REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Warszawa: biurowe plany Skanskiartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: biurowe plany Skanski
Szwedzka firma Skanska, działająca od 1887 roku, inwestuje w całej w Polsce, a jej flagowymi inwesty...
Borga Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Borga Sp. z o.o.
Gdańsk, Azymutalna 9
[dolnośląskie] Koleje Dolnośląskie z kolejnym rekordemartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Koleje Dolnośląskie z kolejnym rekordem
Zaledwie 31 minut potrzebował pociąg Kolei Dolnośląskich na pokonanie trasy Legnica – Wrocław Główny...
[Legnica] Budynek wielorodzinny, ul. Chojnowska/Lindegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Legnica] Budynek wielorodzinny, ul. Chojnowska/Lindego
Legnica
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Legnica] Budynek mieszkalny ul Złotoryjska/Grunwaldzka
Legnica
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportuartykuł
Pokaż artykuł
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportu
Rok przyspieszenia w energetyce wchodzi w kluczową fazę. Rozpoczęła się rozbudowa gdańskiego Naftoportu - obiektu o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego. W terminalu, który służy importowi ropy naftowej i paliw powstanie nowe stanowisko przeładunkowe „W”, które wzmocni zdolności operacyjne Naftoportu. Inwestycja wpłynie na większą przepustowość, wyższą odporność systemu energetycznego oraz będzie dodatkowym impulsem rozwojowym dla gospodarki. O jej znaczeniu mówili dziś w Gdańsku Minister Energii Miłosz Motyka oraz Wojciech Wrochna, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
Farmy offshore Bałtyk 2 i Bałtyk 3, wkraczają w fazę bezpośrednich przygotowań do prac instalacyjnych na morzu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Farmy offshore Bałtyk 2 i Bałtyk 3, wkraczają w fazę bezpośrednich przygotowań do prac instalacyjnych na morzu [ZDJĘCIA]
Bałtyk 2 i Bałtyk 3, farmy offshore realizowane przez Equinor oraz Polenergię, wkraczają w fazę bezpośrednich przygotowań do prac instalacyjnych na morzu. W holenderskim Vlissingen, w zakładach Smulders, tzw. topside, czyli główna część morskiej stacji elektroenergetycznej dla farmy Bałtyk 3 została właśnie wyprowadzona z hali produkcyjnej i ustawiona na placu zewnętrznym. To konstrukcja o wymiarach 51 × 38 × 43 metry, porównywalnych do 15 piętrowego budynku.
W Świnoujściu powstaje Terminal Instalacyjny offshore wind [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Świnoujściu powstaje Terminal Instalacyjny offshore wind [FILMY+ZDJĘCIA]
Trwają prace związane z budową Terminala Instalacyjnego na potrzeby Morskich Farm wiatrowych w Świnoujściu. Inwestycja jest realizowana przez Budimex dla spółki Orlen Neptun. Zaawansowanie prac sięga 50%. Prace przebiegają zgodnie z planem.
[Wrocław] Urszulanki wybrały firmę, która odbuduje hełm na wieży kościoła św. Jadwigiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Urszulanki wybrały firmę, która odbuduje hełm na wieży kościoła św. Jadwigi
Za drugim podejściem udało się urszulankom znaleźć wykonawcę remontu ich zespołu klasztornego przy p...
[Katowice] Czego Strabag będzie potrzebował do budowy .KTWartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Czego Strabag będzie potrzebował do budowy .KTW
Cztery tysiące ton stali, 31 tysiące metrów sześciennych betonu użyje Strabag by wybudować pierwszy...
Otwarcie nowej, 25-metrowej wieży widokowej na Orlicy jeszcze w tym roku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarcie nowej, 25-metrowej wieży widokowej na Orlicy jeszcze w tym roku [WIZUALIZACJE]
W gminie Duszniki-Zdrój, na Orlicy - najwyższym szczycie polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Śro...
W Legnicy ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki niemieckiej firmy Viessmann Refrigeration Solutions artykuł
Pokaż artykuł
W Legnicy ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki niemieckiej firmy Viessmann Refrigeration Solutions
Niemiecka firma rodzinna Viessmann, dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, chłodnictwo, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej, wybuduje w Polsce, w Legnicy na Dolnym Śląsku nową fabrykę dla swojego obszaru biznesowego Refrigeration Solutions. 9 czerwca zainaugurowano jej budowę uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego.
