoru Technicznegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Budynek Oddziału Urzędu Dozoru Technicznego
Bydgoszcz, Bartodzieje
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsce
Kolejna niemiecka firma planuje i realizuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. Producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact w ciągu najbliższych 8 lat planuje podwoić produkcję w Polsce. W tym celu zdecydował się na realizację kolejnych inwestycji w Nowym Tomyślu (województwo wielkopolskie) i w Tarnobrzegu (województwo podkarpackie).
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!
Król Danii Fryderyk X w trakcie swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedził Szczecin, który staje się offshorową stolicą Polski. W towarzystwie swoich ministrów i przedstawicieli duńskich firm wmurował kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki firmy Vestas.
Rusza realizacja kolejnej wielkiej inwestycji koreańskiej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja kolejnej wielkiej inwestycji koreańskiej w Polsce
Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej w województwie opolskim. Jeden z największych producentów stali na świecie rozpoczął we wtorek 11 czerwca w Brzegu budowę swojej najnowszej fabryki. Generalnym wykonawcą inwestycji na zlecenie Metroplanu jest firma Dekpol.
Northvolt Systems zamyka produkcję w Polsce. Co dalej z wielką fabryką w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Northvolt Systems zamyka produkcję w Polsce. Co dalej z wielką fabryką w Gdańsku?
Northvolt ogłosił dzisiaj zakończenie części działalności związanej z rozwojem i produkcją magazynów energii w Polsce i Szwecji. Oznacza to, że działalność fabryki Northvolt przy ul. Andruszkiewicza w Gdańsku, produkującej systemy magazynowania energii, nie będzie kontynuowana, a zakład zostanie przygotowany do sprzedaży.
REKLAMA