REKLAMA
Znaleziono 7276 wyników
Umowa na budowę nowego połączenia Szczecina z autostradą A6 podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Umowa na budowę nowego połączenia Szczecina z autostradą A6 podpisana
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała kontrakt na budowę II etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic i obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 oraz budowę infrastruktury drogowej na przejściu granicznym. Inwestycję za kwotę 429 mln zł zrealizuje firma Budimex. Prace mają być zakończone w 2028 roku.
Wrocław i Lubin połączy nowa dwupasmowa droga (2x2) [MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław i Lubin połączy nowa dwupasmowa droga (2x2) [MAPY]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przygotowuje nową, wielką inwestycję na Dolnym Śląsku. Przebudowana zostanie cała trasa łącząca Wrocław z Lubinem. W ramach inwestycji drogi krajowe: nr 94 (na odcinku granica Wrocławia - Prochowice) i 36 (na odcinku Prochowice - Lubin) zostaną zbudowane od podstaw w nowym śladzie lub częściowo poszerzone w obecnym przebiegu w standardzie dwupasmowym.
Coraz bliżej otwarcia nowej krytej pływalni w Poznaniu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej otwarcia nowej krytej pływalni w Poznaniu [ZDJĘCIA]
Budynek, który powstał w miejscu dawnej pływalni Olimpia przy ul. Taborowej wkrótce będzie dostępny dla miłośników wodnych aktywności. W głównej hali oraz na zewnątrz trwają prace porządkowe. Dodatkowo zadanie zostało rozszerzone o budowę saunarium z niezależnym wejściem.
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskim
Do Wojewody Lubelskiego złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka Izbica - Zamość Sitaniec. To ważny krok w kierunku budowy pierwszego z fragmentów drogi ekspresowej S17 z Piask do Zamościa. W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złoży takie wnioski dla kolejnych dwóch odcinków tej trasy.
Kończy się projektowanie Alei Północnej we Wrocławiu [MAPA+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się projektowanie Alei Północnej we Wrocławiu [MAPA+WIZUALIZACJA]
Coraz bliżej końca prac projektowych związanych z budową jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w stolicy Dolnego Śląska, Alei Północnej. To brakujący odcinek obwodnicy śródmiejskiej. Nowa trasa połączy Polanowice, Poświętne i Sołtysowice z Psim Polem.
Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Gdańsku. Stary zostanie wyburzony [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Gdańsku. Stary zostanie wyburzony [WIZUALIZACJE]
Stary dworzec PKS przy ul. 3 Maja w Gdańsku od lat popada w ruinę. Inwestor – firma PB Górski – planuje w jego miejscu nowoczesny kompleks z podziemnym terminalem autobusowym. O losie budynku przesądzi jednak decyzja konserwatora zabytków, który rozpatruje dwa wnioski: o rozbiórkę i o wpis do rejestru zabytków.
Prezydent Świnoujścia sprzeciwia się budowie nowego, wielkiego portu zewnętrznego w planowanym kształcieartykuł
Pokaż artykuł
Prezydent Świnoujścia sprzeciwia się budowie nowego, wielkiego portu zewnętrznego w planowanym kształcie
Plan budowy ogromnego portu zewnętrznego w Świnoujściu – Przylądek Pomerania – budzi coraz większe kontrowersje. Prezydent miasta Joanna Agatowska sprzeciwia się inwestycji w obecnym kształcie, podkreślając, że rozwój infrastruktury portowej musi iść w parze z ochroną interesów mieszkańców, turystyki i środowiska naturalnego. Domaga się od rządu partnerskiego dialogu.
Podkarpackie: Rozbudowana zostanie DK73 między Pilznem a Brzostkiemartykuł
Pokaż artykuł
Podkarpackie: Rozbudowana zostanie DK73 między Pilznem a Brzostkiem
Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wysłała ogłoszenie o przetargu na modernizację ponad 9-kilometrowego fragmentu DK73 Pilzno - Brzostek w województwie podkarpackim.
Duńska marka lifestyle’owa Søstrene Grene otworzy we Wrocławiu swój drugi sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duńska marka lifestyle’owa Søstrene Grene otworzy we Wrocławiu swój drugi sklep w Polsce
Kolejna skandynawska sieć handlowa wchodzi na rynek polski. Po otwarciu pierwszego sklepu w Polsce, w Westfield Arkadia w Warszawie, Søstrene Grene przygotowuje się do kolejnego kroku w rozwoju sieci sprzedaży Tej jesieni Søstrene Grene otworzy swój pierwszy sklep we Wrocławiu. Ta duńska marka lifestyle’owa wniesie do centrum handlowego Magnolia Park swoją koncepcję sklepu stymulującego zmysły oraz asortyment skandynawskiego designu w przystępnych cenach, kontynuując tym samym swój rozwój w Polsce po otwarciu pierwszego sklepu w maju tego roku.
