W centrum Warszawy powstaje nowy biurowiec The FORM Epstein

W centrum Warszawy powstaje nowy biurowiec The FORM

FILM+ZDJĘCIA
REKLAMA

Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce: warszawskiego biurowca The FORM. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec IV kwartału 2024 roku.

Budynek The FORM, o łącznej powierzchni ponad 30,8 tys. mkw., powierzchni na dziewięciu kondygnacjach naziemnych, w tym około 28 tys. mkw. przestrzeni biurowej oraz 2,5 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej. Budynek będzie oferował dużą powierzchnię najmu w ramach jednej kondygnacji – od 2,65 tys. mkw. do ponad 3,7 tys. mkw., co umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej.

Budynek będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli, w jednej z najbardziej pożądanych obecnie lokalizacji w stolicy, w odległości 5 minut spacerem od Ronda Daszyńskiego.

– The FORM jest potwierdzeniem intencji naszego ponownego wejścia na polski rynek i naszych szerszych planów rozwoju w Europie. Naszą ambicją jest, aby The FORM stał się punktem odniesienia dla wszystkich budynków biurowych w tej części Europy pod względem jakości, komfortu, przyjemności korzystania, rozwiązań technologicznych, a przede wszystkim zastosowanych rozwiązań ESG – mówi Troy Javaher, Head of UK and Europe w Lincoln Property Company.

– The FORM został zaprojektowany z myślą o użytkownikach i środowisku, z zachowaniem najwyższych wymagań ESG od początku budowy. Wraz z naszymi partnerami PORR i JLL, z niecierpliwością oczekujemy oddania do użytkowania powstającej najnowocześniejszej przestrzeni do pracy, handlu i relaksu, z której skorzystają zarówno biznes/najemcy, ale też okoliczna społeczność – mówi Damian Grzywacz, dyrektor zarządzający Lincoln Property Company Poland.

ZDJĘCIA:

Komentarz do inwestycji The Form
Jakub Zazula
+10
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Zaletą budynku będą trzy przestronne tarasy o łącznej powierzchni blisko 1,1 tys. mkw., usytuowane na piątym, szóstym i ósmym piętrze. Będą to doskonałe miejsca do wypoczynku i mniej formalnych spotkań. Sercem obiektu będzie natomiast przestronne, zielone patio o powierzchni niemal 700 mkw., tworzące kolejną strefę do spotkań i odpoczynku dla wszystkich najemców, łączące się płynnie z planowanym, nowym parkiem miejskim, zlokalizowanym w ścisłym sąsiedztwie The FORM, od strony ulicy Miedzianej.

Na parterze budynku, na dedykowanej powierzchni 2,5 tys. mkw., zostanie zaoferowana najemcom oraz lokalnej społeczności szeroka gama punktów usługowych i handlowych. Wszystkie lokale handlowo-usługowe będą dostępne dla klientów bezpośrednio z ulicy.

Tomasz Czuba, Executive Director, Head of Office Leasing and Tenant Representation, JLL komentuje: – Biurowiec the FORM to obiekt realizowany z myślą nie tylko o aktualnych, ale również przyszłych potrzebach najemców. W budynku będą zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, które zapewnią użytkownikom unikalny komfort. Obiekt w całości powstanie w duchu zrównoważonego rozwoju, czego dowodem są wymogi licznych certyfikatów, które spełni.

WIZUALIZACJE:

REKLAMA
Komentarz do inwestycji The Form
Jan Hawełko
+5
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Na poziomach -1 i -2 będzie zlokalizowany parking podziemny, który zaoferuje 254 miejsca parkingowe dla najemców i gości. Wjazd i wyjazd z parkingu podziemnego będzie zapewniony od strony ulicy Pańskiej.

30% miejsc na parkingu podziemnym zostanie wyposażonych w instalacje pod stacje ładowania samochodów z napędem elektrycznym (z możliwością rozszerzenia instalacji do 50% miejsc parkingowych). Nie zabraknie także udogodnień dla rowerzystów, m.in. zostanie udostępnionych ponad 210 stojaków rowerowych, z osobnym wejściem i dedykowaną windą z poziomu parteru, jak również rozbudowanym zapleczem w postaci przebieralni z prysznicami, stacji napraw oraz stacji do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.

Damian Grzywacz, dyrektor zarządzający Lincoln Property Company Poland, dodaje: – The FORM to nowoczesny biurowiec w centrum stolicy, zaprojektowany przede wszystkim z myślą o dobrostanie użytkowników i minimalizacji wpływu na środowisko. Najwyższe wymogi ESG są realizowane już na etapie budowy, do czego został zobowiązany generalny wykonawca. 100% energii elektrycznej zużywanej w trakcie eksploatacji budynku będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, między innymi z instalacji paneli fotowoltaicznych umieszczonej na dachu budynku. Trzyszybowe przeszklenie fasady z termiczną powłoką to kolejny element zapewniający wysoką efektywność energetyczną.

W porównaniu do typowych budynków biurowych dostarczymy o 30% więcej świeżego powietrza do powierzchni biurowych. Wykorzystamy również technologie i urządzenia, które pozwolą na zmniejszenie zużycia wody o 50%. Budynek zostanie wyposażony w najwyższej klasy systemy oczyszczania i nawilżania powietrza oraz free-coolingu, jak również w zbiornik na wodę opadową, która będzie wykorzystywana do podlewania zieleni.

The FORM spełni najbardziej rygorystyczne wymagania środowiskowe, takie jak certyfikacje WELL i LEED na najwyższym poziomie Platinum, a także certyfikacje WiredScore, SmartScore, ActiveScore i AirRated, dzięki którym przestrzenie budynku spełnią oczekiwania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz dobrego samopoczucia użytkowników. Certyfikaty takie jak ActiveScore i AirRated jeszcze bardziej wyróżnią projekt na tle istniejących i planowanych inwestycji w Polsce.

Certyfikat ActiveScore potwierdza, że budynek wspiera aktywny tryb życia jego użytkowników, z kolei certyfikat WiredScore świadczy o najwyższym poziomie światowego standardu łączności cyfrowej w środowisku zabudowanym.

Natomiast certyfikat SmartScore potwierdza najwyższy poziom światowego standardu inteligentnych budynków, a certyfikat AirRated zaświadcza, że w budynku między innymi na bieżąco monitorowane są kluczowe parametry jakości powietrza (wilgotność, temperatura i zanieczyszczenie).

Projektowanie budynku The FORM odbywało się w kilku etapach. Współautorami pierwszej koncepcji projektowej byli Kuryłowicz & Associates oraz Vietzke &BorstelmannAchitekten, natomiast ostateczny projekt przygotowała pracownia Epstein.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR S.A.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia najnowszego, 4 już FILMU o nowych wieżowcach i nieco niższych budynkach, które powstają w Warszawie:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w The Form

The Form

Dostępna powierzchnia: 17491 m2
 • status budynku: w budowie
 • dostępność: 12 2024
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: LEED , WELL
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 24.00 EUR
 • minimalny okres najmu (w latach): 7
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/121
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 254
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania