W Olsztynie trwa budowa nowego, dużego parku handlowego RWS Investment Group

W Olsztynie trwa budowa nowego, dużego parku handlowego

FILM+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Olsztynie trwa budowa nowego, dużego parku handlowego. Kompleks powstaje przy ulicy Sielskiej, drodze wylotowej na Ostródę, obok lotniska Dajtki.

Inwestorem jest firma RWS Investment Group z Gdańska. Na działce o powierzchni ok. 4,6 ha powstanie kompleks handlowy o całkowitej kubaturze wynoszącej ok. 52 tys. m3. Powierzchnia użytkowa będzie natomiast wynosić około 15 000 mkw. Łącznie, w ramach całej inwestycji zaprojektowano 20 lokali użytkowych o zróżnicowanych metrażach od 100 do 1950 metrów kwadratowych.

Nowy park handlowy w Olsztynie będzie mieścił się przy ul. Sielskiej, która łącząc drogi krajowej nr 16 i 51, stanowi główną arterię komunikacyjną w kierunkach Olsztyn-Ostróda.

Wśród przyszłych najemców znajdą się znane podmioty z branży spożywczej, rtv i agd, a także sklepy popularnych sieci zoologicznych, odzieżowych i drogeryjnych.

REKLAMA

Planowane zakończenie budowy I etapu ma nastąpić w czerwcu 2024 roku, a otwarcia pierwszych sklepów będą możliwe w miesiącach lipiec-wrzesień 2024 r.

Zakładana realizacja II etapu szacowana jest natomiast na koniec 2025 r.

WIZUALIZACJE:

Komentarz do inwestycji Park handlowy Olsztyn Dajtki
Orzech
+4
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Na terenie parku handlowego powstanie także stacja benzynowa. Ponadto w ramach realizacji inwestycji zostanie również przeprowadzona modernizacja układu drogowego poprzez budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym na ul. Sielskiej, mająca na celu ułatwienie komunikacji wokół inwestycji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA