W Katowicach powstaje 128-metrowy wieżowiec Atal Olimpijska ATAL

W Katowicach powstaje 128-metrowy wieżowiec Atal Olimpijska

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
ATAL Olimpijska
adresKatowice, Olimpijska
inwestorATAL S.A.
REKLAMA

Przy ulicy Olimpijskiej w Katowicach Atal powstaje najwyższy budynek mieszkalny w województwie śląskim. Będzie miał wysokość 128 metrów i będzie liczył 35 pięter. Aktualnie jego konstrukcja osiągnęła już piątą kondygnację. W ramach inwestycji powstanie 710 mieszkań w trzech apartamentowcach.

Realizacja prac konstrukcyjnych trzonu najwyższego budynku odbywa się w systemie szalunku samowznoszącego. W niższych częściach obiektu prowadzone są już prace murarskie i instalacyjne. Na powierzchnię terenu „wychodzi” również sąsiedni budynek „A”, w którym końca dobiegają prace przy konstrukcji części podziemnej.

– W naszym katowickim wysokościowcu zaplanowaliśmy wznoszenie trzech kondygnacji mie­sięcznie. Symboliczna wiecha na nim powinna więc pojawić się około września przyszłego roku – informuje Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

ATAL
ATAL
ATAL

Budynek „A” to jeden z dwóch wieżowców 18-kondygnacyjnych składających się na inwestycję. Projekt Atal Olimpijska przewiduje bowiem budowę łącznie 710 mieszkań w trzech apartamentowcach, z dominantą wspomnianego drapacza chmur. Jego atrakcyjnym zwieńczeniem stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry.

REKLAMA

To między innymi powód dużego zainteresowania apartamentami na najwyższych piętrach. Wiele z nich, także te największe, zostało już sprzedanych lub zarezerwowanych.

ATAL
ATAL
ATAL

W inwestycji Atal Olimpijska klienci najchętniej decydują się na zakup mieszkań 3-pokojowych, lecz dużą popularnością cieszą się także przestronne apartamenty o pow. 100-150 mkw. Za dodatkową opłatą nabywcy mogą skorzystać z programu Atal Design i wykończyć swoje mieszkanie „pod klucz”. Na to rozwiązanie decyduje się już co drugi klient Atal.

Prace budowlane przy Atal Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Oddanie do użytko­wania dwóch z trzech budynków jest planowane na III kwartał 2025 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA