Ulica Mielczarskiego w Łodzi przechodzi wielką metamorfozę lodz.pl

Ulica Mielczarskiego w Łodzi przechodzi wielką metamorfozę

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Woonerf, ul. Mielczarskiego
adresŁódź, Romualda Mielczarskiego
inwestorMiasto Łódź
projektantMarcin Łukasiewicz
REKLAMA

Krótka ulica Mielczarskiego na Starym Polesiu przechodzi prawdziwą metamorfozę. To aktualnie jeden z większych placów budowy w Łodzi. Trwają tam przebudowa ulicy, remonty kamienic i realizacja prywatnych inwestycji.

– Na pierwszym odcinku przebudowywanej ulicy, od ul. Gdańskiej do posesji nr 10, zakończyły się prace rozbiórkowe oraz montaż nowych instalacji. Wykonawca przystąpi do budowy nowej drogi. Na kolejnym odcinku ulicy trwają ewidencjonowanie sieci i przygotowania do prac rozbiórkowych. Inwestycje trwają także w kamienicach. Najpierw do użytku oddane zostaną nieruchomości pod numerami 3 i 15, a pod koniec roku zobaczymy w pełnej krasie te pod numerami 22 i 33 – zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Mielczarskiego 3 (przed remontem):

lodz.pl

Mielczarskiego 3 (po remoncie):

lodz.pl

Mielczarskiego 22 (przed remontem):

lodz.pl

Mielczarskiego 22 (po remoncie):

lodz.pl

Mielczarskiego 33 (przed remontem):

lodz.pl

Mielczarskiego 33 (po remoncie):

lodz.pl

Mielczarskiego 3 - aktualnie trwa renowacja drzwi i okien oraz kończenie prac związanych z dociepleniem elewacji. W budynku powstaje 11 mieszkań komunalnych, dwa lokale przeznaczone na gastronomię i świetlicę twórczą dla najmłodszych.

Mielczarskiego 15 - trwają prace wykończeniowe i porządkowe, wykonawca przygotowuje się do zgłoszenia budynku do odbiorów technicznych. W kamienicy powstały przestronne mieszkania komunalne oraz przestrzeń na placówkę opiekuńczo-wychowawczą.

Mielczarskiego 22 - prowadzone są prace konstrukcyjne, m.in. wymiana i wstawienie nowych nadproży. Trwają też roboty przy wzmacnianiu stropu i ocieplaniu budynku. Natomiast pod numerem 33 w ostatnich tygodniach prowadzone były prace instalacyjne – elektryczne, wodne, gazowe, CO i sanitarne. W oficynach prowadzone są z kolei prace przy tynkowaniu ścian i wylewkach, wykonywany jest także montaż stolarki okiennej i tzw. suchej zabudowy.

lodz.pl
lodz.pl
REKLAMA
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl

Sama ul. Mielczarskiego zamieniana jest w kolejny w Łodzi woonerf. Po przebudowie dalej będzie jednokierunkowa, jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Dla uspokojenia ruchu jej przebieg będzie meandrowany, a na jezdni zamontowane zostaną trzy progi zwalniające. Drzewa i zieleńce rozdzielą miejsca parkingowe i wjazdy do posesji. Przybędzie ławek, stojaków na rowery i koszy. Pojawi się także nowe oświetlenie i poidełko dla zwierząt.

lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl

Ul. Mielczarskiego spodobała się także deweloperom. Na dwóch sąsiadujących ze sobą działkach, pod numerami 9 i 11, trwa budowa mieszkań na sprzedaż.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W artykule wykorzystano materiały Urzędu Miasta Łodzi

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA