Ulica Mielczarskiego w Łodzi będzie woonerfem Urząd Miasta Łodzi

Ulica Mielczarskiego w Łodzi będzie woonerfem

NOWE WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Woonerf, ul. Mielczarskiego
adresŁódź, Romualda Mielczarskiego
inwestorMiasto Łódź
projektantMarcin Łukasiewicz
REKLAMA

Ul. Mielczarskiego zmieni się w woonerf – miejsce przyjazne do życia i odpoczynku. Nadal będzie ulicą jednokierunkową, ale poza tym ruch zostanie uspokojony, pojawią się zieleńce i nowe meble miejskie, w tym ławy. Znajdą się tu także kameralne place sprzyjające zatrzymaniu się wśród zieleni. Nowa nawierzchnia ulicy zrobiona będzie z jasnych oraz ciemnych pasów płyt i kostki. Ponieważ przy ul. Mielczarskiego mieszka wiele osób, liczba miejsc postojowych zostanie niemal w pełni zachowana.

Zadaniem woonerfów jest uspokojenie ruchu oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. W ramach inwestycji powstaną także dwa zielone pasaże. Pierwszy połączy ul. Mielczarskiego i Ogrody Karskiego – wyznaczony zostanie w miejscu dzikiej ścieżki wydeptanej przez mieszkańców pomiędzy budynkami przy ul. Mielczarskiego 33 i 35. Drugim pasażem będzie pieszo-rowerowe przebicie obok posesji przy ul. Mielczarskiego 25.

Zmieni się przede wszystkim charakter ulicy – Mielczarskiego nie będzie już drogą dojazdową, a woonerfem ze spokojnym ruchem miejskim. Na terenie inwestycji zaplanowano zasadzenie dużej ilości roślin drzew oraz krzewów. Dodatkowo powstanie system nawadniania oraz retencji. Postawione zostaną ławki dla spacerowiczów, kosze na śmieci, stojaki dla rowerów oraz tzw. meble miejskie. Cała przestrzeń zostanie oświetlona, by zwiększyć bezpieczeństwo.

Miasto zaprezentowało właśnie najnowsze wizualizacje ulicy Mielczarskiego po przebudowie:

Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
REKLAMA
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi

Dla przypomnienia, wcześniejsze (z 2020 roku) wizualizacje tej inwestycji:

Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi

Ul. Mielczarskiego wkrótce wypięknieje nie tylko za sprawą przebudowy w woonerf. Przy ulicy prowadzone są także remonty czterech kamienic (pod numerami 3, 15, 22 i 33). Wszystkie mają być gotowe w 2023 r. Najbliżej końca jest modernizacja budynku pod numerem 5. Trwa tu już wykańczanie – malowanie ścian i układanie płytek, na fasadzie kończone są prace przy sztukateriach, montowane są ogrodzenie i trejaże. Finał tej inwestycji zaplanowano na marzec przyszłego roku.

Źródło: na podstawie materiałów Urzędu Miejskiego Łodzi

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA