REKLAMA
Znaleziono 9879 wyników
PFR S.A. zainwestował 17 mln euro w poznańską Andersię Silverartykuł
Pokaż artykuł
PFR S.A. zainwestował 17 mln euro w poznańską Andersię Silver
Polski Fundusz Rozwoju zainwestował w Andersię Silver. Na wsparcie najwyższego budynku Poznania i zarazem największego biurowca Wielkopolski fundusz przeznaczył 17 mln euro. 21 grudnia 2023 r. została podpisana umowa dotycząca finansowania pomostowego dla projektu Andersia Silver. Ta suma przyczyni się do finalizacji budowy najnowocześniejszego biurowca w stolicy Wielkopolski, który już niedługo uświetni poznańską panoramę.
Co czeka rynek magazynowy w Polsce w 2024 roku?artykuł
Pokaż artykuł
Co czeka rynek magazynowy w Polsce w 2024 roku?
Polska niezmiennie pozostaje jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji przemysłowych w Europie, a w najbliższych latach z pewnością będziemy obserwowali nowe inwestycje na dużą skalę, zarówno zagraniczne jak i krajowe. Na rynku widać symptomy stabilizacji. Eksperci JLL przedstawiają trendy na rynku magazynowym w 2024 r.
Plany GDDKiA na 2024 r. dotyczące złożenia wniosków o wydanie decyzji ZRID [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Plany GDDKiA na 2024 r. dotyczące złożenia wniosków o wydanie decyzji ZRID [LISTA]
W 2024 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje złożenie wniosków o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla 33 odcinków dróg krajowych o łącznej długości ponad 466 km. Od początku roku GDDKiA otrzymała trzy decyzje ZRID dla odcinków o łącznej długości 35,5 km. Ponadto Dyrekcja zakłada, że w 2024 r. uzyska jeszcze decyzje ZRID dla 40 odcinków o długości ok. 496 km.
Zielone światło dla budowy Via Carpatii S19 Sokołów Małopolski – Jasionkaartykuł
Pokaż artykuł
Zielone światło dla budowy Via Carpatii S19 Sokołów Małopolski – Jasionka
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dobudowy drugiej jezdni drogi ekspresowej pomiędzy węzłami Sokołów Małopolski Północ i Jasionka. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie robót budowlanych.
Nowy Port w Gdańsku. Zabytkowe kamienice jak w centrum miasta [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy Port w Gdańsku. Zabytkowe kamienice jak w centrum miasta [ZDJĘCIA]
W Nowym Porcie oddano po remoncie cztery zabytkowe, połączone ze sobą budynki, niczym kamienice w centrum miasta. 11 lutego uroczyście przekazano je do użytku najemców. Inwestycja została zrealizowana przez Gdańskie Nieruchomości w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), a dofinansowana ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego i budżetu miasta.
Prawie połowa młodych Polaków mieszka z rodzicami. Na rynku brakuje co najmniej pół miliona przystępnych cenowo mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
Prawie połowa młodych Polaków mieszka z rodzicami. Na rynku brakuje co najmniej pół miliona przystępnych cenowo mieszkań
Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej pod względem zaspokojenia pot...
Trwa budowa nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euro [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euro [FILMY + WIZUALIZACJE]
Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
PGNiG i Grupa Equinor podpisały pakiet kontraktów na dostawy gazu do Baltic Pipeartykuł
Pokaż artykuł
PGNiG i Grupa Equinor podpisały pakiet kontraktów na dostawy gazu do Baltic Pipe
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz spółki z grupy Equinor ASA zawarły umowy kupna-sprzedaży gazu ziemnego wydobywanego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Łączny wolumen podpisanych kontraktów to 2,4 mld m sześc. gazu rocznie przez 10 lat. Dostawy gazu trafią do Polski dzięki gazociągowi Baltic Pipe.
Kamień węgielny na placu budowy nowego osiedla KTBS wkopanyartykuł
Pokaż artykuł
Kamień węgielny na placu budowy nowego osiedla KTBS wkopany
Akt erekcyjny, aktualna gazeta i pięciozłotowa moneta znalazły się w kapsule, która została wmurowana na placu budowy nowego osiedla Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy al. Korfantego 179a. W ten sposób symbolicznie rozpoczęła się budowa kompleksu 6 budynków, w których będzie się znajdować ponad 200 mieszkań. Osiedle powstanie w miejscu dawnej, nieużytkowanej bazy KZGM.
W centrum handlowym Westfield Mokotów ruszają dwa zmienione salony marek Grupy VRGartykuł
Pokaż artykuł
W centrum handlowym Westfield Mokotów ruszają dwa zmienione salony marek Grupy VRG
W marcu, w Westfield Mokotów ruszają dwa zmienione salony marek Grupy VRG. W blisko czterokrotnie powiększonym salonie W. KRUK pojawi się po raz pierwszy w Polsce najnowszy koncept marki Rolex. Wólczanka startuje ze sklepem wielkoformatowym oraz butikiem Wólczanka Premium, wyspecjalizowanym w koszulach. Aby zmieścić rosnącą kolekcję kobiecą, do około 240 mkw. urośnie też jeszcze w tym półroczu salon Vistuli (otwarcie planowane jest w czerwcu).
45 proc. Polaków jest gotowa na wynajem elektronikiartykuł
Pokaż artykuł
45 proc. Polaków jest gotowa na wynajem elektroniki
Terminowy wynajem telefonów, komputerów, dronów czy sprzętu gamingowego, bez kupowania ich na własność, staje się coraz bardziej popularny wśród polskich konsumentów. Jak wynika 
z badania zrealizowanego przez platformę Plenti, już 45 proc. Polaków jest świadomych korzyści, jakie oferuje usługa wynajmu elektroniki użytkowej.
Znana niemiecka sieć dm-drogerie markt otwiera pierwszy sklep w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Znana niemiecka sieć dm-drogerie markt otwiera pierwszy sklep w Opolu
Już w najbliższy czwartek, 11 maja o godzinie 9:00 swoje drzwi dla klientów otworzy pierwsza drogeria dm w Opolu, zlokalizowana w Centrum Handlowym Karolinka, przy ulicy Wrocławskiej 152/154. W dniach 11 i 13 maja na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji. Choć w dm obowiązuje trwała, zawsze korzystna cena, z okazji otwarcia detalista zaplanował 15% rabatu powitalnego na całe zakupy oraz prezent – żel pod prysznic marki własnej Balea z limitowanej edycji przygotowanej specjalnie dla Polski. Rabat obowiązuje do 17 maja.
W Polsce powstaną małe reaktory jądrowe. Poznaliśmy pierwsze lokalizacje [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstaną małe reaktory jądrowe. Poznaliśmy pierwsze lokalizacje [FILMY]
Dzięki szerokim działaniom rządu Polska staje się niezależna energetycznie. Rozwijane są nowe technologie, by wprowadzać zieloną i tańszą energię. Jedną z nich jest budowa nowoczesnych Small Modular Reactors – SMR – czyli małych i modułowych reaktorów jądrowych, które są mniejsze od tradycyjnych, dużych kompleksów. Energia z takich reaktorów jest bezpieczna i tania.
Tajwańska firma Advantech otworzy hub logistyczny w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Tajwańska firma Advantech otworzy hub logistyczny w Polsce
Kolejna azjatycka inwestycja w naszym kraju. Advantech, tajwańska firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla automatyzacji przemysłowej i Internetu Rzeczy (IoT), rozszerza swoje operacje w Europie, wybierając Polskę na miejsce swojego nowego hubu logistycznego. Od kwietnia przekształca także filię w Polsce w oddział europejskiej centrali.
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetargartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetarg
Dziś został rozstrzygnięty przetarg na zakup 300 nowych wagonów, z prawem opcji na dodatkowe 150, dla PKP Intercity. To największy w historii przewoźnika, pod względem liczby pojazdów, przetarg taborowy. Za realizację projektu o wartości 4 238 580 000,00 zł brutto (6 357 870 000,00 zł brutto z opcją) odpowiadać będzie firma H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
Renegocjacje dominują na warszawskim rynku biurowym [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Renegocjacje dominują na warszawskim rynku biurowym [RAPORT]
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, 1 połowa 2024 r.”, warszawski rynek biurowy wszedł w okres stabilizacji. Aktywność deweloperów utrzymuje się na umiarkowanym, lecz stabilnym poziomie. Z kolei współczynnik pustostanów w drugim kwartale bieżącego roku tylko nieznacznie się obniżył w porównaniu z poprzednim kwartałem, a najemcy coraz częściej decydowali się na renegocjowanie umów najmu. Wzrost zainteresowania najemców zrównoważonymi i technologicznie zaawansowanymi biurami przekłada się na rosnącą liczbę modernizacji starszych budynków biurowych lub zmianę ich funkcji.
W Warszawie powstanie nowoczesna lokomotywownia PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie nowoczesna lokomotywownia PKP Intercity
PKP Intercity podpisało umowę na budowę nowej lokomotywowni na bocznicy kolejowej Warszawa Grochów. Zgodnie z kontraktem inwestycja powstanie w 2027 roku, a jej wartość to ponad 179 mln zł brutto.
Miliony na edukację w Łódzkiem. Co zmieni się w 2025 roku?artykuł
Pokaż artykuł
Miliony na edukację w Łódzkiem. Co zmieni się w 2025 roku?
W 2025 roku województwo łódzkie realizuje kilkanaście inwestycji w sektorze edukacji, obejmujących budowę i modernizację przedszkoli oraz szkół, a także rozwój szkolnictwa zawodowego. Łączna wartość tych przedsięwzięć przekracza 60 milionów złotych. Niektóre z inwestycji zaplanowano na początku tego roku, sporo z nich właśnie startuje. To dobry moment, by przyjrzeć się temu, co konkretnie zmieni się w regionie.
Umowa na nową siedzibę Teatru Żydowskiego podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Umowa na nową siedzibę Teatru Żydowskiego podpisana
Podpisano umowę na modernizację budynku przy ul. Kasprzaka 22, dawnego Teatru na Woli. Obiekt zostanie przebudowany i dostosowany do nowych funkcji – swoje siedziby będą tam miały Teatr Żydowski oraz Urząd Pracy m.st. Warszawy.
Nowe, duże centrum serwisowe PKP Intercity w Przemyślu coraz bliżej ukończenia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe, duże centrum serwisowe PKP Intercity w Przemyślu coraz bliżej ukończenia [ZDJĘCIA]
W Przemyślu powstaje jedno z kluczowych zapleczy technicznych PKP Intercity w południowo-wschodniej Polsce. Inwestycja jest już gotowa w około 70 proc., a docelowy układ torowy wraz z elementami konstrukcyjnymi sieci trakcyjnej wykonano w około 80 proc. Całkowite zakończenie prac budowlanych planowane jest w bieżącym roku.
REKLAMA