Największy obiekt sportowy w biurowcu powstaje w Gdańsku

Największy obiekt sportowy w biurowcu powstaje w Gdańsku

Gdańsk
Godfath3r
Godfath3r
REKLAMA
W powstającym w Gdańsku kompleksie wielofunkcyjnym Alchemia powstanie centrum sportowo-rekreacyjne. Będzie to największy obiekt sportowy w budynkach tego typu w Polsce.
Aktywnie przed, w trakcie lub po pracy
W Alchemii powstają kolejne piętra sześcio- (Aurum) i ośmiokondygnacyjnych (Platinum) wież biurowych Alchemii. Równolegle trwają prace na powierzchniach czterokondygnacyjnej części wspólnej, w której powstanie największe w Polsce w budynkach tego typu ogólnodostępne centrum sportowo-rekreacyjne. Łącznie będzie miało ono powierzchnię ok. 5000 m.kw. Znajdzie się tam hala sportowa o wymiarach 19,5 x 35 m. ze ścianką wspinaczkową, która będzie mogła być też wykorzystywana na potrzeby event-ów, konferencji czy wykładów. W obrębie strefy rekreacyjno-sportowej zorganizowana będzie również: sala fitness, cardio i duża siłownia. Obiekt posiadać będzie szatnie zarówno dla użytkowników, jak i widzów, którzy z trybun obserwować będą sportowe zmagania. W głównej części budynku powstanie również 25-metrowy, pięciotorowy basen sportowy oraz dwa mniejsze baseny rekreacyjne z biczami wodnymi, sauny (parowa mokra i fińska sucha) oraz pokój relaksacyjny. Obiekt posiadać będzie pełną infrastrukturę charakterystyczną dla tego typu miejsc, jak sanitariaty, punkt medyczny, szatnie (w tym rodzinną), prysznice, a także kawiarnię i restaurację. –Część sportowo-rekreacyjna Alchemii będzie integralną częścią całego budynku. Mamy nadzieję, że aktywnie będą z niej korzystać zarówno pracownicy naszych najemców, jak również mieszkańcy Trójmiasta – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus, będącej deweloperem Alchemii. Strefa rekreacyjno-sportowa  znajdować się będzie w ogólnodostępnej przestrzeni do której wejść będzie można od strony ulicy Kołobrzeskiej/stacji SKM. Dodatkowe, bezpośrednie przejście z wnętrza budynku będą mieli pracownicy biur, aby swobodnie móc skorzystać z centrum bezpośrednio po pracy lub aktywnie wykorzystać przerwę.
REKLAMA
Inne funkcje
Oprócz funkcji umożliwiających aktywne spędzanie czasu, dodatkowo na parterze i I piętrze budynku (od strony Al. Grunwaldzkiej) znajdzie się  restauracja z funkcją kantyny. Na I piętrze we wspólnej podstawie obu wież funkcjonować też będzie punkt przedszkolny, który będzie dużym udogodnieniem dla pracujących w Alchemii rodziców.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA