Najwyższy biurowiec w Poznaniu z ofertą mniejszych lokali biurowych fot. Jakub Zazula

Najwyższy biurowiec w Poznaniu z ofertą mniejszych lokali biurowych

FILM+WIZUALIZACJE
REKLAMA

W AND2, liczącym 25 kondygnacji i 116 metrów wysokości najwyższym budynku w Poznaniu, powstaje przestrzeń typu multi-tenant. Na piątym i szóstym piętrze biurowca powstają lokale od 130 do 330 mkw., które będzie można ze sobą łączyć.

Poznań jest miastem przedsiębiorców, w którym zlokalizowanych jest wiele prężnie rozwijających się firm, które, choć nie potrzebują dużej powierzchni biurowej, nadal chciałyby prowadzić swoje biura w prestiżowej, dogodnej lokalizacji w nowoczesnym budynku, zapewniając swoim pracownikom najwyższe standardy.

– Nowa oferta sprawia, że AND2 stanowić będzie miks najemców, który odzwierciedla ducha miasta i charakter biznesu w Poznaniu. AND2 staje się przestrzenią dla międzynarodowych, rozpoznawalnych korporacji, polskich firm giełdowych, jak i prężnie rozwijających się, wyspecjalizowanych lokalnych biznesów oraz profesjonalistów korzystających z coworkingu – mówi Adam Trybusz, prezes zarządu Andersia Property.

W AND2 przygotowywana jest przestrzeń multi-tenant, czyli piętro przystosowane dla kilku najemców.

– Przestrzeń multi-tenant odpowiada potrzebom mniejszych podmiotów. Ta propozycja cieszy się zainteresowaniem efektywnie rozwijających się, wyspecjalizowanych zespołów i mocnych marek nie tylko poznańskich, ale także polskich – wyjaśnia Piotr Trybusz, dyrektor sprzedaży z firmy Probuild, reprezentujący AND2.

Rozwiązanie multi-tenant ma odpowiadać nowym potrzebom rynku biurowego.

– Otrzymywaliśmy liczne zapytania na mniejsze powierzchnie, co dało nam do zrozumienia, że poznański rynek liderów, właśnie tego potrzebuje, dlatego zdecydowaliśmy się opracować odpowiednią przestrzeń i przeznaczyć na nią dwa piętra AND2. Biura cieszą się już dużym zainteresowaniem i trwają negocjacje umów – zdradza Piotr Trybusz.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Przestrzeń multi-tenant będzie się znajdować na piątym i szóstym piętrze biurowca AND2. Zapełnią ją lokale o wielkości od 130 do 330 mkw., które będzie można ze sobą łączyć dla uzyskania większej powierzchni.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

25-kondygnacyjny biurowiec AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver), osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.

Wieżowiec powstaje w ścisłym centrum Poznania. Inwestorem jest Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., a komercjalizacją biurowca zajmie się m.in. firma CBRE. Projekt biurowca powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

AND2 ma stać się nową wizytówką Poznania. Jest to także ważna inwestycja ze względu na zasoby biurowe miasta. Budynek zwiększy je aż o 5 proc., dostarczając około 40 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy.

Biurowiec AND2 zaoferuje najemcą trzy typy powierzchni: Palladium z piętrami wielkości 840 mkw., Golden z piętrami o powierzchni 1565 mkw. oraz Silver z piętrami o metrażach 2155 mkw.

REKLAMA

Najemcy będą mogli podziwiać panoramę Poznania z trzech tarasów zlokalizowanych na 12. i 19. piętrze.

