REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolejny państwowy gigant tnie zatrudnienie. Będą masowe zwolnieniaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny państwowy gigant tnie zatrudnienie. Będą masowe zwolnienia
Kolejne złe informacje dotyczące dużej, polskiej, państwowej firmy. Ponad 200 osób ma stracić pracę w Grupie Azoty Kopalnie i Zakładach Chemicznych Siarki "Siarkopol" w Grzybowie (woj. świętokrzyskie). Związkowcy sprzeciwiają się tej decyzji i wskazują, że w innych spółkach Grupy Azoty nie zapowiedziano masowych zwolnień.
PGE otworzyła Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowieartykuł
Pokaż artykuł
PGE otworzyła Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowie
PGE zainaugurowała działalność Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Zadaniem zlokalizowanego w Bełchatowie ośrodka kompetencji badawczo-rozwojowych jest opracowywanie i wdrażanie rozwiązań mających na celu optymalne wykorzystanie odpadów poprzemysłowych z energetyki oraz odzysk cennych surowców z wyeksploatowanych instalacji OZE.
Z niedokończonej elektrowni w Żarnowcu wreszcie popłynie prądartykuł
Pokaż artykuł
Z niedokończonej elektrowni w Żarnowcu wreszcie popłynie prąd
Dzięki zaangażowaniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w transformację energetyczną, tereny po niedokończonej elektrowni w Żarnowcu otrzymają drugie życie. Na zbiornikach retencyjnych wód opadowych powstanie największa w Polsce i jedna z największych w Europie, pływająca instalacja fotowoltaiczna. Wykonawcą dokumentacji technicznej została firma Antamion.
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsce
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Wielkopolsce. Tym razem jest to producent karmy dla zwierząt Josera Petfood, należący do niemieckiej grupy ERBACHER the food family. Firma buduje nową fabrykę w miejscowości Nowa Paproć, w powiecie nowotomyskim, w gminie Nowy Tomyśl, w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Powstaje w pobliżu już istniejącego zakładu produkcyjnego tej firmy.
Najgłębsze jezioro w Polsce powstanie w sercu krajuartykuł
Pokaż artykuł
Najgłębsze jezioro w Polsce powstanie w sercu kraju
Szykuje się prawdziwa turystyczna rewolucja w województwie łódzkim, w centralnej części Polski. Na terenach poeksploatacyjnych kopalni Bełchatów i Szczerców planowane jest utworzenie najgłębszego sztucznego jeziora w Polsce. Inicjatywa ta może stać się impulsem do transformacji gospodarczej regionu, rozwoju turystyki oraz inwestycji w nowoczesną infrastrukturę hotelarską.
W Warszawie powstanie jeden z największych w Europie systemów odzysku ciepła ze spalin artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie jeden z największych w Europie systemów odzysku ciepła ze spalin
ORLEN Termika ogłosiła przetarg na największy w Europie układ kondensacji spalin wraz z systemem pomp ciepła. Powstanie on w Warszawie, na terenie Elektrociepłowni Żerań. Dzięki tej technologii możliwe będzie odzyskanie niemal 145 MWt mocy cieplnej i redukcja emisji CO2 o ok. 137 tys. ton rocznie.
Kolejny ważny etap budowy w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny etap budowy w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie
Lubelska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje proces całkowitego odchodzenia od węgla. W ostatnich dniach zakończył się montaż dwóch 45-metrowych kominów, najbardziej charakterystycznych elementów nowej inwestycji – powstającej kotłowni rezerwowo-szczytowej.
JSW rusza z przełomowym projektem METH2GEN – metan zamieni w tani wodórartykuł
Pokaż artykuł
JSW rusza z przełomowym projektem METH2GEN – metan zamieni w tani wodór
Jastrzębska Spółka Węglowa inwestuje w innowacje, które mogą zrewolucjonizować górnictwo i rynek wodoru. Projekt METH2GEN łączy bezpieczeństwo kopalń z zieloną transformacją energetyczną.
W woj. dolnośląskim powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. dolnośląskim powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]
W województwie dolnośląskim planowana jest budowa kolejnego nowego parku handlowego. Tym razem na południowo-zachodnich krańcach tego regionu, w liczącej ponad 16 tysięcy mieszkańców Bogatyni.
Si Power Centrum powstanie w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Si Power Centrum powstanie w Polsce
Koncepcja i założenia budowy centrum rozwoju energetyki słonecznej, to najważniejsze przesłanie konf...
Miliony euro dla Polski na transport intermodalnyartykuł
Pokaż artykuł
Miliony euro dla Polski na transport intermodalny
To już pewne. 180 mln euro – tyle wynosi kwota dofinansowania na transport intermodalny w Polsce. Komisja Europejska zatwierdziła projekt, a inwestycje będą finansowane z unijnego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Program potrwa do czerwca 2026 roku i w założeniu ma zwiększyć konkurencyjność towarowych przewozów intermodalnych względem drogowych. To też następny krok w kierunku rozwoju transportu kolejowego. Dlaczego Europa stawia kolej na właściwie tory?
Hotel Tulip Inn Żyrardówinwestycja
Pokaż inwestycję
Hotel Tulip Inn Żyrardów
Żyrardów, Budy Zaklasztorne, Mazowiecka 17
Fabryka Nutricia (DANONE) Opoleinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Nutricia (DANONE) Opole
Opole, Marka z Jemielnicy 1
[Warszawa] Kulczyk Silverstein Properties wyznaczył Savills na agenta wyłącznego powierzchni biurowych w budynku Ethosartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Kulczyk Silverstein Properties wyznaczył Savills na agenta wyłącznego powierzchni biurowych w budynku Ethos
Kulczyk Silverstein Properties wyznaczył Savills, międzynarodową agencję doradczą na rynku nieruchom...
Biokominki na topieartykuł
Pokaż artykuł
Biokominki na topie
Bezpieczne, nieinwazyjne i eleganckie – biokominki z roku na rok zdobywają kolejnych fanów.  ...
[śląskie] Protest w Internecie przeciw budowie drogi S1 z Mysłowic do Bielskaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Protest w Internecie przeciw budowie drogi S1 z Mysłowic do Bielska
Komitet Społeczny Mieszkańców Oraz Pracowników KWK Brzeszcze przeciwko budowie drogi S1 uruchomił st...
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowie
Na Dolnym Śląsku powstaną kolejne nowe miejsca pracy. Tym razem w liczącym ponad 61 tysięcy mieszkańców Głogowie. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał nowego najemcę do swojej inwestycji w tym dolnośląskim mieście. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowaartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowa
Bełchatów odzyska kolejowe połączenie pasażerskie z Łodzią. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa. Warte 15,5 mln zł prace projektowe finansowane są z Rządowego Programu Kolej Plus.
Pogórnicze tereny z ogromnym potencjałem inwestycyjnym wystawione na sprzedażartykuł
Pokaż artykuł
Pogórnicze tereny z ogromnym potencjałem inwestycyjnym wystawione na sprzedaż
Pogórnicze tereny z ogromnym potencjałem to obszar po KWK Jas-Mos-Jastrzębie III. Z końcem czerwca zakończono likwidację zakładu. Teraz potrzeba tu nowych impulsów do rozwoju, 40 ha jest już w sprzedaży. Kopalnię zlokalizowaną na terenach Jastrzębia-Zdroju i Mszany SRK przejęła w 2 etapach - pierwsza wydzielona część zakładu trafiła do spółki jesienią 2016 roku wraz z ok. 1,6 tys. pracowników oraz pozostała część w styczniu 2022 roku z ponad 2,1 tys. pracowników.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
REKLAMA