W Krakowie trwa budowa prywatnego akademika sieci Student Depot ns MoonStudio

W Krakowie trwa budowa prywatnego akademika sieci Student Depot

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Akademik Student Depot
adresKraków, Grzegórzecka
projektantns MoonStudio
REKLAMA

Największa sieć prywatnych akademików w Polsce Student Depot planuje jesienią bieżącego roku otwarcie swojego siódmego domu studenckiego, który będzie zlokalizowany w centrum stolicy Małopolski przy ulicy Grzegórzeckiej.

Przyszli mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z siłowni, strefy chill, pokojów do cichej nauki oraz sal multimedialnych, gamingowych i ze stołem bilardowym. W nowym akademiku Student Depot w Krakowie znajdzie się 795 miejsc zakwaterowania w pełni wyposażonych mieszkaniach z dostępem m.in. do wspólnych stref coworkingowych, multimedialnych i siłowni.

Dom studencki zaoferuje jedno- lub dwuosobowe mieszkania z prywatną łazienką i aneksem kuchennym. Obiekt jest gotowy na rezerwacje miejsca na nowy rok akademicki 2022/2023.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

– Nasz najnowszy obiekt o podwyższonym standardzie odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających studentów. Zadbaliśmy o wyjątkowy komfort każdego z mieszkań studenckich i różnorodność stref wspólnych, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość uczenia się w strefie cichej nauki, korzystania z siłowni, spędzania czasu z nowymi znajomymi z całego świata w funkcjonalnie urządzonych przestrzeniach lub przygotowania posiłków we wspólnej kuchni. Z kolei rodzice docenią bezpieczeństwo, które zapewnia całodobowa ochrona i służąca wsparciem na co dzień administracja obiektu – mówi dyrektor zarządzająca Student Depot Jolanta Bubel.

REKLAMA

Lokalizacja Student Depot w Krakowie pozwala dotrzeć spacerem, m.in. na Uniwersytet Jagielloński, Politechnikę Krakowską lub do Akademii im. Adama Frycza Modrzewskiego oraz na krakowski Rynek i Kazimierz lub do Galerii Krakowskiej.

– Nasza najnowsza inwestycja w drugim co do wielkości ośrodku akademickim w Polsce to ważny krok w rozwoju Student Depot. Nasz nowoczesny budynek, znajdujący się w pobliżu najważniejszych krakowskich uczelni, a także centrum miasta, stanowi świetne uzupełnienie bazy miejsc zakwaterowania studenckiego w Krakowie. Jednocześnie ta inwestycja pomaga nam wzmocnić naszą pozycję lidera na dynamicznie rozwijającym się rynku prywatnych akademików na wynajem – podsumowuje Marek Obuchowicz, partner w Griffin Capital, odpowiedzialny za rozwój platformy Student Depot.

ns MoonStudio
ns MoonStudio
ns MoonStudio
ns MoonStudio
ns MoonStudio

Za projekt architektoniczny odpowiada ns MoonStudio. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud S.A.

Student Depot to 3,2 tys. miejsc zakwaterowania w siedmiu prywatnych domach studenckich premium w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Lublinie. Właścicielem firmy są podmioty powiązane z Griffin Capital Partners oraz Kajima Student Housing Limited, podmiot zależny od Kajima Europe i stanowiący część japońskiej Kajima Corporation.

Griffin Capital Partners to prywatny inwestor oraz firma zarządzająca aktywami na rynku private equity i nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA