REKLAMA
Znaleziono 2391 wyników
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę fabryki
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę infrastruktury, co umożliwi znaczący rozwój zakładu oraz wdrożenie rozwiązań technologicznych najnowszej generacji. Produkowany przez Wytwórczą Spółdzielnię Pracy "Społem" w Kielcach majonez podbija nie tylko Polskę, ale i zagraniczne rynki. Zakład aż musi się rozbudować i postawić nową halę, bo już po prostu nie wyrabia z zamówieniami. W ciągu roku sprzedaż Majonezu Kieleckiego wzrosła aż o 25 procent.
Sektor biurowy w miastach regionalnych w I kw. 2025 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Sektor biurowy w miastach regionalnych w I kw. 2025 r. [RAPORT]
Podaż powierzchni biurowych w budowie na rynkach regionalnych pozostaje ograniczona, do końca roku planowane jest oddanie do użytku około 80 000 metrów kwadratowych nowych biur. W pierwszym kwartale 2025 r. całkowity popyt na powierzchnię w regionach wyniósł około 177 000 mkw., Kraków i Wrocław odpowiadały za 60% tego wyniku.
CTP stawia na Polskę i zapowiada kolejne inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
CTP stawia na Polskę i zapowiada kolejne inwestycje
W 2024 roku Grupa CTP dostarczyła na rynek ponad 1,2 mln mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CEE, w tym 360 974 metrów kwadratowych w Polsce, z czego 92 proc. było skomercjalizowane w momencie ukończenia. Dominującymi najemcami są firmy 3PL (30 proc.), produkcyjne (21 proc.) i motoryzacyjne (16 proc.). Portfel nieruchomości Grupy wzrósł do 13,3 mln mkw., a udział Polski wynosi 6 proc.
Kluczowy proces dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce rozpoczętyartykuł
Pokaż artykuł
Kluczowy proces dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce rozpoczęty
Urząd Dozoru Technicznego (UDT) rozpoczął uzgadnianie dokumentacji dla urządzeń, które będą pracowały w pierwszej polskiej elektrowni jądrowej Lubiatowo – Kopalino. Dokumentację technologii AP1000 firmy Westinghouse przekazał do UDT inwestor planowanej na Pomorzu elektrowni jądrowej – spółka Polskie Elektrownie Jądrowe.
Elektrovnia Garbary, nowa, wielka inwestycja ROBYG w Poznaniu [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Elektrovnia Garbary, nowa, wielka inwestycja ROBYG w Poznaniu [FILMY+WIZUALIZACJE]
ROBYG zaprezentował film promujący najnowszą inwestycję w Poznaniu. Projekt powstanie na terenie Małej Wyspy, w miejscu dawnej Elektrociepłowni Garbary, łącząc historyczne dziedzictwo tego obszaru z nowoczesną wizją urbanistyczną. Film przybliża wielowarstwową historię miejsca oraz przedstawia plany, dzięki którym przestrzeń ta zmieni się w tętniące życiem, nowe centrum Poznania.
Ubywa powierzchni biurowej w Warszawie. Nowe projekty zapełniają się bardzo szybkoartykuł
Pokaż artykuł
Ubywa powierzchni biurowej w Warszawie. Nowe projekty zapełniają się bardzo szybko
Dostępność biur w stolicy jest coraz niższa, szczególnie w centrum. Powierzchnia w oddanych niedawno projektach jest już zapełniona w 76 proc., a na pozostałą prowadzone są negocjacje – wskazują dane CBRE. Na koniec III kwartału br. łączna podaż biur w Warszawie skurczyła się, a odsetek przestrzeni dostępnej na wynajem był najniższy od 2021 r. Eksperci CBRE wskazują, że konkurencja pomiędzy najemcami zaczyna rosnąć, podobnie jak wartość czynszów.
W Polsce powstaje jeden z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstaje jeden z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie [FILM+ZDJĘCIA]
W Żarnowcu rozpoczął się etap dostaw oraz montażu kluczowych elementów Magazynu Energii Elektrycznej. Na teren inwestycji trafiają pierwsze jednostki kontenerowego systemu magazynowania energii DC-Link, które są od razu instalowane w miejscach docelowych – na specjalnie przygotowanych płytach fundamentowych. Wszystkie jednostki zostały wyprodukowane w Polsce.
Na Opolszczyźnie został uruchomiony pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii pracujący samodzielnie artykuł
Pokaż artykuł
Na Opolszczyźnie został uruchomiony pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii pracujący samodzielnie
Na Opolszczyźnie oficjalnie uruchomiono pierwszy w Polsce wielkoskalowy magazyn energii działający samodzielnie, bez powiązania z farmą wiatrową czy fotowoltaiczną. Instalacja w Starym Grodkowie to projekt, który wyznacza nowy kierunek dla krajowej energetyki — magazynowanie energii przestaje być dodatkiem, a staje się infrastrukturą krytyczną, niezbędną do stabilizacji sieci i integracji rosnącej liczby OZE.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo planuje nową inwestycję w Dąbrowie Górniczej. Drugi zakład światowego giganta stworzy nowe miejsca pracy artykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo planuje nową inwestycję w Dąbrowie Górniczej. Drugi zakład światowego giganta stworzy nowe miejsca pracy
Światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Dino wśród liderów OZE w polskim handluartykuł
Pokaż artykuł
Dino wśród liderów OZE w polskim handlu
Sieć marketów Dino osiągnęła kolejny etap w rozwoju własnych źródeł energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne działają już na 3 tys. marketów oraz 7 magazynach centralnych, umacniając pozycję spółki w gronie firm najaktywniej rozwijających własną energetykę odnawialną.
