W centrum Wrocławia trwa budowa 73-metrowego wieżowca kompleksu Quorum źródło: materiały inwestora

W centrum Wrocławia trwa budowa 73-metrowego wieżowca kompleksu Quorum

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13, 26-32
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA
Cavatina Holding S.A. realizuje przy ulicy Sikorskiego największy projekt typu mixed-use we Wrocławiu. Nowoczesny kompleks Quorum zlokalizowany w samym centrum stolicy Dolnego Śląska zaoferuje blisko 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. 
Deweloper rozpoczął inwestycję od realizacji pierwszego, mniejszego obiektu biurowego oraz 24-kondygnacyjnej wieży mieszkaniowej w której zaprojektowano ponad 330 mieszkań na wynajem. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital. W ofercie znajdą się mieszkania 2-pokojowe, jak również kawalerki i lokale 3-pokojowe.
fot. Jakub Zazula
https://img.investmap.pl/gallery/219/91/512219_840x.jpeg"/>
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Cavatina zaplanowała także po drugiej stronie ul. Sikorskiego renowację istniejącego przedwojennego budynku z charakterystycznej czerwonej cegły oraz realizację prac żelbetowych przy rozbudowie obiektu.


Budynek D kompleksu Quorum to projekt łączący nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Obiekt zaoferuje swoim przyszłym najemcom ponad 16 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach. Na terenie budynku znajdą się liczne udogodnienia takie jak parking na ponad 280 samochodów oraz wewnętrzne, a także zielone patio, które pozwoli na relaks w czasie dnia pracy.

https://img.investmap.pl/gallery/232/104/512232_840x.jpeg"/>

parterze obiektów kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano łącznie ok. 1,5 tys.miejsc postojowych.


Bulwary nad rzeką będą stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Wzdłuż Odry planowane są m.in. restauracje oraz kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę. Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy.


Szczególną uwagę zwrócono również na użytkowników jednośladów. Quorum zaoferuje liczne udogodnienia dla osób, które poruszają się motocyklamirowerami czy elektrycznymi hulajnogami. Każdy z nich będzie mógł bezpiecznie zaparkować swój pojazd, naładować go lub w razie potrzeby skorzystać ze stacji naprawczej lub myjni.


Zakończenie prac przy pierwszym budynku biurowym zaplanowane jest na I kwartał 2022 roku, zaś przy wieży mieszkaniowej w I kw. 2023 r. Za projekt i generalne wykonawstwo kompleksu Quorum odpowiada wewnętrzny zespół Cavatina.Komentarze (3)

Napisz komentarz
Dlugo_pis(gość)
A retencja Odry?by skomunikować brzegi potrzeba mostów,kładek jak i splawnej Odry...o okolnej komunikacji tramwajowej hallera-ostatni grosz katapultujacej miasto w XXIw nie wspomne
Tiktak(gość)
Niech się za drogi lepiej wezmą,  żeby szczytować trzeba najpierw podłoże zrobic
Adi(gość)
Pięknie nowocześnie
REKLAMA