Tak będzie wyglądał najwyższy wieżowiec mieszkalny w Polsce S.T. Architekci

Tak będzie wyglądał najwyższy wieżowiec mieszkalny w Polsce

FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Zawisła wiecha na najwyższym budynku mieszkalnym, jaki powstaje w Polsce – kompleksie Olszynki Park w stolicy Podkarpacia, Rzeszowie. Miano najwyższego wieżowca mieszkalnego w naszym kraju, budynek ten zdobędzie dzięki decyzji inwestora, o podwyższeniu go, już w trakcie trwającej budowy.

Pierwotnie wyższa z wież Olszynki Park w Rzeszowie miała liczyć 161 metrów wysokości i 36 pięter. Jednak ambicje inwestora, znanej rzeszowskiej firmy Apklan (ale i z pewnością panująca dobra sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce i duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania, apartamenty) sprawiły, że deweloper postanowił już w trakcie trwającej budowy, podwyższyć swój projekt. W efekcie dobudowano kolejne 5 pięter do najwyższej wieży. Dodatkowo na dachu wieżowca zainstalowany zostanie maszt. Tym samym całkowita wysokość Olszynki Park wyniesie 220,67 metrów i będzie miał 41 pięter. Budynek niższy osiągnie wysokość 78 metrów.

Wieżowiec wyprzedzi na liście najwyższych budynków mieszkalnych (wysokość całkowita) w Polsce zarówno mierzący 212 metrów Sky Tower we Wrocławiu, jak i 192-metrowy apartamentowiec Złota 44 w Warszawie.

Wielofunkcyjny kompleks Olszynki Park mieszkalno-handlowo-usługowo-biurowy budowany jest w centrum miasta Rzeszowa na południowych obrzeżach Śródmieścia, wzdłuż trasy rzeki Wisłok. Poprzez swoją lokalizację obiekt ma stanowić element wiążący dzielnicę Śródmieście na lewym brzegu rzeki z Nowym Miastem położonym na brzegu przeciwległym. Powstaje naprzeciwko Filharmonii Podkarpackiej. W kompleksie znajdzie się parking podziemny oraz tzw. strefa relaksu typu SPA, a także basen oraz siłownia. Największe apartamenty będą miały powierzchnię nawet 300 mkw.

Kompleks został zaprojektowany przez pracownię S.T. Architekci.

NOWE WIZUALIZACJE (po podwyższeniu wyższej wieży do ponad 220 metrów):

S.T. Architekci
S.T. Architekci
S.T. Architekci
REKLAMA
S.T. Architekci
S.T. Architekci
S.T. Architekci
S.T. Architekci
S.T. Architekci
S.T. Architekci

Dla porównania, tak miał wyglądać kompleks Olszynki Park przed podwyższeniem najwyższej z wież (miała liczyć 161 metrów wysokości):

S.T. Architekci
S.T. Architekci
S.T. Architekci

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Jakub Zazula
Nie sądziłem że będę świadkiem dnia w którym powstanie coś brzydszego do Złotej.
REKLAMA