GDDKiA wybrała firmy, które przygotują szczegółowe założenia dla dwóch fragmentów przyszłej sądeczanki (DK75)artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA wybrała firmy, które przygotują szczegółowe założenia dla dwóch fragmentów przyszłej sądeczanki (DK75)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała firmy, które przygotują szczegółowe założenia dla dwóch fragmentów przyszłej sądeczanki. Ich zadaniem będzie opracowanie Koncepcji programowej dla odcinków pomiędzy Wytrzyszczką a Łososiną Dolną (5,7 km) oraz między Tęgoborzem a Nowym Sączem (9 km).
Selvita rozbuduje laboratorium w Krakowie. Powstaną nowe miejsca pracy dla naukowców [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Selvita rozbuduje laboratorium w Krakowie. Powstaną nowe miejsca pracy dla naukowców [WIZUALIZACJA]
Polska firma Selvita mocno stawia na Kraków i zamierza dalej inwestować w tym drugim co do wielkości mieście w Polsce. Podjęto już pierwsze działania mające na celu rozbudowę laboratorium na Ruczaju.
STRABAG udostępnia galerię handlową Plaza w Krakowie na schronienie dla uchodźców z Ukrainyartykuł
Pokaż artykuł
STRABAG udostępnia galerię handlową Plaza w Krakowie na schronienie dla uchodźców z Ukrainy
Od wybuchu wojny w Ukrainie Grupa STRABAG w Polsce prowadzi aktywne działania pomocowe na rzecz uchodźców z tego kraju. Deweloper przekazał wnętrza centrum handlowego Plaza władzom Miasta Krakowa oraz organizacjom dobroczynnym. Schronienie znajdzie tu 300 osób.
Są pieniądze na budowę futurystycznej kładki pieszo-rowerowej w Krakowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Są pieniądze na budowę futurystycznej kładki pieszo-rowerowej w Krakowie [WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski powstanie nowa, futurystyczna kładka pieszo-rowerowa, która połączy dwie krakowskie dzielnice Kazimierz i Podgórze (osiedle Ludwinów). Inwestycja planowana jest do realizacji już od wielu. Była też przez pewien czas blokowana przez Małopolską Konserwator Zabytków.
Na osiedlu Złocień w Krakowie trwa budowa nowej szkoły [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na osiedlu Złocień w Krakowie trwa budowa nowej szkoły [ZDJĘCIA]
W Krakowie trwa budowa nowej szkoły podstawowej. Inwestycja realizowana jest przy ul. Agatowej na osiedlu Złocień. Placówka szkolna powstaje na działce o powierzchni niemal pół hektara. Pomieścić ma około 600 uczniów.
W Gdańsku zostanie otwarty nowy hotelartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku zostanie otwarty nowy hotel
W Gdańsku powstanie kolejny nowy hotel. Inwestorem jest Grupa CFI Hotels. Na nowy obiekt hotelarski zostanie zaadaptowany budynek usługowy, stojący w pobliżu hali Ergo Arena. Pomieści 200 pokoi i będzie największym hotelem w rodzinie Citi Hotel’s. Otwarcie obiektu nastąpi jeszcze w tym roku, w grudniu.
Krakowski Park Woźniców zmienia się dzięki budżetowi obywatelskiemu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Krakowski Park Woźniców zmienia się dzięki budżetowi obywatelskiemu [WIZUALIZACJE]
Ścieżki spacerowe, pumptrack i pola do gry w boule powstaną w strefach pomiędzy drzewami w czyżyńskim parku Woźniców. Podpisana została umowa na realizację robót budowlanych kolejnego etapu parku na postawie koncepcji sprzed dwóch lat.
Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w Małopolsce
Na 26 przejazdach w Małopolsce PKP PLK S.A. zamontuje nowe urządzenia i sygnalizatory. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Właśnie rozpoczęły się prace w ramach inwestycji za ponad 33 miliony złotych, finansowanej z KPO.
Zlikwidowane zostaną Miejsca Poboru Opłat na autostradzie A4 między Gliwicami a granicą z woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Zlikwidowane zostaną Miejsca Poboru Opłat na autostradzie A4 między Gliwicami a granicą z woj. opolskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na przeprowadzenie likwidacji Miejsc Poboru Opłat w ciągu autostrady A4 między Gliwicami a granicą z woj. opolskim. Oferty od wykonawców przyjmowane będą do 25 maja.
[Kraków] Remont Konserwatorski, ul. Topolowa 22inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Konserwatorski, ul. Topolowa 22
Kraków, Śródmieście, Topolowa 22
[Kraków] Osiedle Komunalne, ul. Zalesieinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle Komunalne, ul. Zalesie
Kraków, Podgórze, Zalesie
REKLAMA