– AND2 to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec powiększy zasoby biurowe stolicy Wielkopolski o ok. 40 000 tys. mkw. – wyjaśnia Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

AND2 będzie obsługiwany przez 15 wind, a swoim przyszłym najemcom zaoferuje trzy typy powierzchni, różniących się wielkością, z możliwością łączenia ich wewnętrznymi (powierzchniowymi) klatkami schodowymi. Bezpośrednio z parteru dostępna będzie rowerownia wraz z szatnią, prysznicami, stanowiskami serwisowymi oraz ładowarkami. Na parkingu samochodowym znajdzie się 227 miejsc parkingowych oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Na wysoki komfort użytkowania obiektu wpłynie również specjalna aplikacja budynkowa.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

WIZUALIZACJE:

Komentarz do inwestycji AND2 (Andersia Silver)
Orzech
+1
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji AND2 (Andersia Silver)
Orzech
+6
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Na etapie wznoszenia konstrukcji AND2 zostały zastosowane, po raz pierwszy w Poznaniu, np. intrygujące, widoczne z ulicy deskowanie samowznoszące i osłony przeciwwiatrowe. Te innowacyjne rozwiązania umożliwiają budowę budynków wysokościowych ograniczając użycie żurawi wieżowych oraz zwiększając bezpieczeństwo pracowników.

– Zastosowanie takich rozwiązań pozwala na oszczędności energetyczne i finansowe oraz zmniejsza wpływ czynników atmosferycznych na pracowników budowy, ograniczając rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń – tłumaczy Mariusz Gaertner, Kierownik Projektu, Probuild.

Warto wspomnieć także o niesamowitych fasadach AND2. Są one energooszczędne, o wysokich parametrach akustycznych i przeszklone szkłem funkcyjnym, które ogranicza ilość przepuszczanego światła, zmniejszając stopień nagrzewania się pomieszczeń, a tym samym wydatek energetyczny na ich ochłodzenie. Co istotne, fasadę tworzą gotowe segmenty montowane w warunkach fabrycznych, a nie bezpośrednio na budowie, co umożliwi nie tylko ich szybszą instalację, ale także większą kontrolę zanieczyszczeń i zmniejszenie odpadów. Już teraz widać jak kolejne piętra otaczane są nowoczesnym przeszkleniem, w którym zaprojektowane zostały także uchylne wąskie skrzydełka okien, umożliwiające użytkownikom obiektu przewietrzanie pomieszczeń, nie tylko przez systemy pełnej wewnętrznej klimatyzacji, ale i poprzez bezpośredni dostęp do zewnętrznego powietrza. To rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu klimatycznego pomieszczeń ze szczególnym uwzględnieniem ich jakości sanitarno-higienicznej.

AND2 zalśni nie tylko wysokości, ale także architektoniczną atrakcyjnością. Niezwykłą fasadę biurowca tworzą semistrukturalne ściany kurtynowe dające efekt jednorodnej tafli szkła.

Powstanie biurowca AND2 finalizuje trwającą od 25 lat inwestycję zlokalizowaną przy Placu Andersa w Poznaniu. Realizują ją wspólnie Von der Heyden Group i Miasto Poznań, a jej łączny budżet wyniesie 250 mln euro, czyli ponad miliard złotych. Efektem tej inwestycji jest spektakularna metamorfoza nieuporządkowanego skweru do tętniącego miejskim życiem biurowego centrum Poznania. Zespół obiektów zlokalizowanych przy Placu Andersa stał się biznesową wizytówką stolicy Wielkopolski, a oddanie do użytku AND2 jeszcze bardziej podkreśli jego potencjał, tworząc najnowocześniejszą powierzchnię biurową w najdogodniejszej dla użytkowników lokalizacji, od lat kojarzonej z nowatorstwem i konkurencyjnością.

– Budowanie to wybitnie zespołowa działalność. Pojedyncza osoba nie stworzy obiektu o takim wymiarze. Dlatego jest nas dużo i każdy tutaj jest ważny. Mamy szanse kolejny raz pozostawić po sobie ślad, który wpisze się w krajobraz miasta, kolejne miejsce na spacer z wnukami i opowieść o tym, jaką przygodę tutaj przeżyliśmy – powiedział Wojciech Korybalski, Dyrektor Regionu Poznań PORR S.A.

Materiały inwestora

Zakończenie prac na poznańskim Placu Andersa i oddanie do użytku biurowca AND2 planowane jest na 2025 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w AND2 (Andersia Silver)

AND2 (Andersia Silver)

Dostępna powierzchnia: 35082 m2
 • status budynku: w budowie
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • liczba miejsc parkingowych: 1
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 18.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/110.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 1
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • zraszacze
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania