Torus kupuje w Gdańsku grunt od ZPC Bałtyk. Wybuduje kompleks wielofunkcyjnyTorus

Torus kupuje w Gdańsku grunt od ZPC Bałtyk. Wybuduje kompleks wielofunkcyjny

Orzech
Orzech
REKLAMA

Torus po raz kolejny zainwestuje w Gdańsku. Firma zakupiła od Zakładów Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" grunt obok wybudowanego przez siebie biurowca Format, przy ul. Droszyńskiego 8/11. Zamierza zrealizować na nim kompleks wielofunkcyjny.

ZPC "Bałtyk", przenoszą swój gdański zakład produkcyjny do Włocławka. Firma planuje zakończyć produkcję w Gdańsku wiosną 2023 roku. Proces przenoszenia działalności do Włocławka rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie prowadzony tak, by zachować ciągłość produkcji. Grunt, na którym do przyszłego roku działać będzie "Bałtyk" kupiła firma deweloperska Torus, która po sąsiedzku wybudowała niedawno biurowiec Format.

– Ta okolica jest nam dobrze znana. W tym roku oddaliśmy do użytku Format, wiele lat wcześniej, nieopodal wybudowaliśmy Arkońska Business Park i Hotel Arkon Park. Gdy tylko usłyszeliśmy o planach przeniesienia produkcji i możliwości zakupu gruntu od „Bałtyku”, zaczęła się rodzić wizja wykorzystania potencjału tego miejsca, stworzenia tam czegoś wyjątkowego, odpowiadającego założeniom nowoczesnego miasta. Wiemy już, że będzie to zespół wielofunkcyjny. Obecnie wnikliwie badamy oraz analizujemy potrzeby i funkcje, które będą dobrze współgrać z charakterem dzielnicy i okolicznej zabudowy. Chcemy też wykorzystać sąsiedztwo Formatu i planowej budowy kładki skracającej drogę na peron SKM/PKP Gdańsk Oliwa tworząc nowy pieszy ciąg komunikacyjny – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Biurowiec Format, z lewej strony w tle budynku fabryka ZPC Bałtyk:

REKLAMA
Torus

O inwestorze:

Torus od lat koncentruje swoją aktywność inwestycyjną wzdłuż głównego ciągu komunikacyjnego Trójmiasta. Są to miejsca świetnie skomunikowane, optymalnie wykorzystujące potencjał transportu publicznego. Firma przykłada też dużą wagę do rozwoju infrastruktury rowerowej w obrębie swoich inwestycji. Znana jest z jakościowego podejścia do budownictwa, wykorzystuje proekologiczne rozwiązania i certyfikuje swoje budynki. Teren zakupiony od "Bałtyku" będzie kolejnym przykładem rewitalizacji przez Torusa poprzemysłowego terenu w Gdańsku (ukończona Alchemia i Format, w trakcie realizacji DOKI Office), któremu nadana zostanie nowa, miejska funkcja.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA