W Gdańsku powstaje laboratorium technologii wodorowych H2Tech LABPolitechnika Gdańska / Foto: Krzysztof Krzempek

W Gdańsku powstaje laboratorium technologii wodorowych H2Tech LAB

Orzech
Orzech

Budowa innowacyjnej instalacji wodorowej, nowy prototyp elektrolizera i alternatywne metody przechowywania i transportu wodoru – to główne obszary badań, które będą realizowane w tworzonym właśnie na Politechnice Gdańskiej międzywydziałowym laboratorium H2Tech LAB "Laboratory of Hydrogen Technologies".

Laboratorium powstanie w efekcie integracji istniejącej infrastruktury B+R jaką jest Laboratorium Linte^2 oraz nowych infrastruktur rozwijanych w ramach trzech niezależnych projektów:

- “Gdańsk Tech Hydrogen – based energy Storage Testbed” (Gdańsk Tech HEST) realizowany pod kierownictwem prof. Roberta Małkowskiego z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki,

REKLAMA