W biurowcu myHive Mokotów Two powstała ukraińska szkołaMateriały prasowe

W biurowcu myHive Mokotów Two powstała ukraińska szkoła

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Immofinanz, w ramach inicjatywy "Otwieramy szkoły", przekazała na stworzenie ukraińskiej szkoły całą kondygnację (1240 mkw.) w swoim budynku biurowym myHive Mokotów Two (Sirius) przy ul. Postępu 18. Projekt adaptacji przestrzeni przygotowała pracownia XY Studio.

Formalnie szkoła w biurowcu na warszawskim Mokotowie jest oddziałem Materynki, małej ukraińskiej szkoły, która od kilku lat działa w Warszawie (i która jest filią szkoły w Kijowie). Podlega pod ukraińskie Ministerstwo Edukacji i Nauki, wystawia świadectwa.

Architekci z pracowni XY Studio zaprojektowali zarówno otwartą, energetyczną świetlicę z piłkarzykami i rowerami stacjonarnymi, jak i zaciszne strefy relaksu wyposażone w fotele, pufy i stoliki.

REKLAMA

Sercem szkoły jest mural wykonany w świetlicy przez Anię Wardęgę - Czaję i Marcina Czaję. Dodatkowo, znakomici polscy ilustratorzy, między innymi Katarzyna Bogdańska, Magdalena Karpińska, Paweł Mildner przekazali szkole prace, które dają i do myślenia, i do wytchnienia.

Ukraińską szkołę zlokalizowaną w myHive Mokotów Two (Sirius) przy ul. Postępu 18 na warszawskim Mokotowie tworzy 11 klas (po jednej dla każdego rocznika w systemie ukraińskim), 2 gabinety psychologiczne (z konsultacji korzystają także mamy), świetlica, strefy relaksu, pokoje administracyjne, łazienki (damskie toalety są wyposażone w skrzyneczki menstruacyjne od Akcji Menstruacja).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA