REKLAMA
Znaleziono 5052 wyników
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
Amerykańska firma AFL planuje wybudować w Polsce fabrykę kabli światłowodowych artykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma AFL planuje wybudować w Polsce fabrykę kabli światłowodowych
Firma AFL, należąca do japońskiego koncernu Fujikura Ltd., wiodący producent infrastruktury sieci światłowodowych, ogłosił plany budowy zakładu produkcyjnego w Polsce w celu zaspokojenia szybko rosnącego zapotrzebowania na łączność szerokopasmową w regionie. Nowy zakład ma być uruchomiony w połowie 2024 roku i ma umożliwić firmie lepszą obsługę klientów w regionie EMEA poprzez szybsze dostawy i bardziej efektywną realizację zamówień.
Światowy gigant zainwestuje pod Szprotawą, w województwie lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant zainwestuje pod Szprotawą, w województwie lubuskim
Kolejna wielka, zagraniczna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie lubuskim. Tym razem miejscowości Wiechlice pod Szprotawą, na terenie tamtejszej strefy gospodarczej. Nowym inwestorem jest globalny koncern SANHUA Holding Group Co., Ltd. Firma jest światowym liderem w produkcji komponentów do systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych.
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego, niemiecki koncern MAN uroczyście otworzył 16 maja rozbudowaną fabrykę ciężarówek w podkrakowskich Niepołomicach. Kosztem 200 mln euro firma zwiększyła moce produkcyjne polskiego zakładu z 230 aut dziennie na 2 zmiany do 300 na 3 zmiany. Zatrudnienie w fabryce wzrosło o 1500 osób. Obecnie w fabryce w Niepołomicach zatrudnionych jest 2600 pracowników.
Panattoni przekazuje klucze do nowej fabryki Maxcess w woj. wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni przekazuje klucze do nowej fabryki Maxcess w woj. wielkopolskim
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończyło i oddało do użytku główny europejski zakład produkcyjny dla firmy Maxcess. Obiekt zrealizowany w formule BTS pozwoli na relokację dotychczasowej fabryki, zwiększenie zdolności opracowywania nowych produktów i usług oraz docelowo dwukrotny wzrost zatrudnienia, wspierając rozwój lokalnego rynku pracy.
Firma z branży automotive stawia na Polskę. Uruchomi fabrykę pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive stawia na Polskę. Uruchomi fabrykę pod Rzeszowem
Kolejna nowa inwestycja zagraniczna w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski i nowe miejsca pracy. Tym razem z branży automotive. GATE (Global Automotive Tooling and Equipment), firma specjalizująca się w produkcji uszczelek samochodowych i narzędzi do ich produkcji uruchamia w Polsce zakład produkcyjny we współpracy z Piotrem Olczykiem, dyrektorem generalnym firmy Accuma. Fabryka zlokalizowana będzie w Jasionce pod Rzeszowem.
Włoska firma z branży automotive inwestuje na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma z branży automotive inwestuje na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce
Bardzo dobra informacja z branży automotive. Dostawca komponentów motoryzacyjnych HT&L FITTING Polska. Spółka należąca do włoskiego koncernu HT&L Holdings SrL zainwestuje w dwóch podstrefach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" – w Jaworze (woj. dolnośląskie) oraz Chociczy Małej (woj. wielkopolskie). Inwestycje mają wspierać rozwój fabryk Mercedes-Benz i Volkswagen.
[Wrocław] Włodkowica 23inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Włodkowica 23
Wrocław, Stare Miasto
[Żory] Miasteczko Twinpigsinwestycja
Pokaż inwestycję
[Żory] Miasteczko Twinpigs
Żory, Kleszczówka
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Sosnowiec] Remont mostu nad rzeką Brynicą
Sosnowiec
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego
Wrocław, Krzyki, Karmelkowa 33-35
WARM Roman Millerfirma
Pokaż firmę
WARM Roman Miller
Łódź, Rysownicza 30/25
Skup Aut Warszawafirma
Pokaż firmę
Skup Aut Warszawa
ul. Gwiaździsta 31/163
Pakt kolejowy dla Województwa Łódzkiegoartykuł
Pokaż artykuł
Pakt kolejowy dla Województwa Łódzkiego
Województwo Łódzkie stawia na rozwój kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 9 kwietnia Pakt Kolejowy z Ministerstwem Infrastruktury oraz Województwem Łódzkim, dotyczący współpracy i współdziałania przy planowaniu i budowie nowych linii kolejowych, które połączą Bełchatów z Łodzią, Piotrków Trybunalski z Tomaszowem Mazowieckim, Wieluń z Chorzewem Siemkowicami i Bełchatowem.
