Ulica Mielczarskiego na Starym Polesiu przechodzi prawdziwą metamorfozę lodz.pl

Ulica Mielczarskiego na Starym Polesiu przechodzi prawdziwą metamorfozę

FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Woonerf, ul. Mielczarskiego
adresŁódź, Romualda Mielczarskiego
inwestorMiasto Łódź
projektantMarcin Łukasiewicz
REKLAMA

Krótka ulica Mielczarskiego na Starym Polesiu przechodzi prawdziwą metamorfozę. To aktualnie jeden z większych placów budowy w Łodzi. Trwają tam przebudowa ulicy, remonty kamienic i realizacja prywatnych inwestycji.

Ulica Mielczarskiego zamieniana jest w kolejny w Łodzi woonerf. Po przebudowie dalej będzie jednokierunkowa, jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Dla uspokojenia ruchu jej przebieg będzie meandrowany, a na jezdni zamontowane zostaną trzy progi zwalniające. Drzewa i zieleńce rozdzielą miejsca parkingowe i wjazdy do posesji. Przybędzie ławek, stojaków na rowery i koszy. Pojawi się także nowe oświetlenie i poidełko dla zwierząt.

Zadaniem woonerfów jest uspokojenie ruchu oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. W ramach inwestycji powstaną także dwa zielone pasaże. Pierwszy połączy ul. Mielczarskiego i Ogrody Karskiego – wyznaczony zostanie w miejscu dzikiej ścieżki wydeptanej przez mieszkańców pomiędzy budynkami przy ul. Mielczarskiego 33 i 35. Drugim pasażem będzie pieszo-rowerowe przebicie obok posesji przy ul. Mielczarskiego 25.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl

Zmieni się przede wszystkim charakter ulicy – Mielczarskiego nie będzie już drogą dojazdową, a woonerfem ze spokojnym ruchem miejskim. Na terenie inwestycji zaplanowano zasadzenie dużej ilości roślin drzew oraz krzewów. Dodatkowo powstanie system nawadniania oraz retencji. Postawione zostaną ławki dla spacerowiczów, kosze na śmieci, stojaki dla rowerów oraz tzw. meble miejskie. Cała przestrzeń zostanie oświetlona, by zwiększyć bezpieczeństwo.

REKLAMA
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA