Torus sprzedaje pierwszy etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku

Torus sprzedaje pierwszy etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma Torus sprzedała pierwszy etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture funduszu zarządzanego przez Bluehouse Capital Advisor i wehikułu inwestycyjnego obejmującego polskich inwestorów i zarządzanego przez niezależną spółkę zarządzającą funduszami i aktywami REINO Partners – REINO Dywidenda Plus SA (wehikuł dywidendowy przynoszący inwestorom zyski na stabilnym poziomie). W transakcji sprzedającego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Kompleks biurowy Alchemia oferujący powierzchnię klasy A znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 411 w Gdańsku. To najnowocześniejszy obiekt wielofunkcyjny w Trójmieście. Docelowo będzie obejmować cztery połączone ze sobą wieże realizowane w koncepcji czterokondygnacyjnej bazy oraz dwa niezależne budynki, z biurami, lokalami handlowymi na parterze i ofertą sportowo-rekreacyjną. Inwestycja jest realizowana w czterech etapach, z których pierwszy był przedmiotem niniejszej transakcji. Kompleks Alchemia jest bardzo dobrze skomunikowany. Oferuje wiele połączeń autobusowych, a także bezpośredni dostęp do przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej łączącej całą aglomerację trójmiejską.
Pierwszy etap Alchemii, oddany do użytku w grudniu 2013 r., dostarczył 24 647 mkw. powierzchni. Obejmuje dwa budynki biurowe (Aurum i Platinum) – ośmio- i sześciopiętrowy, połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą, ale posiadające oddzielne recepcje. Obiekt oferuje 18 769 mkw. powierzchni biurowej klasy A, dwupoziomową restaurację zajmującą 574 mkw. na parterze i pierwszym piętrze oraz centrum sportowo-rekreacyjne o powierzchni 4489 mkw., które mieści 25-metrową pływalnię z 6 torami do pływania, dwa baseny rekreacyjne o długości 8 metrów, pełnowymiarową salę sportową do gier zespołowych, strefę wspinaczki, a także klub fitness z nowoczesną siłownią, salą do treningu cardio i spinningu. Na potrzeby pierwszego etapu Alchemii powstał czteropoziomowy parking na 380 samochodów. Budynek został zaprojektowany przez studio architektoniczne APA Wojciechowski Architekci. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych jest jednym z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych budynków w Polsce. Alchemia jest pierwszym w Trójmieście i jednym z nielicznych w Polsce obiektów, które otrzymały w systemie LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) precertyfikat na najwyższym możliwym poziomie – Platinum. Główni najemcy to między innymi Dynatrace, Kemira, MOL Europe, Regus, Aquastacja, GWO, MGroup, Cognizant i Altkom.
Firma deweloperska Torus Sp. z o.o. Sp. k. powstała w Gdańsku w 2002 r. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych oraz inwestuje w projekty mieszkaniowe, hotelowe i magazynowe.
REKLAMA
„Bardzo się cieszę, że pierwszy etap naszej flagowej inwestycji tak szybko znalazł nabywcę. Jest to niewątpliwie dowodem wysokiej jakości Alchemii, ale też dojrzałości i potencjału naszego regionu. Jestem przekonany, że to ważny krok w dalszym rozwoju trójmiejskiego rynku biurowego” – powiedział Sławomir Gajewski, Prezes Zarządu firmy Torus.
„Nabycie Alchemii stanowi kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju dywidendowych produktów inwestycyjnych opartych na najlepszych nieruchomościach, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich inwestorów. Jakość i międzynarodowy standard nabywanych nieruchomości są kluczem do sukcesu tego rodzaju wehikułów. Dzięki prestiżowej lokalizacji, wysokiej jakości i świetnemu zestawowi najemców kompleks Alchemia spełnia oczekiwania nie tylko wehikułów tworzonych przez REINO Partners, lecz także zagranicznych inwestorów. Opinię tę podziela nasz partner joint venture, firma Bluehouse Capital Advisor, z którą w tym miesiącu sfinalizowaliśmy już dwie transakcje” – powiedziała Małgorzata Cieślak-Belgy, Partner w firmie REINO Partners.   
„Zawarta transakcja stanowi potwierdzenie rosnącego zainteresowania inwestorów nieruchomościami wysokiej jakości w miastach regionalnych w Polsce. To również duże osiągnięcie dla rynku Trójmiasta” – powiedział Soren Rodian Olsen, dyrektor sekcji ds. inwestycji biurowych i magazynowych w Grupie Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA