REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Firma biznesmena z Jordanii buduje fabrykę profili aluminiowych w Jędrzejowieartykuł
Pokaż artykuł
Firma biznesmena z Jordanii buduje fabrykę profili aluminiowych w Jędrzejowie
Nowa inwestycja w województwie świętokrzyskim. W Jędrzejowie, na terenie strefy inwestycyjnej Południe trwa budowa nowoczesnej fabryki profili aluminiowych. Inwestorem jest "Dom z klasą" M. M. Othman Sp.J z Kielc, należąca do jordańskiego biznesmena Mahmouda Othmana.
Wielki, globalny koncern z kolejną inwestycją pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Wielki, globalny koncern z kolejną inwestycją pod Wrocławiem
Kolejna wielka, znana, światowa marka stawia na Aglomerację Wrocławską. Szwajcarski koncern o zasięgu globalnym Nestlé z nawiązką realizuje swoje plany inwestycyjne dotyczące fabryki i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie). Inwestor prowadzi obecnie kolejną rozbudowę swojej wielkiej podwrocławskiej fabryki.
Jawor przyciągnie kolejnych inwestorów? Inwestuje 88 milionów w modernizację wodociągów i drógartykuł
Pokaż artykuł
Jawor przyciągnie kolejnych inwestorów? Inwestuje 88 milionów w modernizację wodociągów i dróg
Jawor, jedno z najszybciej rozwijających się miast w województwie dolnośląskim, znane z inwestycji koncernu Mercedes-Benz (fabryki silników i baterii do e-aut, a wkrótce fabryki elektrycznych samochodów dostawczych tej znanej marki) czy światowego producenta kawy Jacobs Douwe Egberts zainwestuje gigantycznie (jak na swój budżet) pieniądze w modernizację wodociągów i dodatkowo w rozbudowę sieci dróg.
Odbudowa rynku hotelowego w Polsce stała się faktem [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Odbudowa rynku hotelowego w Polsce stała się faktem [RAPORT]
Jak wynika z najnowszego raportu Trends Radar „Nieruchomości na fali zmian” przygotowanego przez zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield, rynek hotelowy w Polsce notuje konsekwentny wzrost popytu i kluczowych wskaźników dotyczących wyników hoteli. Tak pozytywna sytuacja powinna mieć swoją kontynuację również w 2024 roku, kiedy spodziewana jest między innymi odbudowa liczby noclegów udzielonych gościom zagranicznym. Długoterminowo rynek mocniej skoncentruje się na modernizacjach istniejących obiektów hotelowych, wdrażaniu w nich nowoczesnych rozwiązań technologicznych i tych związanych z ESG.
[Dolny Śląsk] AEC Service wybuduje nową fabrykę pod Oławąartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] AEC Service wybuduje nową fabrykę pod Oławą
Polska firma AEC Service Sp. z o.o. zainwestuje w budowę nowej fabryki pod Oławą w województwie doln...
[pomorskie] Hotel Aubrecht – kolejny obiekt hotelowy w portfelu Dekpol S.A.artykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Hotel Aubrecht – kolejny obiekt hotelowy w portfelu Dekpol S.A.
Dekpol S.A. wzbogaca swój portfel o kolejny obiekt hotelowy. Spółka była odpowiedzialna za odbudowę...
Gliwice: APA Group buduje Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0artykuł
Pokaż artykuł
Gliwice: APA Group buduje Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0
Gliwicka firma APA Group znana m.in. z autorskich rozwiązań automatyki przemysłowej dla branży autom...
Niemiecki koncern BSH zapowiada nowe inwestycje i wzrost zatrudnienia we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH zapowiada nowe inwestycje i wzrost zatrudnienia we Wrocławiu
Niemiecki koncern BSH, posiadający we Wrocławiu przy ul. Żmigrodzkiej swoje fabryki AGD (lodówek i p...
[pomorskie] Milionowy klient Galerii Neptunartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Milionowy klient Galerii Neptun
Otwarta zaledwie cztery miesiące temu Galeria Neptun powitała właśnie milionowego klienta. Jest to n...
