W Gdańsku został otwarty park tematyczny Majaland Fot. Materiały prasowe

W Gdańsku został otwarty park tematyczny Majaland

FILMY+ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Majaland Gdańsk
adresGdańsk, Meteorytowa 12
inwestorMomentum Leisure
REKLAMA

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland Kownaty (2018) i Majaland Warszawa (2022) amsterdamski deweloper i operator parków tematycznych wzmacnia swoją pozycję na rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej, dodając do swojego portfolio Majaland Gdańsk.

Majaland Gdańsk zajmuje powierzchnię 20 000 mkw. i oferuje 24 atrakcje, z których wiele znajduje się w zadaszonej hali. Dogodnie położony w pobliżu historycznego i popularnego turystycznie Gdańska park, jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Goście mogą korzystać z atrakcji tematycznie związanych z ulubionymi bohaterami bajek, jak Pszczółka Maja, Smerfy, SpongeBob czy Wojownicze Żółwie Ninja. W jednym momencie będzie mogło skorzystać z jego atrakcji ok. 2 tys. gości, a rocznie ma się ich pojawić według szacunków inwestora ok 300 tys.

Na zewnątrz obiektu do dyspozycji odwiedzających jest wodny plac, tańczące fontanny i duży plac zabaw. Z kolei jako całoroczne (ulokowane w budynku) zaplanowano następujące atrakcje: park wodny, rollercoastery, tematyczne strefy zabaw, karuzele.

Park czynny jest codziennie w godzinach 10-18, przez cały rok, z bezpłatnym wstępem dla dzieci poniżej 85 cm wzrostu.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Otwarciu towarzyszyło podpisanie dwóch ważnych umów licencyjnych, które umożliwiły Momentum Leisure połączenie znanych wszystkim Smerfów z Peyo Company z kultowymi postaciami z serii Nickelodeon, w tym m.in. Sponge Bob’em i Wojowoniczymi Żółwiami Ninja. Nowi bohaterowie dołączyli do grona popularnych postaci ze Studio 100, takich, jak Pszczółka Maja i Wiking Vicky.

Nowe umowy licencyjne

Momentum Leisure wzmacnia swoją strategię opartą na własności intelektualnej poprzez uruchomienie Majaland Gdańsk i podpisanie długoterminowych umów z Peyo Company i Nickelodeon. Nowy dyrektor generalny, Wouter Dekkers, mówi: – „Dołączenie do firmy w kwietniu było, jak wskoczenie do rozpędzonej kolejki górskiej. Jestem podekscytowany i zaszczycony, że mogę poprowadzić kolejny etap Majaland w Polsce. Naszym celem jest wzbogacanie naszych parków o fascynującą rozrywkę i atrakcje dla całej rodziny. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że Majaland zaprezentuje naszym Gościom ukochaną markę Nickelodeon i jej bohaterów.”

Dalszy rozwój

Od momentu powstania, Momentum Leisure postrzega Polskę jako rynek napędzający wzrost. Otwarcie trzeciego parku doskonale wpisuje się w strategię zdobycia pozycji liczącego się gracza w branży rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Pozyskując i rozwijając atrakcyjne lokalizacje oraz prezentując w swoich parkach cieszące się dużą popularnością postacie z bajek, Momentum Leisure było w stanie zapewnić sobie znaczącą pozycję na rozwijającym się rynku parków tematycznych w Polsce.

W kwietniu 2024 roku Momentum Leisure ogłosiło partnerstwo i współpracę z firmą Mitiska-REIM przy budowie czwartego już parku tematycznego, tym razem na południu Polski, sąsiadującego z największym centrum handlowym Mitiska-REIM w Gliwicach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA