Rzeszów: Apklan chce wybudować kolejny mieszkalny wieżowiecźródło: materiały architektow

Rzeszów: Apklan chce wybudować kolejny mieszkalny wieżowiec

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Wieżowiec Powstańców Warszawy kształtem przypominałby żaglówkę. Jego wysokość wynosiłaby około 120-metrów.
Niedawno informowaliśmy o tym, że deweloper buduje trzeci, najwyższy budynek mieszkalny Olszynki Park (161 metrów). Obecnie Apklan stara się zakupić działkę od miasta, przy ulicy Powstańców Warszawy – chce postawić tam 40-kondygnacyjną wieżę mieszkalną. Za projekt architektoniczny odpowiedzialne będą pracownie S.T. Architekci oraz K+ Architekci.
Inwestor chciałby także zagospodarować przestrzeń wokół budynku na własny koszt. Plany są dalekosiężne. W sąsiedztwie budynku powstałyby dwa drewniane mola z przeszklonym zakończeniem, co pozwoliłoby obserwować taflę wody. Kolejną atrakcją miałby być rwący, 8-metrowy potok, wypływający spod wieżowca oraz kaskad z roślinnością. Deweloper planuje postawić barkę, w której utworzono by część restauracyjną.
REKLAMA
Zanim jednak dojdzie do realizacji, Apklan musi spełnić parę warunków – jest dużo wątpliwości w związku z projektem. Jednym z nich jest zamiana działek między deweloperem a Rzeszowem. Jak donosi portal Urbanity, inwestor zaproponował, że za miejskie grunty przy zaporze, oddałby swoje tereny znajdujące się przy prawym brzegu zalewu. Projekt uchwały w tej sprawie trafił na sesję rady miasta, jednak zdecydowano na razie o jego odrzuceniu. Sprawa działki będzie omawiana na kolejnej sesji – dojdzie do spotkania z deweloperem, by wyjaśnić wszelkie niejasności.
Wizualizacje tego projektu znajdziecie tutaj [klik].

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Zinedin(gość)
Rzeszow wysokosciowcami stoi, miasto sie rozwija, idzie w gore i na boki, swietnie budujcie nowoczesna metropolie
michu(gość)
@
Wieżowiec
(gość)
Niedługo do Rzeszowa trzeba będzie latać, więcej pchajcie bloków w samym mieście! Brawo. Na dwadzieścia tysięcy ludzi budynek wybudujcie. A potem jęczą lokatorzy, że na drogę wyjechać nie można. I do pracy trzy godziny jadą.
A co proponujesz ? budowę domków jednorodzinnych ? raczej kamienic się już w mieście nie dobuduje ani pięknych 200 letnich dworków kilku piętrowych. Dobrze że w tym powiatowym miasteczku coś się tworzy na miarę miasta :) Korki to domena miast i tego nie przeskoczysz i bez przesady Rzeszów można objechać w godzinę dookoła wzdłuż i wrzesz.
Wieżowiec(gość)
Niedługo do Rzeszowa trzeba będzie latać, więcej pchajcie bloków w samym mieście! Brawo. Na dwadzieścia tysięcy ludzi budynek wybudujcie. A potem jęczą lokatorzy, że na drogę wyjechać nie można. I do pracy trzy godziny jadą.
REKLAMA