Powstaje Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowegoartykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego
Władze województwa dolnośląskiego oraz gmin zagłębia miedziowego podpisały w czwartek 14 kwietnia 2022 r. umowę na opracowanie dokumentacji dla Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. Dzięki inwestycjom infrastrukturalnym na terenie Legnicko-Głogowskiego Obszaru Miedziowego w ciągu najbliższych lat uda się zoptymalizować istniejący układ komunikacji kolejowej. W spotkaniu uczestniczył Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.
Rozwój kolei we Wrocławiu i na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój kolei we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Dzięki inwestycjom realizowanym w ramach Krajowego Programu Kolejowego w województwie dolnośląskim podróżni ponownie mogą korzystać z połączeń z Wrocławia do Świdnicy czy Głogowa. Większą dostępność do kolei zapewnia 88 przystanków, które dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Realizacja Programu Kolej Plus zwiększy możliwości komunikacyjne w regionie.
ALDI otwiera dwa nowe sklepy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ALDI otwiera dwa nowe sklepy w Polsce
30 października swoje progi dla klientów otworzyły sklepy ALDI w Zawierciu i Bartoszycach. W obu przypadkach są to pierwsze sklepy tej sieci w danej miejscowości. Tym samym ALDI podsumowuje październik z liczbą 335 sklepów w całej Polsce. Od stycznia br. sieć uruchomiła już 27 nowych sklepów.
Podróż najszybszymi pociągami z Wrocławia przez Kłodzko do Międzylesia skróci się o 30 minutartykuł
Pokaż artykuł
Podróż najszybszymi pociągami z Wrocławia przez Kłodzko do Międzylesia skróci się o 30 minut
Kolejarze kończą prace na odcinku Strzelin – Kamieniec Ząbkowicki i kontynuują roboty na trasie od Kłodzka do Międzylesia. Już w grudniu najszybsze pociągi na linii Wrocław – Międzylesie będą pokonywać trasę w czasie poniżej 100 minut.
Cavatina najlepsza na rynkach regionalnych w 2022 r.artykuł
Pokaż artykuł
Cavatina najlepsza na rynkach regionalnych w 2022 r.
Największy polski deweloper biurowy wynajął w miastach poza Warszawą w sumie ponad 50 tys. mkw. To najlepszy wynik na rynkach regionalnych osiągnięty w 2022 roku. Cavatina konsekwentnie realizuje zrównoważone inwestycje premium w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Bielsku-Białej, umiejętnie odpowiadając na potrzeby najemców z różnych sektorów. W minionym roku deweloper oddał do użytku 3 obiekty o łącznej powierzchni ponad 83 tys. mkw., a w grudniu ogłosił start kolejnego projektu – Grundmanna Office Park w Katowicach.
[Wrocław] Rozwój infrastruktury transportowej generuje popyt na powierzchnie magazynowe we Wrocławiu i okolicachartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Rozwój infrastruktury transportowej generuje popyt na powierzchnie magazynowe we Wrocławiu i okolicach
Jones Lang LaSalle publikuje raport „Wrocławski rynek powierzchni magazynowych”. Oto najważniejsze w...
firma
Pokaż firmę
Dominium
Kraków, Mazowiecka 21
Konsorcjum bankowe finansuje rozwój farm wiatrowych Polenergiiartykuł
Pokaż artykuł
Konsorcjum bankowe finansuje rozwój farm wiatrowych Polenergii
Bank Pekao S.A., w konsorcjum z BNP Paribas, przyznał Polenergii S.A. linię gwarancyjną z limitem do 125 mln euro na potrzeby budowy farm wiatrowych. Udział Banku Pekao w finansowaniu to 50 procent. Bank pełni rolę aranżera, agenta i agenta zabezpieczeń. Dodatkowo to samo konsorcjum podpisało z Polenergią umowę kredytu odnawialnego do kwoty 300 mln zł, z czego 150 mln zł przypada na Pekao. Środki z kredytu mają trafić na spłatę zadłużenia i bieżącą działalność.
REKLAMA