Torus zbuduje Doki Office w GdańskuMateriały prasowe

Torus zbuduje Doki Office w Gdańsku

mariusz.marcinkowski
Doki Office
adresGdańsk, Ks. Jerzego Popiełuszki 8
inwestorTorus Sp. z o.o. Sp.k.
projektantAPA Wojciechowski Sp. z o.o.
REKLAMA

Torus postawi budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym, który ma znajdować się przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 8 w Gdańsku. Obiekt powstanie na działce o wielkości prawie 5 000 mkw.

Dnia 9 czerwca 2022 roku deweloper złożył wniosek o pozwolenie na budowę w urzędzie. 26 września 2022 roku prezydent Gdańska wydała decyzję pozytywną odnośnie tego projektu.,

Inwestycja będzie się nazywać Doki Office. W jej skład wejdą docelowo dwa biurowce. Będą one częścią większej inwestycji o nazwie Doki. Jest to projekt realizowany przez firmy Torus oraz Euro Styl. Inwestycja będzie łączyć część mieszkaniową, biurową, hotelową, gastronomiczną, usługową i konferencyjno-wystawienniczą. Doki Office to łącznie blisko 38 tys. mkw. powierzchni najmu z przeznaczeniem na biura i usługi. Ta inwestycja będzie realizowana przez firmę Torus. Doki Living to docelowo ponad 1000 komfortowych mieszkań i lokali usługowych zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Z kolei Montownia, która znajdzie się w zabytkowym budynku dawnej montażowni silników do łodzi podwodnych, będzie pełnić funkcję usługową - na parterze food hall z częścią konferencyjno-wystawienniczą, a na wyższych kondygnacjach 114 loftów serwisowanych o funkcji hotelowej. Te dwie ostatnie inwestycje, czyli Doki Living i Montownia są realizowane przez firmę Euro Styl.

Doki Office położone będą na terenach niegdyś zajmowanych przez Stocznię Gdańską. W pobliżu mieści się Europejskie Centrum Solidarności. Teren inwestycji należy do nowej dzielnicy Gdańska zwanej Młodym Miastem.

Budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym powstanie na działce o wielkości 4 900 mkw. Obiekt będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną. Na parkingu podziemnym będzie 91 miejsc, z czego 87 niezależnych i 4 zależne.

REKLAMA

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych pierwszego biurowca to kwiecień 2023 roku. Zakończenie inwestycji ma nastąpić po dwóch latach, czyli w kwietniu 2025 roku.

Kubatura budynku będzie miała wielkość 82 444 metrów sześciennych. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci. Z kolei wykonawca prac budowlanych nie został jeszcze wybrany.

Powierzchnia netto najemców oraz powierzchnie wspólne wykorzystywane przez różnych najemców (GLA) wyniesie 13 308 mkw. Z tego 11 466 mkw. to będzie biurowa powierzchnia do wynajęcia. Natomiast powierzchnia usługowa wyniesie 257 mkw.

Cena powierzchni biurowej do wynajęcia zaczynać się będzie od 14,6 Euro/mkw./miesiąc.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
NEMON99(gość)
TORUS jest również Generalnym wykonawcą
REKLAMA