REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
GTHR Poland rozpoczyna masową produkcję elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowychartykuł
Pokaż artykuł
GTHR Poland rozpoczyna masową produkcję elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowych
Jeden z największych globalnych dostawców elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowych, chiński Guotai-Huarong Poland, rozpoczyna produkcję masową. Przy założeniu pełnych mocy produkcyjnych zakładu na poziomie 40 tys. ton elektrolitu, firma zlokalizowana w Prusicach na Dolnym Śląsku będzie zasilała rocznie ok. 500 tys. baterii.
Znana polska sieć kawiarni nowym najemcą wrocławskiej Renomyartykuł
Pokaż artykuł
Znana polska sieć kawiarni nowym najemcą wrocławskiej Renomy
W Renomie, najbardziej rozpoznawalnym budynku Wrocławia, rozbudowa nie zwalnia tempa. To nie jedyne zmiany. Globalworth, jej właściciel i zarządca, konsekwentnie powiększa listę marek. W marcu do grona najemców dołączyła znana polska sieć kawiarni – Etno Cafe.
Panattoni Park Bolesławiec z pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni Park Bolesławiec z pierwszym najemcą
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył w Bolesławcu budowę nowego parku o powierzchni 50 300 mkw. Pierwszym najemcą dolnośląskiej inwestycji została firma Toyota Boshoku Poland.
Ponad 160 miejsc pracy uratowane! Koreański inwestor kupił dużą fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 160 miejsc pracy uratowane! Koreański inwestor kupił dużą fabrykę w woj. opolskim
Bardzo dobra informacja dla powiatu strzeleckiego i województwa opolskiego. Udało się uratować ponad 160 miejsc pracy w liczących ponad 18 tysięcy mieszkańców Strzelcach Opolskich.
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentówartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów. Wielofunkcyjny kompleks na warszawskiej Woli z portfolio Grupy Capital Park – Fabryka Norblina – powitał nowego najemcę. Atelier diamentów House of Diamond to nowa polska marka, która zaprasza do świata najszlachetniejszych i najbardziej pożądanych kamieni świata.
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowegoartykuł
Pokaż artykuł
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowego
Kolejna duża inwestycja produkcyjna na wschodzie Polski. Spółka OPmobility Lighting Kraków (należąca do francuskiej grupy OPmobility), zrealizuje jedną z największych inwestycji przemysłowych w województwie lubelskim. Spółka otrzymała publiczne wsparcie od polskiego rządu (Ministerstwa Rozwoju i Technologii) na projekt wart co najmniej 186,8 mln zł, który obejmuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Niemce pod Lublinem (powiat lubelski). Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 50 nowych miejsc pracy, w tym znacząca część dla specjalistów z wyższym wykształceniem.
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiu
Kolejna wielka, amerykańska inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. Swoją fabrykę we Wrocławiu wybuduje firma Solventum. Inwestycja o wartości ok. 150 milionów dolarów (585 mln zł) powstanie przy ulicy Kwidzyńskiej, na osiedlu Kowale. Amerykańska spółka zajmuje się produkcją filtrów do przemysłu biofarmaceutycznego. Przy rocznych przychodach wynoszących 8,2 miliarda dolarów firma jest obecnie 17, co do wielkości firmą z branży technologii medycznych na świecie (2023 r.).
We Wrocławiu powstaje nowe, wielkie osiedle z 1500 mieszkań [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje nowe, wielkie osiedle z 1500 mieszkań [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstaje kolejne nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe. Swoją inwestycję we Wrocławiu realizuje jeden z największych ogólnopolskich deweloperów działających w Polsce, Vantage Development S.A. z Wrocławia (ta spółka złożyła wnioski o pozwolenie na budowę), wspólnie z Robyg S.A. z Warszawy (budowa i sprzedaż mieszkań). Inwestycja będzie etapowana. Obecnie trwa budowa I etapu, jednak deweloper już myśli o następnych.
Archicom rozpoczął realizację IV etapu poznańskiej Wieży Jeżyceartykuł
Pokaż artykuł
Archicom rozpoczął realizację IV etapu poznańskiej Wieży Jeżyce
Archicom, ogólnopolski deweloper będący częścią Grupy Echo, rozpoczął realizację kolejnego etapu inwestycji Wieża Jeżyce w Poznaniu. Nowa faza projektu powstaje na poprzemysłowym obszarze dawnej fabryki Apator-Powogaz i w miejscu, w którym przez lata wytwarzano wodomierze. Tym razem Archicom odda do użytku prawie 200 mieszkań o łącznej powierzchni 11,5 tys. metrów kwadratowych. Lokale będą gotowe do odbioru w połowie 2028 roku, a ich sprzedaż oficjalnie już się rozpoczęła.
Savills zarządcą Okam City na warszawskim Żeraniuartykuł
Pokaż artykuł
Savills zarządcą Okam City na warszawskim Żeraniu
OKAM City przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie, czyli dawna Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu, ma nowego zarządcę. Właściciel terenów po zakładach FSO, deweloper OKAM Capital, powierzył zarządzanie inwestycją międzynarodowej firmie doradczej Savills.
Powstający w Świdniku M Park pozyskał czterech nowych najemców [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Świdniku M Park pozyskał czterech nowych najemców [WIZUALIZACJE]
Powstający w Świdniku (województwo lubelskie), u zbiegu Al. Armii Krajowej i ul. Pileckiego nowy park handlowy M Park pozyskał kolejnych czterech nowych najemców: Pepco, Dealz i Kakadu. Ofertę obiektu wzbogaci także dobrze znana na lokalnym rynku sieć Kliza Salony Optyczne.
Niemieckie inwestycje ważne dla polskiej gospodarkiartykuł
Pokaż artykuł
Niemieckie inwestycje ważne dla polskiej gospodarki
Zwykle zmiana nastrojów dotyczących kursów walutowych następuje w wyniku jakiegoś zdarzenia, które może nie mieć wiele wspólnego z gospodarką. To mogą być czasem zjawiska polityczne, czasem na przykład o obniżenie ratingu kraju czy obligacji rządowych.
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsce
29 maja 2023 r. w towarzystwie wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio, przedstawiciele spółek skarbu państwa i wybranych uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii. Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, zarówno prosumenckich, jak i wielkoskalowych.
Kolejna zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi przejdzie rewitalizację [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi przejdzie rewitalizację [ZDJĘCIA]
Kiedyś stał w tym miejscu wiatrak, był tu jeden z najlepszych sklepów z wędlinami, a od 30 lat króluje zapach pizzy. Teraz kamienica przy ul. Piotrkowskiej 41 wraz z oficynami i podwórkiem zostanie zmodernizowana dzięki wsparciu z funduszy unijnych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Globalny gigant z branży automotive otworzył fabrykę w woj. lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant z branży automotive otworzył fabrykę w woj. lubuskim
W uroczystości wziął udział wicemarszałek województwa lubuskiego Hubert Harasimowicz.
Na terenie "szczecińskiej Wenecji" powstaje nowa siedziba Wód Polskich (RZGW Szczecin) [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na terenie "szczecińskiej Wenecji" powstaje nowa siedziba Wód Polskich (RZGW Szczecin) [FILM]
W Szczecinie powstaje nowa siedziba Wód Polskich, RZGW Szczecin przy ulicy Kolumba 80 na terenie tzw. "szczecińskiej Wenecji". Znajdą się tu, obok pomieszczeń biurowych dla pracowników Wód Polskich, również sale konferencyjne, a także centrum edukacji wodnej dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z przyjętym projektem, część edukacyjno- konferencyjna będzie zlokalizowana w pomieszczeniach piwnicy. Zaplanowano tu przystań dla łodzi i małych jednostek, które będą mogły zacumować w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby szczecińskiego RZGW.
Globalna, amerykańska firma Collins Aerospace rozbudowuje fabrykę pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalna, amerykańska firma Collins Aerospace rozbudowuje fabrykę pod Rzeszowem
Collins Aerospace, spółka należąca do amerykańskiej grupy RTX, oficjalnie otworzyła nową przestrzeń produkcyjną o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych. Wartość zakończonej inwestycji w Tajęcinie pod Rzeszowem, to 69 mln dolarów. Zrealizowany projekt umacnia pozycję zakładu jako jednego z globalnych liderów w branży. Ośrodek funkcjonujący na Podkarpaciu od 2012 roku, odpowiada za kompleksowe projektowanie, produkcję, montaż oraz testowanie podwozi lotniczych. Polski oddział będzie największym poza Stanami Zjednoczonymi.
Brytyjski koncern John Cotton Europe z kolejną inwestycją na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Brytyjski koncern John Cotton Europe z kolejną inwestycją na Dolnym Śląsku
Kolejna zagraniczna inwestycja na Dolnym Śląsku, w południowo-zachodniej części Polski. Tym razem kapitału z Wielkiej Brytanii. W Szczawnie-Zdroju pod Wałbrzychem powstanie John Cotton Logistics – nowa inwestycja działającego na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" koncernu John Cotton Europe.
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzuartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzu
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem w województwie świętokrzyskim. Pilkington Polska, należący do japońskiego koncernu NSG Group (Nippon Sheet Glass Co., Ltd.), inwestuje 160 mln zł w nowoczesną linię powlekania szkła w swojej fabryce zlokalizowanej w Sandomierzu. Dzięki realizacji tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.
W woj. kujawsko-pomorskim powstanie nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W woj. kujawsko-pomorskim powstanie nowy park handlowy
W województwie kujawsko-pomorskim powstanie nowy park handlowy. Zlokalizowany będzie w liczącym ok. 9,5 tysięcy mieszkańców Szubinie (cała gmina liczy niespełna 24 000 mieszkańców). Inwestorem jest RWS Investment Group. To trzeci projekt tej firmy realizowany w województwie kujawsko-pomorskim.
REKLAMA