Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w WielkopolscePTB Nickel

Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Wielkopolsce. Tym razem jest to producent karmy dla zwierząt Josera Petfood, należący do niemieckiej grupy ERBACHER the food family. Firma buduje nową fabrykę w miejscowości Nowa Paproć, w powiecie nowotomyskim, w gminie Nowy Tomyśl, w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Powstaje w pobliżu już istniejącego zakładu produkcyjnego tej firmy.

Fabryka powstaje w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSSE). Planowana inwestycja szacowana jest na około 278 mln zł (70 mln USD). Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PTB Nickel.

Portfolio firmy Josera obejmuje suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, smakołyki i akcesoria. Firma twierdzi, że sprzedaż zagraniczna generuje większość jej przychodów. Firma sprzedaje karmy dla zwierząt domowych pod markami Josera, Josidog i Josicat.

W nowej fabryce Josera Petfood sp. z o.o. będzie mogło znaleźć zatrudnienie blisko 100 osób. Budowa nowej fabryki suchej karmy dla psów i kotów rozpoczęła się w styczniu 2023 r. Na obiekcie właśnie zawisła wiecha, zakończenie budowy jest zaplanowane na 2025 rok. Wtedy również zakończyć się ma proces rekrutacyjny. Podano, że pierwsze nowo zatrudnione osoby już przechodzą etap wdrożenia.

REKLAMA

Jak poinformowała w spółka Josera Petfood sp. z o.o., zgodnie z przyjętą, przez grupę ERBACHER the food family, strategią zrównoważonego rozwoju, powstający obiekt będzie fabryką energooszczędną, opierającą się na trigeneracji, czyli wytwarzaniu ciepła, energii elektrycznej oraz chłodzenia, w jednym zintegrowanym procesie. "Wytwarza on zdecydowanie mniej zanieczyszczeń i dwutlenku węgla niż ma to miejsce przy tradycyjnych rozwiązaniach pozyskiwania energii"- podkreślono.

Budowana fabryka to szósty zakład produkcyjny grupy ERBACHER the food family w Europie, i jednocześnie drugi w Polsce.

PTB Nickel

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA