REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Oleśnica: Olkol wygrał przetarg na modernizację 20 lokomotyw elektrycznych za 200 milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Oleśnica: Olkol wygrał przetarg na modernizację 20 lokomotyw elektrycznych za 200 milionów złotych
W środę, 23 września PKP Intercity poinformował o podpisaniu z oleśnicką firmą Olkol sp. z o.o. umow...
Za 30 milionów złotych miasto ponownie wystawia na sprzedaż kamienicę tuż przy Uniwersytecieartykuł
Pokaż artykuł
Za 30 milionów złotych miasto ponownie wystawia na sprzedaż kamienicę tuż przy Uniwersytecie
Gmina Wrocław zdecydowała się po raz drugi wystatwić na sprzedaż zabytkową kamienicę położoną na Sta...
Wrocław: Miasto sprzedało za ponad 31 milionów złotych najatrakcyjniejszą działkę na Nowych Żernikachartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzedało za ponad 31 milionów złotych najatrakcyjniejszą działkę na Nowych Żernikach
Dużym sukcesem zakończyła się sprzedaż najatrakcyjniejszej miejskiej działki na osiedlu Nowe Żerniki...
Dolny Śląsk: PCC BD wybuduje za 351 milionów złotych nowy zakład produkcji chemicznej artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: PCC BD wybuduje za 351 milionów złotych nowy zakład produkcji chemicznej
Spółka PCC BD zrealizuje inwestycję polegającą na budowie nowego uniwersalnego zakładu produkcji alk...
We Wrocławiu, za ponad 223 mln zł powstanie Zintegrowane Centrum Pediatryczne [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu, za ponad 223 mln zł powstanie Zintegrowane Centrum Pediatryczne [FILM + WIZUALIZACJE]
Po wielu latach dojdzie do realizacji jedna z najbardziej oczekiwanych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku inwestycji medycznych. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, w postaci bardzo wysokiej dotacji, będzie mogła ruszyć budowa ponadregionalnego, Zintegrowanego Centrum Pediatrycznego we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej. W czwartek 7 września podpisano umowę dotyczącą budowy placówki.
Rusza wielka inwestycja Grupy ORLEN na Dolnym Śląsku za ponad pół miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Rusza wielka inwestycja Grupy ORLEN na Dolnym Śląsku za ponad pół miliarda złotych
Grupa ORLEN rozpoczęła rozbudowę Podziemnego Magazynu Gazu w Wierzchowicach. To największa inwestycja w krajowe magazyny gazu w historii – po jej zakończeniu pojemność instalacji wzrośnie o 60 proc., do 2,1 mld m sześc. W efekcie Wierzchowice będą dysponowały ok. połową krajowych zdolności magazynowych. Rozbudowa realnie wzmocni bezpieczeństwo dostaw gazu do polskich odbiorców. Koszt tej wielkiej inwestycji to 576 mln zł.
Kup teraz, zapłać za 2 lata i zamieszkaj na swoim. Nowatorski program deweloperaartykuł
Pokaż artykuł
Kup teraz, zapłać za 2 lata i zamieszkaj na swoim. Nowatorski program dewelopera
Program "KUP TERAZ – ZAPŁAĆ ZA 2 LATA" to nowatorska formuła sprzedaży nieruchomości, która umożliwia zamieszkanie osobom posiadającym 20-procentowy wkład własny m.in. na wrocławskich Maślicach.
We Wrocławiu za 800 mln zł powstać ma Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu za 800 mln zł powstać ma Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych
Szykuje się nowa, duża inwestycja badawczo-naukowa w stolicy Dolnego Śląska. Uniwersytet Wrocławski planuje budowę Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych im. Kornela Morawieckiego, które powstać ma w północnej części miasta, na osiedlu Karłowice.
Partner biznesowy Roberta Lewandowskiego kupił za 82,2 mln zł działkę na warszawskim Ursynowieartykuł
Pokaż artykuł
Partner biznesowy Roberta Lewandowskiego kupił za 82,2 mln zł działkę na warszawskim Ursynowie
Powiększa się liczba nowych inwestycji, które planowane są do realizacji w pobliżu stacji metra Imielin na warszawskim Ursynowie. Partner biznesowy Roberta Lewandowskiego kupił działkę za Multikinem Ursynów, które przypomnijmy, zostanie wkrótce wyburzone, a w jego miejscu powstaną mieszkania.
Develia S.A. przejęła za 100 mln euro polskie spółki francuskiej firmy deweloperskiej Nexityartykuł
Pokaż artykuł
Develia S.A. przejęła za 100 mln euro polskie spółki francuskiej firmy deweloperskiej Nexity
Duża transakcja na rynku deweloperskim w Polsce. Jeden z największym polskich deweloperów, firma Develia S.A. z Wrocławia sfinalizowała umowę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, za 100 mln euro (ok. 443 mln zł). Dzięki przejęciu Develia zwiększyła liczbę mieszkań w budowie w Polsce o ok. 1400 oraz bank ziemi o ok. 2200 lokali w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
Warszawa: LC Corp płaci ponad 20 milionów za grunt pod mieszkania przy Toruńskiejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: LC Corp płaci ponad 20 milionów za grunt pod mieszkania przy Toruńskiej
To druga w tym roku nieruchomość w stolicy zakupiona przez wrocławskiego dewelopera. Na terenie poło...
Niemiecki koncern Steico wybuduje za około 70 milionów euro fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Steico wybuduje za około 70 milionów euro fabrykę na Dolnym Śląsku
Kolejna duża inwestycja przemysłowa na Dolnym Śląsku. Tym razem zainwestuje tu w budowę swojej pierw...
Gdańsk: Z Piecek-Migowa do Wrzeszcza za kilka lat pojedzie tramwaj [MAPA+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Z Piecek-Migowa do Wrzeszcza za kilka lat pojedzie tramwaj [MAPA+WIZUALIZACJA]
Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej kolejnego etapu Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej tj. budowy trasy Gdańsk Południe – Wrzeszcz, obejmującej 3,6-kilometrową linię tramwajową. Unijna dotacja na ten cel ma wynieść prawie 256 mln zł. Szacunkowy koszt projektu opiewa zaś na 800 mln zł.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Wiemy kto i za ile chce zaprojektować nową, wielką zajezdnię tramwajową we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Wiemy kto i za ile chce zaprojektować nową, wielką zajezdnię tramwajową we Wrocławiu
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest budowa nowej, wielkiej, supernowoczesnej zajezdni tramwajowej. To inwestycja, którą miasto obiecuje zrealizować od wielu lat. Czy tym razem uda się urzeczywistnić plany i wybudować ten wielki i potrzebny dla dalszego rozwoju komunikacji tramwajowej we Wrocławiu obiekt? Otworzono właśnie oferty w przetargu na zaprojektowanie nowej zajezdni tramwajowej, która planowana jest na tzw. Nowych Żernikach.
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]
Warszawska Wytwórnia Energii jest już oficjalnie otwarta. To jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie oraz największa taka instalacja w Polsce. Obiekt może przetwarzać ponad 260 tysięcy ton odpadów rocznie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,6 mld zł i została w całości sfinansowana z budżetu miasta, bez wsparcia funduszy zewnętrznych.
Inwestycja za ponad ćwierć miliarda złotych netto. Stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za ponad ćwierć miliarda złotych netto. Stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę [FILM]
Wielka inwestycja kolejowa w północno wschodniej części Polski. Za ponad ćwierć miliarda złotych netto stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę. Mieszkańcy oraz turyści przyjeżdżający do Ostródy pociągami zyskali oczekiwany komfort obsługi. Dzięki otwarciu przejścia podziemnego wraz z windami na perony zmodernizowana stacja zapewnia lepszy dostęp do kolei w kierunku Iławy i Olsztyna dla wszystkich podróżnych. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości 254 mln zł netto jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]
PGE realizuje kolejną wielką i ważną inwestycję. Spółka modernizuje Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar – drugą co do wielkości elektrownię szczytowo-pompową w Polsce (po elektrowni Żarnowiec) i jedyną w Polsce elektrownię podziemną.
Gigantyczna inwestycja za 850 mln zł na Mazurach. Powstaną nowe miejsca pracy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja za 850 mln zł na Mazurach. Powstaną nowe miejsca pracy [FILM]
Gigantyczna inwestycja na Mazurach. W województwie warmińsko-mazurskim, w północno-zachodniej części Polski realizowana jest obecnie jedna z największych inwestycji przemysłowych w Polsce. Na terenach dawnej cukrowni w Kętrzynie powstaje największy w Polsce zakład tłoczenia oleju rzepakowego. Inwestycja o wartości 850 mln zł już teraz robi ogromne wrażenie – nie tylko na mieszkańcach, ale i na całym kraju. Gigantyczne hale, nowy most, terminal kolejowy i rozbudowana infrastruktura to widok, który zmienia przemysłową mapę Warmii i Mazur.
REKLAMA