BMZ Poland rozbuduje za ponad 100 mln złotych fabrykę systemów akumulatorowych w Gliwicach artykuł
Pokaż artykuł
BMZ Poland rozbuduje za ponad 100 mln złotych fabrykę systemów akumulatorowych w Gliwicach
Znakomity początek 2024 roku dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i województwa śląskiego. Do kolejnych nowych inwestycji, które zostały oficjalnie ogłoszone w ostatnich kilkunastu dniach, dołącza następna, tym razem z branży elektromobilności.
[Wrocław] Kolejne fabryki staną przy Kwiatkowskiego. Jest nowy plan zagospodarowaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejne fabryki staną przy Kwiatkowskiego. Jest nowy plan zagospodarowania
W czwartek radni uchwalili nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla północnego odcinka ulicy&nb...
Aglomeracja Wrocławska: Koreański Starion rozpoczął rekrutację pracowników do nowej fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Koreański Starion rozpoczął rekrutację pracowników do nowej fabryki
Koreańska firma Starion – jeden z poddostawców LG Chem, rozpoczął rekrutację do swojej polskiej...
Kąty Wrocławskie: 100 nowych miejsc pracy dzięki rozbudowie fabryki CeDo artykuł
Pokaż artykuł
Kąty Wrocławskie: 100 nowych miejsc pracy dzięki rozbudowie fabryki CeDo
Kolejna reinwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. CeDo Sp. z o.o., polski oddział grupy CeDo, rozbu...
Jelcz-Laskowice: Będzie rozbudowa mocy produkcyjnych fabryki samochodów specjalnych Jelczartykuł
Pokaż artykuł
Jelcz-Laskowice: Będzie rozbudowa mocy produkcyjnych fabryki samochodów specjalnych Jelcz
Wielki i oczekiwany kontrakt za ponad 784 mln złotych dla fabryki pojazdów specjalnych w Jelczu-Lask...
Ruszyła rozbudowa fabryki austriackiej firmy voestalpine Rotec pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła rozbudowa fabryki austriackiej firmy voestalpine Rotec pod Środą Śląską
Kolejna inwestycja z branży automotive na Dolnym Śląsku. Swoją fabrykę zlokalizowaną w Komornikach pod Środą Śląską rozbuduje austriacka firma voestalpine Rotec.
Łódzkie: Panattoni zakończyło rozbudowę fabryki dla europejskiego producenta artykułów higienicznychartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: Panattoni zakończyło rozbudowę fabryki dla europejskiego producenta artykułów higienicznych
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną ekspansją zakładu produkcyjnego. W województwie łódzkim deweloper zakończył rozbudowę fabryki dla europejskiego producenta artykułów higienicznych. Firma, która dotychczas zajmowała 26 000 mkw., teraz skorzysta z kolejnych 43 000 mkw., z czego aż 16 200 mkw. wyniesie powierzchnia produkcyjna. Przekazanie fabryki nastąpiło z początkiem tego miesiąca.
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześni
Produkująca takie modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze jak Caddy, Crafter i Grand California spółka Volkswagen Poznań, podpisała umowę z firmą Quanta Energy na realizację projektu fotowoltaicznego o mocy 13 MW na terenie fabryki we Wrześni, będącego II etapem budowy instalacji fotowoltaicznej na terenie tego zakładu. Budowa pierwszego etapu, z instalacją o mocy 2MW, zakończyła się w kwietniu tego roku. Dla zakładu we Wrześni oznacza to docelowo zwiększenie mocy zainstalowanych tam instalacji fotowoltaicznych do 15 MW.
Dwóch nowych inwestorów wybuduje fabryki pod Żaganiem. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Dwóch nowych inwestorów wybuduje fabryki pod Żaganiem. Nowe miejsca pracy
Dwie kolejne nowe inwestycje w województwie lubuskim, w południowo-zachodniej części Polski. Gmina Żagań sprzedała teren pod inwestycje przy strefie gospodarczej w Tomaszowie. W czerwcu ruszyła budowa jednej z dwóch hal. Docelowo pracę ma tu znaleźć łącznie około 150 osób.
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
JELCZ zwiększa zatrudnienie i planuje budowę nowej fabryki pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
JELCZ zwiększa zatrudnienie i planuje budowę nowej fabryki pod Wrocławiem
JELCZ Sp. z o.o. w związku z kolejnymi wygranymi przetargami i dużymi zamówieniami, systematycznie zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce zlokalizowanej pod Wrocławiem i planuje nowe inwestycje. W 2023 roku spółka została włączona do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
REKLAMA