Hillwood Polska rozpoczął budowę nowego, wielkiego centrum logistycznego w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Hillwood Polska rozpoczął budowę nowego, wielkiego centrum logistycznego w Łodzi
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood Polska rozpoczął właśnie budowę nowego centrum logistycznego w Łodzi w dzielnicy Górna. Nowa inwestycja zostanie oddana do użytku w III kwartale przyszłego roku i dostarczy na rynek ponad 97 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych kładek nad torami w Głownie i Strykowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych kładek nad torami w Głownie i Strykowie [ZDJĘCIA]
Na stacjach w Głownie i Strykowie zwiększyła się dostępność do pociągów w kierunku Łodzi i Łowicza. Dzięki nowym kładkom dla pieszych nad torami, wyposażonym w windy, pasażerowie łatwiej korzystają z kolei. Nowe parkingi i stojaki dla rowerów pozwolą na łączenie podróży pociągiem, samochodem i jednośladami. Inwestycję za ok. 22 mln zł zrealizowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków RPO woj. łódzkiego.
Łódzki Widzew z nową kładką nad torami [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Łódzki Widzew z nową kładką nad torami [WIZUALIZACJE]
Mieszkańcy łódzkiego Widzewa oraz pobliskich osiedli – Mileszek, Stoków i Sikawy – już wkrótce będą mogli bezpiecznie przedostawać się na drugą stronę torów kolejowych. Pod koniec 2027 roku w rejonie ul. Henrykowskiej powstanie nowa kładka dla pieszych. Umowa na jej budowę została właśnie podpisana z firmą Sarinż. Wartość inwestycji to 7,5 mln zł netto, a całość zostanie sfinansowana z budżetu państwa.
PKP Intercity planuje nową, dużą inwestycję w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity planuje nową, dużą inwestycję w Łodzi
PKP Intercity planuje nową, dużą inwestycję w Łodzi. 12 stycznia br. PKP Intercity podpisało umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy bocznicy kolejowej przy stacji Łódź Kaliska. Inwestycja, której centralnym elementem jest hala Warsztatu Utrzymania Taboru, będzie jednym ze strategicznych zapleczy technicznych dla pociągów PKP Intercity w centralnej Polsce. Do 2030 roku przewoźnik przeznaczy na unowocześnienie infrastruktury kolejowej 3,4 mld złotych.
Zakupiono ponad 80 procent działek  zabudowanych  znajdujących się na trasie pierwszej linii Kolei Dużych Prędkościartykuł
Pokaż artykuł
Zakupiono ponad 80 procent działek zabudowanych znajdujących się na trasie pierwszej linii Kolei Dużych Prędkości
Kolejowy Program Dobrowolnych Nabyć został zakończony na odcinku łączącym Warszawę, Łódź i lotnisko krajowe, budowanym w ramach programu inwestycyjnego Port Polska. Obecnie trwają końcowe procedury związane z nabywaniem ostatnich nieruchomości.
W Łodzi powstanie ponad 1500 mieszkań komunalnych. W jakich lokalizacjach?artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie ponad 1500 mieszkań komunalnych. W jakich lokalizacjach?
Łódź stawia na nowe mieszkania dla swoich mieszkańców. Dzięki wkładowi własnemu i wsparciu finansowemu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, w mieście powstają nowoczesne inwestycje, w których w komfortowych warunkach zamieszkają tysiące łodzian. Na ten cel, przy wsparciu BGK, przeznaczone zostanie około 600 mln złotych.
REKLAMA