REKLAMA
Znaleziono 2694 wyników
Kolejny krok do przebudowy Obwodnicy Trójmiastaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do przebudowy Obwodnicy Trójmiasta
Programy Inwestycji na rozbudowę węzłów Kowale, Szadółki i Straszyn na trójmiejskiej obwodnicy w ciągu S6 zostały podpisane przez Ministerstwo Infrastruktury. Zapewnia to GDDKiA finansowanie na realizację rozbudowy węzła Szadółki oraz na prace projektowe dla węzła Kowale. Dodatkowo dla węzła Straszyn GDDKiA otrzymała środki na projekt i roboty budowlane wraz z analizą rozbudowy odcinka między węzłami Rusocin (A1) i Straszyn (S6).
Coraz bliżej zakończenia budowy obwodnicy Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej zakończenia budowy obwodnicy Łomży
Ruszyło betonowanie połączenia segmentów nawisowych mostu nad nurtem Narwi na budowanej obwodnicy Łomży. Tym samym oba brzegi rzeki zostały połączone obiektem o długości 1205 m, na razie w ciągu zachodniej jezdni drogi ekspresowej S61, która ma być udostępniona kierowcom do końca września bieżącego roku.
Kolejny odcinek obwodnicy Oświęcimia otwarty [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek obwodnicy Oświęcimia otwarty [FILM]
Budimex wraz z GDDKIA Oddział w Katowicach oddał do eksploatacji kolejny odcinek obwodnicy Oświęcimia. Tym razem udostępniono kierowcom fragment 1,6 km drogi wraz z nowobudowanym mostem na rzece Sole. Nowa trasa powstaje w ramach Programu Budowy 100 obwodnic.
Trwa przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznania [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznania [FILMY]
Mieszkańcy Poznania zyskają nowe możliwości podróżowania koleją w aglomeracji poznańskiej. 27 maja 2024 r. PKP PLK S.A. podpisała umowę na przygotowanie projektów wykonawczych i wykonanie prac budowlanych, które dostosują kolejową obwodnicę stolicy Wielkopolski do przejazdów pociągów pasażerskich. Inwestycja za ok. 1,4 mld zł ze środków budżetowych jest planowana do końca 2027 r.
GDDKiA rusza z budową obwodnicy Pułtuskaartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA rusza z budową obwodnicy Pułtuska
Blisko 20 km długości będzie miał nowy przebieg DK57 i DK61 omijający Pułtusk po zachodniej jego stronie. Rozpoczęły się już prace przy inwestycji realizowanej w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030.
Zielone światło dla budowy obwodnicy Pułtuskaartykuł
Pokaż artykuł
Zielone światło dla budowy obwodnicy Pułtuska
Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na ok. 20-kilometrowy nowy przebieg DK57 i DK61, omijający Pułtusk. Umożliwia ona rozpoczęcie robót, a także procedur odszkodowawczych dla właścicieli nieruchomości.
Pierwsza część obwodnicy Oświęcimia gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza część obwodnicy Oświęcimia gotowa [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła prawie 2,2 km odcinek południowej obwodnicy Oświęcimia między rondem na ul. Zatorskiej a rondem na ul. Jagiełły (z drogą wojewódzką nr 948). To pierwsza, wschodnia część trasy, która docelowo połączy miasto z nowym węzłem Oświęcim na drodze ekspresowej S1. Udostępniony kierowcom w poniedziałek 2 grudnia fragment ułatwi przejazd z północnej i wschodniej części miasta w kierunku Kęt.
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończyła ocenę ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Kamionnej w ciągu DK24. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 (PB100).
[Wrocław] Protest mieszkańców: dość życia w hałasie, żądamy dodatkowych ekranów na AOWartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Protest mieszkańców: dość życia w hałasie, żądamy dodatkowych ekranów na AOW
Mieszkańcy Muchoboru Wielkiego mają dość życia w ciągłym hałasie, powodowanym przez samochody jeżdżą...
[Wrocław] Szykują się do II etapu obwodnicy Leśnicy. Powstanie łącznik do Kosmonautówartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Szykują się do II etapu obwodnicy Leśnicy. Powstanie łącznik do Kosmonautów
Miasto rozpoczęło przygotowania do budowy drugiego etapu obwodnicy Leśnicy, czyli łącznika do ulicy...
Kraków: Nowa wieża kontroli lotów pracuje pełną parąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Nowa wieża kontroli lotów pracuje pełną parą
Inwestorem nowej wieży kontroli lotów w podkrakowskich Balicach jest Polska Agencja Żeglugi Powietrz...
[wielkopolskie] Budowa osiedla Nowy Jasin niedaleko Poznania rozpoczętaartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Budowa osiedla Nowy Jasin niedaleko Poznania rozpoczęta
Greenbud Development wystartował z dwiema nowymi inwestycjami w gminie Swarzędz. Przy ulicy Wrzesińs...
W Warszawie powstaną dwa nowe przystanki na linii średnicowejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaną dwa nowe przystanki na linii średnicowej
Podpisano umowę na projekt dwóch nowych przystanków na linii średnicowej w Warszawie przy rondzie de...
Rusza realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11 w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11 w woj. opolskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na budowę 10,5-kilometrowego odcinka S11 pomiędzy Gotartowem i początkiem obwodnicy Olesna. To jeden z trzech odcinków 46-kilometrowej trasy, który będzie realizowany w najbliższym czasie. Za przygotowanie projektu budowlanego oraz realizację prac w terenie odpowiedzialne będzie konsorcjum firm Mirbud (lider) oraz Kobylarnia (partner). Wartość umowy to 464,9 mln zł, z czasem realizacji 39 miesięcy (bez okresów zimowych, 16 grudnia – 15 marca, w trakcie prac budowlanych).
Coraz bliżej budowy obwodnicy Wadowic pod Krakowem  artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej budowy obwodnicy Wadowic pod Krakowem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty w przetargu na budowę południowej obwodnicy Wadowic (woj. małopolskie). Wszystkich 13 oferentów podało ceny, które mieszczą się w zaplanowanym przez Dyrekcję budżecie. To przetarg na roboty budowlane, ponieważ projekt jest już gotowy.
Może ruszyć budowa ostatniego odcinka Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiejartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszyć budowa ostatniego odcinka Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej
W budowie jest już odcinek między węzłami Chwaszczyno i Żukowo, a także węzeł Gdańsk Południe. Teraz prace będą mogły ruszyć na pozostałej części Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, pomiędzy węzłami Żukowo i Gdańsk Południe, a także na obwodnicy Żukowa.
Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Jest szansa, że po wielu latach oczekiwań uda się w końcu zakończyć budowę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Ostatnim odcinkiem, który brakuje do zamknięcia ringu drogowego wokół stolicy Dolnego Śląska, jest odcinek, który połączy aleję Karkonoską z ulicą Grota Roweckiego i będzie przebiegać przez miejscowość Wysoka.
Postępują prace na budowie odcinka drogi S6 – obwodnicy Koszalina [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie odcinka drogi S6 – obwodnicy Koszalina [FILMY]
Kierowcy mogą już korzystać z blisko 5,5 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 pomiędzy węzłami Sianów Zachód i Sianów Wschód. W tym roku mają się zakończyć prace przy realizacji dalszego odcinka tej trasy do węzła Koszalin Wschód o długości 4,3 km. Dzięki temu powstanie pełna obwodnica Koszalina i Sianowa, a kierowcy wygodnie i bezpiecznie ominą te miasta.
Trwają prace na budowie odcinka drogi ekspresowej S6 – obwodnicy Koszalina [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace na budowie odcinka drogi ekspresowej S6 – obwodnicy Koszalina [FILM]
Kierowcy mogą już korzystać z blisko 5,5 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 pomiędzy węzłami Sianów Zachód i Sianów Wschód. W tym roku mają się zakończyć prace przy realizacji dalszego odcinka tej trasy do węzła Koszalin Wschód o długości 4,3 km. Dzięki temu powstanie pełna obwodnica Koszalina i Sianowa, a kierowcy wygodnie i bezpiecznie ominą te miasta.
Lubelskie: S19 Via Carpatia - Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wkrótce będzie dwujezdniowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Lubelskie: S19 Via Carpatia - Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wkrótce będzie dwujezdniowa [ZDJĘCIA]
Budowa drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu S19 zbliża się do końca. W maju kierowcy będą korzystać z dwujezdniowej drogi ekspresowej. Blisko 8-kilometrową obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej wybudowaliśmy w 2011 r. Była to pierwsza trasa ekspresowa w woj. lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki. Prace ruszyły wiosną 2024 r.
REKLAMA