REKLAMA
Znaleziono 1893 wyników
W Gliwicach produkowany będzie nowy model dużego dostawczego samochodu Toyotyartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach produkowany będzie nowy model dużego dostawczego samochodu Toyoty
W Polsce, w Gliwicach w województwie śląskim produkowane będą duże samochody dostawcze marki Toyota. W poniedziałek 30 maja Stellantis i Toyota Motor Europe (TME) ogłosiły zawarcie nowej umowy na produkcję tego typu aut przeznaczonych na rynek europejski. Pojazdy wytwarzane będą w nowej polskiej fabryce Stellantis w Gliwicach oraz w Atessie we Włoszech.
Trzy globalne firmy i jedna lokalna zamierzają wynająć biura w kompleksie Porta Mare w Elblągu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trzy globalne firmy i jedna lokalna zamierzają wynająć biura w kompleksie Porta Mare w Elblągu [WIZUALIZACJE]
Na Wyspie Spichrzów w Elblągu, w ramach Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu, powstaje nowoczesny biurowiec Porta Mare. Nowa inwestycja przy ul. Warszawskiej powstaje na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. Będzie to pierwszy w biurowiec w tym 118-tysięcznym mieście, oferujący biura w standardzie klasy A.
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsce
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Wielkopolsce. Tym razem jest to producent karmy dla zwierząt Josera Petfood, należący do niemieckiej grupy ERBACHER the food family. Firma buduje nową fabrykę w miejscowości Nowa Paproć, w powiecie nowotomyskim, w gminie Nowy Tomyśl, w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Powstaje w pobliżu już istniejącego zakładu produkcyjnego tej firmy.
Panattoni z finansowaniem na budowę fabryki firmy ZREW Transformatory w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem na budowę fabryki firmy ZREW Transformatory w Łodzi
Panattoni pozyskał finansowanie na realizację łódzkiej inwestycji BTS dla firmy ZREW Transformatory. Kredytu w wysokości 22,5 mln euro udzielił Bank Pekao. Środki zostaną przeznaczone na budowę jednego z najnowocześniejszych zakładów produkcji transformatorów energetycznych w Europie.
[Wrocław] Jest zgoda na rozbiórkę biurowca PZU przy Oławskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Jest zgoda na rozbiórkę biurowca PZU przy Oławskiej
PZU ma już zgodę na rozbiórkę PRL-owskiego biurowca, który od kilkudziesięciu lat stoi przy ulicy O...
[Wrocław] PZU szykuje się do rozbiórki biurowca przy Oławskiej. Jest powtórny wniosekartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] PZU szykuje się do rozbiórki biurowca przy Oławskiej. Jest powtórny wniosek
PZU zamierza wyburzyć PRL-owski biurowiec, który od kilkudziesięciu lat stoi przy ulicy Oławskiej 35...
[Wrocław] Komandorska 12 ze złotym certyfikatem LEEDartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Komandorska 12 ze złotym certyfikatem LEED
Wrocławski biurowiec PZU – Komandorska 12 – otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold. W budynku wyk...
Warszawa: RD bud i Yareal połączą siły przy budowie Rezydencji Chrobrego na Włochach artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: RD bud i Yareal połączą siły przy budowie Rezydencji Chrobrego na Włochach
W Warszawie, na Włochach pojawi się nowy projekt realizowany dzięki połączeniu sił inwestorów RD bud...
Fabryka Volkswagen Poznań we Wrześniinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Volkswagen Poznań we Wrześni
Września, Białężyce 100
Fabryka na Pradze - Radzymińska 14inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka na Pradze - Radzymińska 14
Warszawa, Radzymińska 14
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEMartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEM
Ruszyła zapowiadana od pewnego czasu, wielka koreańska inwestycja pod Wrocławiem. Na jednej z działe...
[Wrocław] Tak może zmienić się kwartał na Przedmieściu Oławskim. Są wyniki konkursu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Tak może zmienić się kwartał na Przedmieściu Oławskim. Są wyniki konkursu [WIZUALIZACJE]
Znamy już wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania kwartału pomiędzy ulicą Traugutta, Żabią Ści...
Coraz bliżej nowej, wielkiej, kluczowej dla Polski inwestycji pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej nowej, wielkiej, kluczowej dla Polski inwestycji pod Wrocławiem
Coraz bliżej nowej, wielkiej, ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie
Fabryka gum do żucia Mars w Poznaniu od trzech dekad jest jednym z najważniejszych punktów na globalnej i europejskiej mapie produkcyjnej firmy. Dziś to największy należący do Mars zakład produkcji gumy do żucia w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Każdego roku powstają tu miliardy drażetek, które trafiają do konsumentów w ponad 40 krajach – od Polski i krajów Europy Centralnej, po Niemcy, Francję, ale też Nigerię czy Ekwador. Firma ma kolejne plany inwestycyjne dotyczące zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w stolicy Wielkopolski.
Firma CAT LC Polska nowym najemcą kompleksu biurowego Silesia Starartykuł
Pokaż artykuł
Firma CAT LC Polska nowym najemcą kompleksu biurowego Silesia Star
CAT LC Polska, firma specjalizująca się w transporcie międzynarodowym oraz dystrybucji krajowej, wynajęła powierzchnię biurową w budynku Silesia Star w Katowicach. Firma należy do francuskiej spółki Groupe CAT i działa w Polsce od 1993 roku. Firma jest reprezentowana przez kilka spółek zajmujących się działalnością o różnym charakterze, jednak wszystkie skupione są na branży automotive.
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln zł
W dniu 20 czerwca 2023 r. w elektrociepłowni Megatem EC-Lublin Sp. z o.o. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kogeneracyjnego bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy elektrycznej 11,7 MW i cieplnej 39,5 MW.
Duży estoński inwestor stawia na Polskęartykuł
Pokaż artykuł
Duży estoński inwestor stawia na Polskę
Estońska spółka Summus Capital stawia na Polskę i zamierza inwestować w rynek nieruchomości inwestycyjnych w naszym kraju. Firma zadebiutowała w Polsce w ubiegłym roku. Inwestor z Estonii zwiększył wartość swojego portfela do ponad 550 mln euro i podkreślił swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Budowa nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce przekroczyła półmetek [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce przekroczyła półmetek [FILM]
Zaawansowanie prac przy budowie nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce (woj. mazowieckie) wyniosło na koniec listopada 2023 r. 57 proc. Turbina gazowa – ostatni kluczowy element turbozespołu powstającej w Ostrołęce elektrowni gazowo-parowej – została dostarczona na plac budowy. Wyprodukowane we francuskiej fabryce General Electric w Belfort urządzenie należy do najbardziej nowoczesnych, które montowane są w elektrowniach typu CCGT.
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce
Polska będzie musiała dokonać transformacji ciepłownictwa, żeby osiągnąć neutralność klimatyczną – wskazywali uczestnicy panelu dyskusyjnego pt. „Jak zmienić ciepłownictwo?”, który odbył się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Biorący udział w debacie Marcin Laskowski, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej, podkreślił, że całkowity koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce wyniesie 460-500 mld zł do 2050 roku.
inwestycja
Pokaż inwestycję
TOYOTA - fabryka skrzyń biegów.
Wałbrzych
REKLAMA