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w Gdańsku
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właśnie uruchamia biuro w Gdańsku. Na początek firma zatrudni ponad stu dwudziestu inżynierów, którzy będą pracować nad najnowszymi rozwiązaniami z zakresu rozwoju systemów embedded, cyberbezpieczeństwa, IoT czy komunikacji.
Pod Wrocławiem produkowane będą podwozia do polskich HIMARS-ówartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem produkowane będą podwozia do polskich HIMARS-ów
Słynne amerykańskie HIMARS-y oraz koreańskie wyrzutnie rakiet K239 Chunmoo, które zakupiła niedawno Polska, otrzymają podwozia, które produkowane będą pod Wrocławiem, w Jelczu-Laskowicach, w fabryce należącej do firmy JELCZ Sp. z o.o. To kolejny sukces tej szybko rozwijającej się spółki, działającej w aglomeracji wrocławskiej, wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).
Do biurowca The Form w Warszawie najemcy wprowadzą się w styczniu 2025 r.artykuł
Pokaż artykuł
Do biurowca The Form w Warszawie najemcy wprowadzą się w styczniu 2025 r.
Biurowiec The Form w Warszawie jest w zaawansowanej fazie budowy. Jego oddanie do użytkowania jest planowane w grudniu 2024 roku. Biurowiec pozytywnie przeszedł certyfikację WiredScore i SmartScore na poziomie Platinum. Pierwszy najemca rozpocznie działalność w styczniu 2025 roku.
Dwa niewielkie, historyczne dworce w woj. pomorskim czeka duża metamorfozaartykuł
Pokaż artykuł
Dwa niewielkie, historyczne dworce w woj. pomorskim czeka duża metamorfoza
Są niewielkie, historyczne i położone w powiecie puckim. Pierwszy jest już w trakcie przebudowy, a na drugim prace ruszą lada dzień – dworce kolejowe Swarzewo i Mrzezino, bo o nich mowa, znów będą obsługiwać pasażerów.
Magazyny energii niezbędnym ogniwem zielonej transformacji energetykiartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny energii niezbędnym ogniwem zielonej transformacji energetyki
Rosnący udział OZE w polskim miksie energetycznym jest zjawiskiem pozytywnym, choć stawia operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD) przed kilkoma poważnymi wyzwaniami. Wzrost produkcji z zielonej energii przekłada się na konieczność zarządzania zmiennością podaży i zapewnienia stabilności całego systemu. Receptą na te zjawiska mogą być magazyny energii.
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomił nową elektrociepłownię gazową Czechnica-2 w Siechnicach o mocy elektrycznej 179 MWe i termicznej 315 MWt. Nowo wybudowana instalacja zaspokoi około 20 proc. zapotrzebowania na ciepło mieszkańców Wrocławia i wszystkich odbiorców w gminie Siechnice przyłączonych do sieci ciepłowniczej, a nakłady przeznaczone na jej wybudowanie sięgają 1,4 mld PLN. Docelowo do 2035 roku Grupa PGE planuje przeznaczyć na ciepłownictwo około 18 mld PLN.
PKP PLK S.A. inwestują miliardy z KPO w nowoczesną i bezpieczną infrastrukturęartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. inwestują miliardy z KPO w nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jako największy beneficjent środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), realizują kompleksowy program modernizacji infrastruktury kolejowej. Dzięki temu wsparciu spółka prowadzi 41 przedsięwzięć o wartości ponad 11 mld zł, które przekładają się na ponad 160 konkretnych zadań w całej Polsce. Zawarliśmy już ponad 120 umów o łącznej wartości przekraczającej 8 mld zł. Na koncie ma już 40 zakończonych sukcesem zadań.
Kolejne firmy stawiają na Oxygen Park w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne firmy stawiają na Oxygen Park w Warszawie
Trane Poland Sp. z o.o., Hamelin Polska Sp. z o.o. oraz e-Xim IT S.A. to trzech nowych najemców kompleksu biurowego Oxygen Park, znajdującego się przy ul. Jutrzenki w Warszawie. Wszystkie firmy zainaugurowały swoją działalność w inwestycji należącej do Golden Star Estate na początku maja br., łącznie zajmując prawie 1.700 metrów kwadratowych powierzchni. Każda z umów jest długoterminowa.
Za dwa miliardy złotych powstanie wielkie data center na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za dwa miliardy złotych powstanie wielkie data center na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. W strategicznej, przyszłościowej branży. W Wałbrzychu za dwa miliardy złotych powstanie Wałbrzyskie Centrum Danych. Docelowo będzie miało moc 46MW. Inwestorem będzie firma 1911 Data Centres. Na rynku europejskim, w dziedzinie infrastruktury cyfrowej, działa od 30 lat. Na koncie ma współpracę z różnymi dziedzinami przemysłu, a także z rządami europejskich państw.
Od Gdańska po Delhi: polska technologia zwiększa bezpieczeństwo w przestrzeni publicznejartykuł
Pokaż artykuł
Od Gdańska po Delhi: polska technologia zwiększa bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej
Na dworcach, lotniskach czy stadionach często panuje hałas i pogłos, a w sytuacjach krytycznych jak pożar czy atak terrorystyczny, te czynniki wpływają na zrozumienie komunikatów, a co za tym idzie – na bezpieczeństwo tysięcy ludzi. To wyzwanie dostrzegli inżynierowie Ambient System i Politechniki Gdańskiej. Wspólnie opracowali technologię, która w pełni autonomicznie moduluje barwę, głośność, a także tempo komunikatów głosowych. Rozwiązanie opiera się na dwóch autorskich algorytmach i sprawdza się już na dworcach kolejowych, stacjach metra czy lotniskach na całym świecie.
REKLAMA